Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 66  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Paul Yang        11 NYAC              2:23.14    2:19.46   361   15  
                 32.67      1:08.73 (36.06)
        1:44.94 (36.21)     2:19.46 (34.52)
  2 James Bertrim    11 SLSC              2:31.19    2:29.87   291   11  
                 33.99      1:12.15 (38.16)
        1:51.25 (39.10)     2:29.87 (38.62)
  3 Bilali Yalikun   11 ESWIM             2:30.05    2:30.80   286    7  
                 35.35      1:14.51 (39.16)
        1:53.73 (39.22)     2:30.80 (37.07)
  4 Derek Wang       11 ESWIM             2:33.79    2:33.37   271    5  
                 34.23      1:13.51 (39.28)
        1:54.28 (40.77)     2:33.37 (39.09)
  5 Anderson Lo      11 NYAC              2:35.84    2:33.66   270    4  
                 35.12      1:14.23 (39.11)
        1:54.50 (40.27)     2:33.66 (39.16)
  6 Damien Bailey    11 NYAC              2:39.71    2:33.77   269    3  
                 34.88      1:13.85 (38.97)
        1:54.30 (40.45)     2:33.77 (39.47)
  7 Coheed Hingst    11 SLSC              2:45.64    2:38.90   244    2  
                 37.04      1:17.43 (40.39)
        1:59.30 (41.87)     2:38.90 (39.60)
  8 Aiden Kim        11 NYAC              2:44.38    2:43.79   223    1  
                 36.27      1:17.98 (41.71)
        2:01.19 (43.21)     2:43.79 (42.60)
  9 Robert Yin       11 MAC               2:51.04    2:43.87   222  
                 36.58      1:18.04 (41.46)
        2:01.93 (43.89)     2:43.87 (41.94)
 10 Luca Wu          11 ESWIM             2:45.37    2:45.01   218  
                 37.24      1:19.17 (41.93)
        2:02.26 (43.09)     2:45.01 (42.75)
 11 Adrian Chui      11 MAC               3:00.25    2:48.21   206  
                 38.41      1:21.83 (43.42)
        2:06.02 (44.19)     2:48.21 (42.19)
 12 Ben Schell       11 SLSC              3:01.68    2:52.74   190  
                 38.05      1:22.35 (44.30)
        2:07.93 (45.58)     2:52.74 (44.81)
 13 Zane Beauregard  11 NYAC              3:13.89    2:52.75   190  
                 40.74      1:24.86 (44.12)
        2:10.61 (45.75)     2:52.75 (42.14)
 14 Christopher San  11 ESWIM             2:51.46    2:53.07   189  
            2:09.71 ( )     2:53.07 (43.36)
 15 Nathan Yoon      11 TSC               3:06.75    2:59.86   168  
                 39.82      1:26.16 (46.34)
        2:14.41 (48.25)     2:59.86 (45.45)
 16 William Switzer  11 MAC               2:59.09    3:03.81   158  
                 41.92      1:30.52 (48.60)
        2:19.76 (49.24)     3:03.81 (44.05)
 17 Andrew Tian      11 MAC               3:12.48    3:08.09   147  
                 41.21      1:28.32 (47.11)
        2:18.08 (49.76)     3:08.09 (50.01)
 18 Richard Xu       11 NYAC                   NT    3:08.94   145  
                 43.08      1:30.34 (47.26)
        2:19.26 (48.92)     3:08.94 (49.68)
 19 Sheldon Inksett  11 TSC               3:10.53    3:11.45   139  
                 44.75      1:35.10 (50.35)
        2:24.96 (49.86)     3:11.45 (46.49)
 20 Brandon Mo       11 MAC               3:16.82    3:12.52   137  
                 41.91                     
            2:22.43 ( )     3:12.52 (50.09)
 21 Thomas Petrella  11 ESWIM             3:24.48    3:14.00   134  
                 42.37      1:32.84 (50.47)
        2:24.56 (51.72)     3:14.00 (49.44)
 22 Zachary Cornber  11 MAC               3:16.03    3:16.16   129  
                 45.79      1:37.17 (51.38)
        2:28.55 (51.38)     3:16.16 (47.61)
 23 Sebas Nakamachi  11 TSC               3:18.48    3:16.23   129  
                 43.76      1:35.15 (51.39)
        2:28.04 (52.89)     3:16.23 (48.19)
 24 James Li         11 TSC               3:22.10    3:19.64   123  
                 44.88      1:37.20 (52.32)
        2:30.03 (52.83)     3:19.64 (49.61)
 25 Maclen Hughes    11 TSC               3:24.12    3:21.64   119  
                 46.02      1:40.33 (54.31)
        2:34.28 (53.95)     3:21.64 (47.36)
 26 Ryan Pezeshki    11 NYAC              3:45.00    3:30.83   104  
                 43.23      1:40.18 (56.95)
        2:37.82 (57.64)     3:30.83 (53.01)
 27 Max White        11 WD                4:00.00    3:32.09   102  
               1:40.95                     
            2:37.72 ( )     3:32.09 (54.37)
 28 Matheus Rego     11 TSC               3:41.89    3:33.30   101  
                 49.77      1:44.50 (54.73)
        2:39.43 (54.93)     3:33.30 (53.87)
 29 Joshua Sebastia  11 TSC               3:36.72    3:35.05    98  
                 46.22      1:42.99 (56.77)
        2:40.60 (57.61)     3:35.05 (54.45)
 30 Evan Pang        11 TSC               3:40.00    3:46.78    84  
                 48.53      1:47.44 (58.91)
      2:49.61 (1:02.17)     3:46.78 (57.17)
 31 Braden Wilson    11 NYAC              3:55.00    3:48.11    82  
                 51.60      1:49.65 (58.05)
      2:49.70 (1:00.05)     3:48.11 (58.41)
 32 Haven Wood       11 TSC               4:02.17    3:52.16    78  
                 50.57    1:52.77 (1:02.20)
      2:57.26 (1:04.49)     3:52.16 (54.90)
 33 Oliver Pecaric   11 TSC               4:04.45    3:56.99    73  
                 53.11    1:57.30 (1:04.19)
      2:58.64 (1:01.34)     3:56.99 (58.35)
 -- Adam Gueraoui    11 SLSC              3:00.00         DQ        
                 38.89                     
            2:17.19 ( )          DQ (46.10)
 
 Event 66  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Rowen Uy         12 NYAC              2:16.60    2:15.08   398   15  
                 32.14      1:06.67 (34.53)
        1:40.91 (34.24)     2:15.08 (34.17)
  2 Alexander Hinov  12 ESWIM             2:17.70    2:16.86   382   11  
                 32.10      1:07.35 (35.25)
        1:42.10 (34.75)     2:16.86 (34.76)
  3 Eryk Halicki     12 ESWIM             2:20.57    2:20.29   355    7  
                 31.97      1:08.38 (36.41)
        1:43.99 (35.61)     2:20.29 (36.30)
  4 Jacob Gort       12 NYAC              2:43.52    2:22.99   335    5  
                 33.55      1:09.60 (36.05)
        1:46.84 (37.24)     2:22.99 (36.15)
  5 Denizhan Gonull  12 TSC               2:21.72    2:23.65   331    4  
                 32.17      1:08.58 (36.41)
        1:46.46 (37.88)     2:23.65 (37.19)
  6 Jeffrey Hou      12 ESWIM             2:24.60    2:23.67   330    3  
                 32.60      1:09.30 (36.70)
        1:47.64 (38.34)     2:23.67 (36.03)
  7 Matthew Barania  12 ESWIM             2:35.53    2:28.16   301    2  
                 33.75      1:11.71 (37.96)
        1:50.33 (38.62)     2:28.16 (37.83)
  8 Shawn Yang       12 NYAC              2:40.88    2:35.95   258    1  
                 35.04      1:14.90 (39.86)
        1:55.19 (40.29)     2:35.95 (40.76)
  9 Jake Segall      12 CCST              2:39.75    2:38.03   248  
                 35.41      1:15.61 (40.20)
        1:57.51 (41.90)     2:38.03 (40.52)
 10 Duncan Volk      12 CCST              2:44.30    2:40.76   236  
                 36.25      1:16.72 (40.47)
        1:59.37 (42.65)     2:40.76 (41.39)
 11 Dennis Ovdiyenk  12 ESWIM             2:52.02    2:43.35   225  
                 36.52      1:18.74 (42.22)
        2:02.16 (43.42)     2:43.35 (41.19)
 12 Maks Draga       12 TSC               2:57.84    2:44.04   222  
                 36.88      1:20.55 (43.67)
        2:05.10 (44.55)     2:44.04 (38.94)
 13 Zachary Marques  12 NYAC              2:55.58    2:44.06   222  
                 37.25      1:18.74 (41.49)
        2:03.17 (44.43)     2:44.06 (40.89)
 14 Braden Flint     12 ESWIM             2:55.87    2:45.79   215  
                 37.79      1:20.50 (42.71)
        2:05.22 (44.72)     2:45.79 (40.57)
 14 Izac Benjamin    12 MAC               2:55.63    2:45.79   215  
                 36.55      1:18.79 (42.24)
        2:03.66 (44.87)     2:45.79 (42.13)
 16 Rally Lin        12 TSC               2:55.51    2:46.55   212  
                 35.92      1:18.26 (42.34)
        2:02.87 (44.61)     2:46.55 (43.68)
 17 Maddy Klassen    12 NYAC              3:15.25    2:50.64   197  
                 37.97      1:21.46 (43.49)
        2:07.85 (46.39)     2:50.64 (42.79)
 18 Paul Shteinbok   12 NYAC              3:09.33    2:55.72   180  
                 40.73      1:30.38 (49.65)
        2:14.52 (44.14)     2:55.72 (41.20)
 19 Will Zhang       12 NYAC              3:02.90    2:59.79   168  
                 41.66      1:27.50 (45.84)
        2:14.39 (46.89)     2:59.79 (45.40)
 20 Andrew Durnford  12 MAC               3:00.27    2:59.88   168  
                 41.50      1:29.55 (48.05)
        2:16.61 (47.06)     2:59.88 (43.27)
 21 Rafe Murray      12 TSC               3:14.03    3:00.41   167  
                 41.22      1:26.63 (45.41)
        2:14.66 (48.03)     3:00.41 (45.75)
 22 Zachary Yin      12 NYAC              3:07.45    3:00.48   166  
                 42.85      1:30.91 (48.06)
        2:18.25 (47.34)     3:00.48 (42.23)
 23 Ethan Lam        12 ESWIM             3:00.55    3:01.92   162  
                 40.67      1:27.44 (46.77)
        2:14.56 (47.12)     3:01.92 (47.36)
 24 Simon Hampton    12 MAC               3:10.76    3:10.05   142  
                 42.11      1:29.78 (47.67)
        2:16.92 (47.14)     3:10.05 (53.13)
 25 Keshav Sharma    12 NYAC              3:06.60    3:10.49   141  
                 42.50      1:29.75 (47.25)
        2:19.39 (49.64)     3:10.49 (51.10)
 26 Andrew Gordienk  12 TSC               3:17.21    3:11.14   140  
                 41.18      1:28.32 (47.14)
        2:19.79 (51.47)     3:11.14 (51.35)
 27 Yuriy Stoyanovs  12 ESWIM             3:10.27    3:11.58   139  
                 44.70      1:34.64 (49.94)
        2:25.19 (50.55)     3:11.58 (46.39)
 28 Iliya Taheri Os  12 NYAC                   NT    3:25.39   113  
                 46.54      1:39.45 (52.91)
        2:33.91 (54.46)     3:25.39 (51.48)
 29 Marcin Lesniews  12 ESWIM             3:05.63    3:26.80   110  
                 40.08      1:33.20 (53.12)
        2:30.49 (57.29)     3:26.80 (56.31)
 30 Edward Zhu       12 NYAC              3:36.55    3:35.30    98  
                 48.51      1:45.12 (56.61)
        2:41.99 (56.87)     3:35.30 (53.31)
 -- Liam Michaud     12 SLSC              2:52.98         DQ        
                                1:21.36 ( )
        2:08.72 (47.36)          DQ (42.04)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 66                 
 
  1. Etobicoke Swimming               3885   2. North York Aquatic Club          1636
  3. Markham Aquatic Club             1534   4. Toronto Swim Club                 451
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      133   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5