Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 64  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Ethan Zou        10 NYAC              2:28.85    2:32.53   276   15  
                 33.81      1:12.60 (38.79)
        1:52.66 (40.06)     2:32.53 (39.87)
  2 William McInern  10 ESWIM             2:48.86    2:52.46   191   11  
                 39.31      1:23.10 (43.79)
        2:08.56 (45.46)     2:52.46 (43.90)
  3 Dylan Rutledge    9 ESWIM             2:53.23    2:55.52   181    7  
                 41.14      1:27.49 (46.35)
        2:12.29 (44.80)     2:55.52 (43.23)
  4 Ethan Moynan     10 TSC               2:57.22    2:56.28   179    5  
                 39.65      1:24.67 (45.02)
        2:11.06 (46.39)     2:56.28 (45.22)
  5 Ben Cescon        8 TSC               3:03.92    2:58.86   171    4  
                 41.10      1:27.85 (46.75)
        2:15.00 (47.15)     2:58.86 (43.86)
  6 Harry Zhang      10 ESWIM             2:59.11    2:59.43   169    3  
                 40.44      1:26.94 (46.50)
        2:13.58 (46.64)     2:59.43 (45.85)
  7 Jaques Harrison  10 TSC               3:01.99    3:00.85   165    2  
                 41.32      1:27.83 (46.51)
        2:15.67 (47.84)     3:00.85 (45.18)
  8 Zac Vinizki       9 NYAC              3:10.44    3:00.96   165    1  
                 41.37      1:27.92 (46.55)
        2:15.89 (47.97)     3:00.96 (45.07)
  9 Jacob Moots      10 TSC               3:01.44    3:05.05   154  
                 41.43                     
            2:19.23 ( )     3:05.05 (45.82)
 10 Alexander Burgi   9 WD                3:30.00    3:06.22   151  
                 40.27      1:28.36 (48.09)
        2:17.77 (49.41)     3:06.22 (48.45)
 11 Oliver Tsang     10 NYAC              3:10.62    3:06.63   150  
                 41.53      1:30.15 (48.62)
        2:19.36 (49.21)     3:06.63 (47.27)
 12 Nicholas Skavin   9 ESWIM             3:19.17    3:08.17   147  
                 44.87      1:33.62 (48.75)
        2:22.65 (49.03)     3:08.17 (45.52)
 13 Travis Cumming    9 TSC               3:12.12    3:09.82   143  
                 42.04      1:31.52 (49.48)
        2:22.44 (50.92)     3:09.82 (47.38)
 14 Jake Redfern      9 TSC               3:14.28    3:10.76   141  
                 42.51      1:33.55 (51.04)
        2:22.21 (48.66)     3:10.76 (48.55)
 15 Ty De Wachter    10 WD                3:30.00    3:11.57   139  
                 45.99      1:36.67 (50.68)
        2:24.11 (47.44)     3:11.57 (47.46)
 16 Richard Murygin  10 ESWIM             3:21.91    3:14.76   132  
                 42.91      1:33.59 (50.68)
        2:24.89 (51.30)     3:14.76 (49.87)
 17 Eric Hou         10 ESWIM             3:24.84    3:16.06   130  
                 41.48      1:33.90 (52.42)
        2:26.76 (52.86)     3:16.06 (49.30)
 18 Serzh Kotanjyan  10 ESWIM             3:26.97    3:18.28   125  
                 44.23      1:35.64 (51.41)
        2:29.13 (53.49)     3:18.28 (49.15)
 19 Felix Yao         9 ESWIM             3:25.60    3:20.76   121  
                 42.00      1:33.56 (51.56)
        2:28.46 (54.90)     3:20.76 (52.30)
 20 Leo Liu           9 ESWIM             3:45.39    3:20.85   121  
                 44.39      1:35.60 (51.21)
        2:29.06 (53.46)     3:20.85 (51.79)
 21 Humble Poon       8 ESWIM             3:32.20    3:26.62   111  
                 46.74      1:39.81 (53.07)
        2:33.91 (54.10)     3:26.62 (52.71)
 22 Matthew Ma       10 ESWIM             3:29.83    3:28.23   108  
                 47.53      1:42.62 (55.09)
        2:36.42 (53.80)     3:28.23 (51.81)
 23 Andrew Cescon     8 TSC               3:26.02    3:29.13   107  
                 47.73      1:42.80 (55.07)
        2:36.77 (53.97)     3:29.13 (52.36)
 24 Thomas Antonell  10 ESWIM             3:25.97    3:30.54   105  
                 44.02      1:38.88 (54.86)
        2:35.72 (56.84)     3:30.54 (54.82)
 25 Filip Dudek      10 ESWIM             4:04.94    3:30.80   104  
                 47.02      1:41.33 (54.31)
        2:37.69 (56.36)     3:30.80 (53.11)
 26 Iggy Sridhar      9 TSC               3:37.34    3:34.65    99  
                 49.25      1:44.62 (55.37)
        2:42.15 (57.53)     3:34.65 (52.50)
 27 Ethan Jung        9 TSC               4:12.61    3:37.80    94  
                 46.66      1:44.89 (58.23)
        2:44.26 (59.37)     3:37.80 (53.54)
 28 Aaron Gu         10 MAC               4:12.95    3:37.86    94  
                 49.00      1:46.94 (57.94)
        2:44.78 (57.84)     3:37.86 (53.08)
 29 Daniel Zhou       9 NYAC              3:43.87    3:39.19    93  
                 50.53      1:49.05 (58.52)
        2:46.71 (57.66)     3:39.19 (52.48)
 30 Noah Ceolin       9 ESWIM             4:30.55    3:39.23    93  
                 50.38      1:49.00 (58.62)
        2:46.37 (57.37)     3:39.23 (52.86)
 31 Cole Vadacchino  10 TSC               3:36.50    3:39.91    92  
                 48.34      1:46.66 (58.32)
      2:48.07 (1:01.41)     3:39.91 (51.84)
 32 Aleks Klejman     8 TSC               3:55.06    3:42.33    89  
                 53.16      1:53.14 (59.98)
        2:52.82 (59.68)     3:42.33 (49.51)
 33 Jibril Zarita     9 TSC               4:10.30    3:43.00    88  
                 50.20      1:47.63 (57.43)
      2:47.72 (1:00.09)     3:43.00 (55.28)
 34 Josh Golger       9 TSC               3:37.12    3:47.14    83  
                 52.99    1:54.88 (1:01.89)
        2:53.32 (58.44)     3:47.14 (53.82)
 35 Cooper Rush       9 TSC               3:47.38    3:49.69    80  
                 52.94    1:52.97 (1:00.03)
      2:53.64 (1:00.67)     3:49.69 (56.05)
 36 Douglas McInern   8 ESWIM             4:11.04    3:51.05    79  
                 52.70    1:53.25 (1:00.55)
      2:53.43 (1:00.18)     3:51.05 (57.62)
 37 Luca Lyn          9 ESWIM             4:40.55    3:54.89    75  
                 50.28    1:51.43 (1:01.15)
      2:54.94 (1:03.51)     3:54.89 (59.95)
 38 Jacob Krubnik     9 ESWIM             4:30.55    3:59.15    71  
                 51.58    1:52.34 (1:00.76)
      2:58.28 (1:05.94)   3:59.15 (1:00.87)
 39 Toni Grahovac     9 ESWIM             4:30.55    4:15.22    59  
                 56.03    2:08.11 (1:12.08)
      3:11.94 (1:03.83)   4:15.22 (1:03.28)
 40 Mark Murygin      8 ESWIM             4:30.55    4:34.24    47  
                                2:09.75 ( )
      3:22.68 (1:12.93)   4:34.24 (1:11.56)
 41 Sebastian Mazar  10 ESWIM             4:30.55    4:48.55    40  
               1:00.09    2:13.76 (1:13.67)
      3:33.80 (1:20.04)   4:48.55 (1:14.75)
 -- Leo Pang         10 NYAC              3:35.63         DQ        
                 46.07      1:38.18 (52.11)
        2:31.04 (52.86)          DQ (51.67)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 64                 
 
  1. Etobicoke Swimming               3787   2. North York Aquatic Club          1586
  3. Markham Aquatic Club             1515   4. Toronto Swim Club                 440
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      119   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5