Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 63  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Sylvia Statkevi  10 ESWIM             2:28.34    2:26.09   436   15  
                 33.87      1:12.38 (38.51)
        1:49.72 (37.34)     2:26.09 (36.37)
  2 Alexandra Pitt   10 TSC               2:31.52    2:31.26   392   11  
                 34.71      1:13.56 (38.85)
        1:52.77 (39.21)     2:31.26 (38.49)
  3 Katie McKinstry  10 TSC               2:38.16    2:39.06   337    7  
                 35.53      1:16.87 (41.34)
        1:58.40 (41.53)     2:39.06 (40.66)
  4 Sarah Gao        10 MAC               2:38.20    2:40.79   327    5  
                 37.33      1:17.27 (39.94)
        1:59.16 (41.89)     2:40.79 (41.63)
  5 Tyra Reci        10 TSC               2:41.83    2:41.29   324    4  
                 37.26      1:18.58 (41.32)
        2:00.90 (42.32)     2:41.29 (40.39)
  6 Malak Tawdy      10 ESWIM             2:45.34    2:44.90   303    3  
                 38.30      1:20.69 (42.39)
        2:04.19 (43.50)     2:44.90 (40.71)
  7 Adora Yao        10 ESWIM             2:38.93    2:47.81   287    2  
                 37.97      1:21.26 (43.29)
        2:05.28 (44.02)     2:47.81 (42.53)
  8 Jessica Moran    10 ESWIM             2:46.36    2:48.42   284    1  
                 38.57      1:23.04 (44.47)
        2:07.09 (44.05)     2:48.42 (41.33)
  9 Olive Rogers      9 ESWIM             2:46.24    2:51.63   268  
                 38.95      1:23.00 (44.05)
        2:08.11 (45.11)     2:51.63 (43.52)
 10 Lyla Lanthier    10 TSC               2:53.16    2:52.94   262  
                 40.02      1:25.61 (45.59)
        2:10.51 (44.90)     2:52.94 (42.43)
 11 Ava Halpern      10 TSC               3:00.40    2:52.96   262  
                 40.45      1:26.15 (45.70)
        2:11.61 (45.46)     2:52.96 (41.35)
 12 Keena Richard    10 SLSC              3:03.31    2:55.38   252  
                 39.31      1:25.19 (45.88)
        2:12.34 (47.15)     2:55.38 (43.04)
 13 Abigail Liut     10 TSC               2:49.92    2:56.54   247  
                 39.10      1:24.92 (45.82)
        2:11.62 (46.70)     2:56.54 (44.92)
 14 Ridley O'Regan    9 ESWIM             2:54.25    2:57.99   241  
                 39.58      1:25.85 (46.27)
        2:12.69 (46.84)     2:57.99 (45.30)
 15 Aimee Prekop     10 TSC               3:11.15    2:59.58   234  
                 40.05      1:26.92 (46.87)
        2:13.23 (46.31)     2:59.58 (46.35)
 16 Khadija Gharib   10 SLSC              3:03.51    3:00.05   232  
                 39.96      1:27.07 (47.11)
        2:14.36 (47.29)     3:00.05 (45.69)
 17 Emerson Wilson   10 ESWIM             2:56.25    3:00.19   232  
                 39.98      1:27.49 (47.51)
      3:00.19 (1:32.70)                    
 18 Tierney Rodgers  10 ESWIM             3:05.15    3:01.50   227  
                 42.10      1:28.38 (46.28)
        2:16.36 (47.98)     3:01.50 (45.14)
 19 Siena Wyncoll     9 ESWIM             3:07.33    3:02.72   222  
                 40.17      1:27.56 (47.39)
        2:16.45 (48.89)     3:02.72 (46.27)
 20 Shaye Gross       9 NYAC              3:17.29    3:03.52   219  
                 41.42      1:29.50 (48.08)
        2:18.32 (48.82)     3:03.52 (45.20)
 21 Abby Campbell    10 NYAC              3:58.76    3:04.89   215  
                 39.02      1:25.83 (46.81)
        2:15.38 (49.55)     3:04.89 (49.51)
 22 Avery Leno       10 ESWIM             3:04.66    3:05.02   214  
                 39.77      1:28.42 (48.65)
        2:18.11 (49.69)     3:05.02 (46.91)
 23 Rebecca Alterma  10 NYAC              3:11.28    3:06.24   210  
                 41.57      1:29.90 (48.33)
        2:19.09 (49.19)     3:06.24 (47.15)
 24 Sophia Halldors  10 NYAC              3:22.57    3:09.65   199  
                 42.31      1:32.18 (49.87)
        2:24.25 (52.07)     3:09.65 (45.40)
 24 Sasha Bouffard   10 SLSC              3:15.12    3:09.65   199  
                 40.71      1:27.99 (47.28)
        2:15.77 (47.78)     3:09.65 (53.88)
 26 Nicole Bertelin  10 NYAC              3:48.91    3:09.91   198  
                 42.04      1:32.71 (50.67)
        2:22.90 (50.19)     3:09.91 (47.01)
 27 Clare Maieron    10 ESWIM             3:26.73    3:13.41   187  
                 42.98      1:33.93 (50.95)
        2:26.88 (52.95)     3:13.41 (46.53)
 28 Michela Bartucc  10 ESWIM             3:20.55    3:15.29   182  
                 42.95      1:33.37 (50.42)
        2:28.37 (55.00)     3:15.29 (46.92)
 29 Julia Ebli       10 TSC               3:20.28    3:15.62   181  
                 43.05      1:34.91 (51.86)
        2:27.02 (52.11)     3:15.62 (48.60)
 30 Ava Camps         9 TSC               3:16.09    3:16.18   180  
                 44.37      1:36.87 (52.50)
        2:29.05 (52.18)     3:16.18 (47.13)
 31 Isabelle Matthe  10 CCST              3:17.14    3:16.42   179  
                 44.22      1:34.86 (50.64)
        2:28.22 (53.36)     3:16.42 (48.20)
 32 Leah Tigert       9 TSC               3:21.72    3:17.94   175  
                 43.89      1:34.59 (50.70)
        2:24.05 (49.46)     3:17.94 (53.89)
 33 Grace Himsl      10 WD                3:24.16    3:18.30   174  
                 47.03      1:37.95 (50.92)
        2:29.86 (51.91)     3:18.30 (48.44)
 34 Ginger Fagerstr   9 TSC               3:21.88    3:19.19   172  
                 43.18      1:34.65 (51.47)
        2:28.32 (53.67)     3:19.19 (50.87)
 35 Sophie Hay       10 ESWIM             3:23.78    3:21.55   166  
                 44.54      1:36.21 (51.67)
        2:30.00 (53.79)     3:21.55 (51.55)
 36 Siena Giamberar   9 NYAC              4:13.22    3:22.27   164  
                 47.78      1:41.68 (53.90)
        2:34.16 (52.48)     3:22.27 (48.11)
 37 Olivia Johnson   10 WD                3:45.63    3:23.20   162  
                 45.22      1:39.69 (54.47)
        2:33.35 (53.66)     3:23.20 (49.85)
 38 Kathryn Weir      9 NYAC              3:22.90    3:24.84   158  
                 44.33      1:38.12 (53.79)
        2:33.07 (54.95)     3:24.84 (51.77)
 39 Isabel Rice       9 TSC               3:30.94    3:25.44   156  
                 45.84      1:39.21 (53.37)
        2:32.73 (53.52)     3:25.44 (52.71)
 40 Ava Arhontoudis   9 NYAC              3:45.00    3:27.48   152  
                 47.14      1:40.35 (53.21)
        2:34.47 (54.12)     3:27.48 (53.01)
 41 Anna Yu           9 NYAC              3:40.64    3:28.25   150  
                 46.98      1:43.15 (56.17)
        2:37.31 (54.16)     3:28.25 (50.94)
 42 Amelia Halicki   10 ESWIM             3:37.45    3:28.44   150  
                 47.66      1:43.69 (56.03)
        2:38.16 (54.47)     3:28.44 (50.28)
 43 Tessa Giamberar  10 NYAC              4:04.79    3:30.05   146  
                 45.41      1:38.87 (53.46)
        2:37.47 (58.60)     3:30.05 (52.58)
 44 Sophie Ryabokon  10 TSC               3:26.55    3:30.92   144  
                 47.51      1:43.48 (55.97)
        2:39.71 (56.23)     3:30.92 (51.21)
 45 Ireland Butler   10 TSC               3:28.83    3:31.05   144  
                 48.35      1:42.98 (54.63)
        2:39.57 (56.59)     3:31.05 (51.48)
 46 Alexandria Bisa  10 ESWIM             3:32.39    3:31.10   144  
                 48.73      1:45.07 (56.34)
        2:42.39 (57.32)     3:31.10 (48.71)
 47 Ella Harrison     8 TSC               3:31.96    3:31.90   142  
                 49.85      1:45.07 (55.22)
        2:41.09 (56.02)     3:31.90 (50.81)
 48 Kate Dentinger   10 WD                4:03.43    3:32.27   142  
                 50.60      1:44.92 (54.32)
        2:40.52 (55.60)     3:32.27 (51.75)
 49 Ana Mancic        9 ESWIM             3:53.82    3:33.24   140  
                 45.06      1:40.14 (55.08)
        2:38.64 (58.50)     3:33.24 (54.60)
 50 Alexandra Vujic  10 ESWIM             3:44.32    3:34.96   136  
                 48.99      1:45.89 (56.90)
        2:41.71 (55.82)     3:34.96 (53.25)
 51 Valentina Perez   9 ESWIM             4:30.55    3:35.69   135  
                 47.20      1:43.01 (55.81)
        2:41.84 (58.83)     3:35.69 (53.85)
 52 Amy Chai          9 MAC               3:54.91    3:35.76   135  
                 47.25      1:42.79 (55.54)
        2:39.98 (57.19)     3:35.76 (55.78)
 53 Melissa Ni       10 ESWIM             4:12.35    3:35.91   135  
                 47.46      1:45.31 (57.85)
        2:41.58 (56.27)     3:35.91 (54.33)
 54 Arina Golygina   10 CCST                   NT    3:36.41   134  
                 47.13      1:44.28 (57.15)
        2:42.63 (58.35)     3:36.41 (53.78)
 55 Grace Poulos     10 ESWIM             3:40.55    3:36.68   133  
                 47.32      1:44.74 (57.42)
        2:42.85 (58.11)     3:36.68 (53.83)
 56 Brianna Tota     10 ESWIM             3:48.42    3:37.00   133  
                 50.10      1:46.39 (56.29)
        2:44.31 (57.92)     3:37.00 (52.69)
 57 Robin Lysne       9 NYAC              3:48.00    3:37.63   131  
                 50.27      1:47.24 (56.97)
        2:42.95 (55.71)     3:37.63 (54.68)
 58 Kate Cash        10 NYAC              3:44.01    3:38.18   130  
                 50.20      1:46.72 (56.52)
        2:43.82 (57.10)     3:38.18 (54.36)
 59 Eliana Hauser-K  10 NYAC                   NT    3:41.67   124  
                 48.97      1:46.92 (57.95)
      2:47.66 (1:00.74)     3:41.67 (54.01)
 60 Niki Devane      10 MAC               4:05.66    3:42.33   123  
                 50.28      1:49.05 (58.77)
        2:48.67 (59.62)     3:42.33 (53.66)
 61 Claire Armstron  10 ESWIM             3:49.50    3:43.23   122  
                 49.36      1:47.80 (58.44)
        2:45.91 (58.11)     3:43.23 (57.32)
 62 Ashley Zeidel    10 CCST                   NT    3:43.83   121  
                 47.84      1:45.48 (57.64)
      2:47.89 (1:02.41)     3:43.83 (55.94)
 63 Kaitlyn Crainfo   9 TSC               3:35.47    3:43.90   121  
                 45.52      1:42.59 (57.07)
      2:42.93 (1:00.34)   3:43.90 (1:00.97)
 64 Ava Shemavonian  10 ESWIM             4:30.55    3:47.10   116  
                 49.92      1:48.92 (59.00)
      2:50.05 (1:01.13)     3:47.10 (57.05)
 65 Sofia Kurmally    9 ESWIM             4:30.55    3:48.38   114  
                                1:50.94 ( )
      3:48.38 (1:57.44)                    
 66 Manuela Attardo   9 ESWIM             4:04.60    3:50.01   111  
                 52.43    1:54.11 (1:01.68)
      2:55.99 (1:01.88)     3:50.01 (54.02)
 67 Cassandra Cesco   9 ESWIM             4:05.66    3:50.45   111  
                 52.36    1:53.87 (1:01.51)
      2:54.70 (1:00.83)     3:50.45 (55.75)
 68 Zabrina Zhang     8 NYAC              3:15.00    3:50.96   110  
                 49.16    1:49.71 (1:00.55)
      2:51.27 (1:01.56)     3:50.96 (59.69)
 69 Sophia Kelton     9 ESWIM             3:59.11    3:51.09   110  
                 50.78      1:50.32 (59.54)
      2:53.89 (1:03.57)     3:51.09 (57.20)
 70 Sarableen Kaur   10 ESWIM             4:43.30    3:58.39   100  
                 53.59    1:55.16 (1:01.57)
      2:57.90 (1:02.74)   3:58.39 (1:00.49)
 71 Elizabeth Skinn  10 ESWIM             4:15.34    4:03.18    94  
                 58.08    2:01.85 (1:03.77)
      3:07.89 (1:06.04)     4:03.18 (55.29)
 72 Beatrice Hudson   9 TSC               4:06.31    4:10.85    86  
                 57.08    2:04.96 (1:07.88)
      3:10.62 (1:05.66)   4:10.85 (1:00.23)
 73 Stephanie Bodog  10 ESWIM             4:30.55    4:13.09    83  
               1:01.16    2:07.07 (1:05.91)
      3:14.35 (1:07.28)     4:13.09 (58.74)
 74 Sophie Agnew      9 ESWIM             4:30.55    4:13.85    83  
                 58.08    2:03.63 (1:05.55)
      3:11.92 (1:08.29)   4:13.85 (1:01.93)
 75 Allison Zhao     10 TSC               4:20.00    4:16.77    80  
                 56.49    2:06.48 (1:09.99)
      3:14.46 (1:07.98)   4:16.77 (1:02.31)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 63                 
 
  1. Etobicoke Swimming               3766   2. North York Aquatic Club          1570
  3. Markham Aquatic Club             1515   4. Toronto Swim Club                 429
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      119   6. Hearst Phoenix Swim Team           96
  7. Cobra Swim Club                    61   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5