Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 50  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 1:07.73
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Luca Marra       13 ESWIM             1:07.64    1:07.09   376   15  
                 30.69      1:07.09 (36.40)
  2 Tristan Sieluzy  13 ESWIM             1:08.14    1:08.07   360   11  
                 32.06      1:08.07 (36.01)
  3 Griffin Brock    13 ESWIM             1:12.17    1:09.81   334    7  
                 32.67      1:09.81 (37.14)
  4 Michael Rup      13 ESWIM             1:13.41    1:11.68   308    5  
                 33.19      1:11.68 (38.49)
  5 Ethan Tsang      13 NYAC              1:12.78    1:12.81   294    4  
                 33.94      1:12.81 (38.87)
  6 Colin Smith      13 NYAC              1:15.07    1:16.32   255    3  
                 35.39      1:16.32 (40.93)
  7 Alex Marinkovic  13 NYAC              1:15.45    1:16.48   254    2  
                 34.57      1:16.48 (41.91)
  8 Vladislav Roman  13 ESWIM             1:16.63    1:16.96   249    1  
                 35.74      1:16.96 (41.22)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Lazar Mancic     13 ESWIM             1:16.74                   
                 36.20      1:16.74 (40.54)
 10 Winters Xia      13 ESWIM             1:17.94                   
                 35.74      1:17.94 (42.20)
 11 Jack Mills       13 NYAC              1:19.30                   
                 36.98      1:19.30 (42.32)
 12 Colin Campbell   13 NYAC              1:26.97                   
                 40.08      1:26.97 (46.89)
 13 Mikhail Kamochk  13 NYAC              1:35.23                   
                 43.98      1:35.23 (51.25)
 14 Ben Sibbald      13 NYAC              1:35.39                   
                 44.56      1:35.39 (50.83)
 15 Tomas Peterson   13 TSC               1:36.88                   
                 43.89      1:36.88 (52.99)
 16 Cody Solomon     13 NYAC              1:38.64                   
                 45.49      1:38.64 (53.15)
 
 Event 50  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 1:04.91
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Ramsey Farah     14 ESWIM             1:11.76    1:10.65   322   15  
                 32.72      1:10.65 (37.93)
  2 Benjamin Paters  14 NYAC              1:15.26    1:12.52   298   11  
                 33.71      1:12.52 (38.81)
  3 Matthew Glazer   14 ESWIM             1:15.26    1:14.08   279    7  
                 33.97      1:14.08 (40.11)
  4 Fabio Curro      14 ESWIM             1:17.50    1:16.86   250    5  
                 34.78      1:16.86 (42.08)
 -- Costa Dumitras   14 NYAC              1:09.74         DQ        
                 30.96           DQ (35.71)
  6 Vitaliy Feoktis  14 TSC               1:27.89                   
                 40.91      1:27.89 (46.98)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Robert Flaim     14 ESWIM                 DQ                    
                 39.00         DQ (1:03.39)
 
 Event 50  Boys 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  Slower than 1:02.89
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Konrad Kosztyla  15 ESWIM             1:05.02    1:03.76   438   15  
                 29.76      1:03.76 (34.00)
  2 Bob Wei          15 ESWIM             1:05.48    1:03.99   433   11  
                 30.42      1:03.99 (33.57)
  3 Martin Naipaul   15 ESWIM             1:06.75    1:04.56   422    7  
                 30.33      1:04.56 (34.23)
  4 Raymond Liu      15 MAC               1:07.08                   
                 31.13      1:07.08 (35.95)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  5 Niko Marinkovic  15 NYAC              1:12.51                   
                 34.08      1:12.51 (38.43)
  6 Julius Jalakas   15 NYAC              1:17.75                   
                 36.20      1:17.75 (41.55)
 
                             === Finals ===                              
 
  7 Max Gomes        15 TSC               1:28.21                   
                 40.52      1:28.21 (47.69)
 
 Event 50  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  Slower than 1:00.79
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Justin Lee       16 MAC               1:03.98    1:02.09   474   15  
                 28.96      1:02.09 (33.13)
  2 Fabian Sosa Mir  16 ESWIM             1:04.68    1:02.26   470   11  
                 28.90      1:02.26 (33.36)
  3 Matthew Offenba  16 MAC               1:06.69    1:06.06   394    7  
                 29.96      1:06.06 (36.10)
  4 Edward Cheung    16 MAC               1:08.11    1:07.78   365    5  
                 31.35      1:07.78 (36.43)
  5 Bohr Deng        16 ESWIM             1:07.37    1:10.17   328    4  
                 31.82      1:10.17 (38.35)
  6 James Wang       17 ESWIM             1:22.36    1:22.43   202    3  
                 35.54      1:22.43 (46.89)
  6 Dean Ponce       17 NYAC              1:16.46                   
                 35.64      1:16.46 (40.82)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 50                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2985   2. North York Aquatic Club          1238
  3. Markham Aquatic Club             1204   4. Toronto Swim Club                 384
  5. Sudbury Laurentian Swim Club      100   6. Hearst Phoenix Swim Team           59
  7. Cobra Swim Club                    41   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5