Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 46  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    1:55.21    1:56.43   357   30  
     1) Kevin Zhang 12                2) Alexander Hinov 12           
     3) Eryk Halicki 12               4) Max Malakhovets 12           
                 28.72        57.10 (28.38)
        1:26.03 (28.93)     1:56.43 (30.40)
  2 ESWIM  'B'                    2:01.39    2:00.08   325   25  
     1) David Glazer 11               2) James Maciek 12              
     3) Jeffrey Hou 12                4) Aiden Harris 11              
                 30.11      1:00.70 (30.59)
        1:31.22 (30.52)     2:00.08 (28.86)
  3 NYAC  'A'                     2:02.35    2:00.21   324   20  
     1) Elijah Daley 11               2) Rowen Uy 12                  
     3) Paul Yang 11                  4) Jacob Gort 12                
                 30.22        59.62 (29.40)
        1:30.37 (30.75)     2:00.21 (29.84)
  4 TSC  'A'                      2:06.27    2:05.61   284   18  
     1) Denizhan Gonulluoglu 12       2) Daghan Gonulluoglu 12        
     3) Maks Draga 12                 4) Sam Vakilha 12               
                 30.55      1:01.41 (30.86)
        1:35.03 (33.62)     2:05.61 (30.58)
  5 ESWIM  'C'                    2:07.30    2:11.19   249   16  
     1) Dalen Labayen 12              2) Derek Wang 11                
     3) Matthew Baraniak 12           4) Kevin Maher 11               
                 32.33      1:05.40 (33.07)
      2:11.19 (1:05.79)                    
  6 NYAC  'B'                     2:10.32    2:11.21   249   14  
     1) Anderson Lo 11                2) Zachary Marques 12           
     3) Damien Bailey 11              4) Shawn Yang 12                
                 33.05      1:04.53 (31.48)
        1:37.90 (33.37)     2:11.21 (33.31)
  7 ESWIM  'D'                    2:12.80    2:16.43   221   12  
     1) Alex Manzhola 12              2) Bilali Yalikun 11            
     3) Carlos Solares 12             4) Luca Wu 11                   
                 33.14      1:16.51 (43.37)
        1:40.13 (23.62)     2:16.43 (36.30)
  8 MAC  'A'                      2:21.40    2:20.03   205   10  
     1) Adrian Chui 11                2) Robert Yin 11                
     3) Andrew Durnford 12            4) Izac Benjamin 12             
                 34.45      1:08.34 (33.89)
        1:44.27 (35.93)     2:20.03 (35.76)
  9 SLSC  'A'                     2:23.77    2:21.15   200    8  
     1) Coheed Hingst 11              2) Ben Schell 11                
     3) Adam Gueraoui 11              4) Liam Michaud 12              
                 34.30      1:10.24 (35.94)
        1:47.95 (37.71)     2:21.15 (33.20)
 10 ESWIM  'E'                    2:23.70    2:25.95   181    7  
     1) Braden Flint 12               2) Christopher Santos 11        
     3) Dennis Ovdiyenko 12           4) Marcin Lesniewski 12         
                 35.48      1:11.93 (36.45)
        1:46.27 (34.34)     2:25.95 (39.68)
 11 MAC  'B'                      2:26.99    2:38.44   141    6  
     1) Zachary Cornberg 11           2) Andrew Tian 11               
     3) Brandon Mo 11                 4) William Switzer 11           
                 41.14      1:19.27 (38.13)
        2:00.92 (41.65)     2:38.44 (37.52)
 12 NYAC  'C'                     2:15.90    2:38.47   141    5  
     1) Zane Beauregard 11            2) David Perry 11               
     3) Jaydon Webber 12              4) Braden Wilson 11             
                 36.94      1:13.84 (36.90)
        1:52.01 (38.17)     2:38.47 (46.46)
 13 ESWIM  'F'                    2:32.48    2:39.54   138    4  
     1) Thomas Petrella 11            2) Oliver Jarosz 11             
     3) Andy Shkolnik 11              4) Yuriy Stoyanovskyy 12        
                 41.76      1:19.20 (37.44)
        1:58.29 (39.09)     2:39.54 (41.25)
 14 TSC  'C'                      2:37.65    2:47.38   120    3  
     1) Sebastian Board 12            2) Cooper Rush 9                
     3) Sebas Nakamachi-Rozwadowsk 11 4) Sheldon Inksetter 11         
                 41.26      1:03.25 (21.99)
        1:27.33 (24.08)   2:47.38 (1:20.05)
 15 TSC  'D'                      2:44.58    2:48.34   118    2  
     1) Maclen Hughes 11              2) Matheus Rego 11              
     3) James Li 11                   4) Evan Pang 11                 
                 43.44      1:03.59 (20.15)
        1:25.69 (22.10)   2:48.34 (1:22.65)
 16 WD  'A'                       2:54.30    3:05.74    87    1  
     1) Andrew Richards 11            2) Cael MacDonald 11            
     3) Andrew Behagg 11              4) Kieran Campbell 11           
                 46.11      1:36.98 (50.87)
        2:33.04 (56.06)     3:05.74 (32.70)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 46                      
 
  1. Etobicoke Swimming               2657   2. North York Aquatic Club          1068
  3. Markham Aquatic Club             1039   4. Toronto Swim Club                 375
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       85   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. Whitby Dolphins Swim Club          30
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5