Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 45  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 MAC  'A'                      1:57.48    1:54.86   552   30  
     1) Jessica Sheng 11              2) Chloe Chen 12                
     3) Chloe Mendiola 12             4) Emma Gao 12                  
                 29.42        59.28 (29.86)
        1:27.43 (28.15)     1:54.86 (27.43)
  2 ESWIM  'A'                    1:57.72    1:55.39   544   25  
     1) Nafeisha Yalikun 12           2) Abigail Sammut 12            
     3) Victoria Raymond 12           4) Summer McIntosh 11           
                 28.85        58.49 (29.64)
        1:26.86 (28.37)     1:55.39 (28.53)
  3 ESWIM  'B'                    2:02.53    2:03.15   448   20  
     1) Homey Poon 11                 2) Bailey O'Regan 11            
     3) Ema Masic 12                  4) Keira Scott 11               
                 30.30      1:00.94 (30.64)
        1:32.71 (31.77)     2:03.15 (30.44)
  4 MAC  'B'                      2:06.13    2:03.42   445   18  
     1) Lisa Wang 12                  2) Laura Gu 12                  
     3) Rachel Peters 12              4) Amber Chen 11                
                 30.65      1:02.22 (31.57)
        1:34.06 (31.84)     2:03.42 (29.36)
  5 ESWIM  'C'                    2:04.95    2:05.06   427   16  
     1) Sara Arciero 12               2) Trinity Boyd 11              
     3) Eva Vujosevic 11              4) Rachel Nguyen 11             
                 31.69      1:02.33 (30.64)
        1:34.08 (31.75)     2:05.06 (30.98)
  6 NYAC  'A'                     2:07.38    2:09.49   385   14  
     1) Emily Yu 12                   2) Sofia Gyarmati 12            
     3) Tess van Bruggen 12           4) Jacqui Little 11             
                 31.14      1:03.66 (32.52)
        1:36.88 (33.22)     2:09.49 (32.61)
  7 ESWIM  'D'                    2:09.37    2:09.94   381   12  
     1) Ava Esposito 12               2) Madison Van Hoof 12          
     3) Vian Tran 11                  4) Nicole Sabac 12              
                 31.14      1:03.96 (32.82)
        1:37.12 (33.16)     2:09.94 (32.82)
  8 ESWIM  'E'                    2:11.90    2:10.07   380   10  
     1) Sara Riverso 11               2) Sydni Grant-Baird 12         
     3) Sydney Burnett 11             4) Cadell Wyncoll 12            
                 32.70      1:05.32 (32.62)
        1:37.28 (31.96)     2:10.07 (32.79)
  9 NYAC  'B'                     2:13.18    2:10.95   372    8  
     1) Olivia Rabinowitz 11          2) Kaitlyn Oliver 12            
     3) Kathryn Dou 12                4) Carly Lipton 12              
                 33.40      1:06.01 (32.61)
        1:38.83 (32.82)     2:10.95 (32.12)
 10 ESWIM  'F'                    2:14.36    2:11.79   365    7  
     1) Cary Long 12                  2) Astrid Bergman 12            
     3) Emma Teisanu 11               4) Sophia Masley 11             
                 33.61      1:05.85 (32.24)
        1:38.29 (32.44)     2:11.79 (33.50)
 11 MAC  'C'                      2:15.69    2:12.20   362    6  
     1) Hayley Ho 11                  2) Sienna Manzanares-Scozzese 11
     3) Emily Ma 11                   4) Madison Caswell 11           
                 33.49      1:06.01 (32.52)
        1:38.21 (32.20)     2:12.20 (33.99)
 12 SLSC  'A'                     2:16.53    2:16.03   332    5  
     1) Queline Pitre 12              2) Amilie Bradley 12            
     3) Grace Thomas 11               4) Allison Nordquist 12         
                 35.59      1:09.46 (33.87)
        1:45.56 (36.10)     2:16.03 (30.47)
 13 MAC  'D'                      2:21.32    2:19.12   310    4  
     1) Jessica Cabildo-Jenah 12      2) Olivia Salvo 12              
     3) Claire Yan 11                 4) Kaitlyn Thomas 11            
                 34.95      1:09.61 (34.66)
        1:43.77 (34.16)     2:19.12 (35.35)
 14 ESWIM  'G'                    2:17.52    2:19.73   306    3  
     1) Cindy Chau 12                 2) Rada Georgieva 12            
     3) Naomi Laroche 12              4) Kristen Helmus 11            
                 36.87      1:09.10 (32.23)
        1:44.70 (35.60)     2:19.73 (35.03)
 15 ESWIM  'H'                    2:21.12    2:20.36   302    2  
     1) Emma Duric 11                 2) Natalia Dudek 12             
     3) Leah Zanker 12                4) Laila Castel Philips 11      
                 33.98      1:09.59 (35.61)
        1:44.97 (35.38)     2:20.36 (35.39)
 16 NYAC  'E'                     2:20.88    2:20.82   299    1  
     1) Maya Goel 11                  2) Ema Paterson 11              
     3) Chloe Jun 11                  4) Alyssa Archbold 12           
                 34.97      1:09.32 (34.35)
        1:46.58 (37.26)     2:20.82 (34.24)
 17 WD  'A'                       2:22.89    2:20.88   299  
     1) Elly Sirois 11                2) Emily Engelman 11            
     3) Hayley Benn 11                4) Taylor Sauve 11              
                 35.11      1:10.54 (35.43)
        1:46.31 (35.77)     2:20.88 (34.57)
 18 NYAC  'C'                     2:16.90    2:22.64   288  
     1) Nathalie Leung 11             2) Sierra Horak 11              
     3) Lindsay Kang 11               4) Alexandra Giust 11           
                 33.35      1:13.95 (40.60)
        1:47.29 (33.34)     2:22.64 (35.35)
 19 TSC  'B'                      2:27.43    2:25.60   271  
     1) Audrey Kramer 12              2) Julia da Silva Giorgi 12     
     3) Alice Gayduchkova 11          4) Phoibe Clarke 11             
                 38.06      1:14.94 (36.88)
        1:48.99 (34.05)     2:25.60 (36.61)
 20 ESWIM  'I'                    2:27.02    2:26.37   266  
     1) Daniella Marovino 11          2) Fatima Al-Sultan 12          
     3) Monica Lis 11                 4) Ysabelle Rubis 11            
                 37.93      1:14.37 (36.44)
        1:52.20 (37.83)     2:26.37 (34.17)
 21 TSC  'E'                      2:46.57    2:37.57   213  
     1) Lara Bulajic 11               2) Lily Shiffman 11             
     3) Coral Davidson 11             4) Calla Linskill 11            
                 42.43      1:18.65 (36.22)
        1:58.98 (40.33)     2:37.57 (38.59)
 22 TSC  'C'                      2:36.51    2:37.94   212  
     1) Halia Tran-Adams 12           2) Kiara Satoskar 12            
     3) Abby Lynch 11                 4) Sadie Renihan-McKechnie 11   
                 39.04      1:19.86 (40.82)
        1:59.34 (39.48)     2:37.94 (38.60)
 23 ESWIM  'J'                    2:34.81    2:42.45   195  
     1) Sophie Pobol 11               2) Sarah Conklin 11             
     3) Alice Krivak 11               4) Rachel Smith 11              
                 41.47      1:20.46 (38.99)
        2:04.28 (43.82)     2:42.45 (38.17)
 -- TSC  'A'                      2:11.50         DQ        
     1) Teresa Limniatis 11           2) Maya Lising 11               
     3) Gamze Ugur 12                 4) Lordan Bennett 12            
                 32.50      1:05.84 (33.34)
        1:40.35 (34.51)          DQ (29.78)
 -- TSC  'D'                      2:40.58         DQ        
     1) Nicole Dzuba 11               2) Angela Han 12                
     3) Violet Nekic 12               4) Roberta Samson 10            
                 39.58      1:18.25 (38.67)
        2:00.48 (42.23)          DQ (41.98)
 -- NYAC  'D'                     2:18.51         DQ        
     1) Mona Afshar 12                2) Charlotte Bruce 12           
     3) Abigail Odinocki 11           4) Carys McNeil 12              
                 33.99      1:08.34 (34.35)
        1:43.79 (35.45)          DQ (33.47)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 45                      
 
  1. Etobicoke Swimming               2563   2. North York Aquatic Club          1029
  3. Markham Aquatic Club             1023   4. Toronto Swim Club                 352
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       77   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. Whitby Dolphins Swim Club          29
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5