Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 44  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 NYAC  'A'                     2:25.38    2:25.53   182   30  
     1) Oliver Tsang 10               2) Jeff Tian 9                  
     3) Zac Vinizki 9                 4) Ethan Zou 10                 
                 37.03      1:16.38 (39.35)
        1:54.27 (37.89)     2:25.53 (31.26)
  2 TSC  'A'                      2:28.05    2:29.94   167   25  
     1) Ben Cescon 8                  2) Jacob Moots 10               
     3) Zev Slater 10                 4) Ethan Moynan 10              
                 38.51      1:17.52 (39.01)
        1:54.73 (37.21)     2:29.94 (35.21)
  3 ESWIM  'A'                    2:27.66    2:30.39   165   20  
     1) William McInerney 10          2) Harry Zhang 10               
     3) Felix Yao 9                   4) Richard Murygin 10           
                 38.12      1:14.46 (36.34)
        1:53.47 (39.01)     2:30.39 (36.92)
  4 TSC  'B'                      2:38.24    2:41.44   133   18  
     1) Jake Redfern 9                2) Brandon Lee 9                
     3) Elliot Straszynski 10         4) Jaques Harrison 10           
                 40.08      1:23.45 (43.37)
        2:02.69 (39.24)     2:41.44 (38.75)
  5 ESWIM  'B'                    2:46.51    2:42.67   130   16  
     1) Thomas Antonellis 10          2) Eric Hou 10                  
     3) Dylan Boyd 9                  4) Nicholas Skavinski 9         
                 41.91      1:21.53 (39.62)
        2:03.70 (42.17)     2:42.67 (38.97)
  6 ESWIM  'C'                    2:52.66    2:46.24   122   14  
     1) Leo Liu 9                     2) Humble Poon 8                
     3) Matthew Ma 10                 4) Serzh Kotanjyan 10           
                 40.73      1:21.61 (40.88)
        2:05.15 (43.54)     2:46.24 (41.09)
  7 WD  'A'                       2:54.56    2:51.80   111   12  
     1) Elliot Kozuskanich 10         2) Andrew Davidson 9            
     3) Cullen Fright 9               4) Alexander Burgi 9            
                 41.88      1:28.40 (46.52)
        2:13.25 (44.85)     2:51.80 (38.55)
  8 MAC  'A'                      2:51.56    2:56.63   102   10  
     1) Richmond Yang 10              2) Evan Zhang 10                
     3) Yichen Liu 7                  4) Sam Li 10                    
                 42.84      1:25.30 (42.46)
        2:13.40 (48.10)     2:56.63 (43.23)
  9 TSC  'C'                      2:51.58    3:03.60    91    8  
     1) Aleks Klejman 8               2) Josh Golger 9                
     3) Andrew Cescon 8               4) Cole Vadacchino 10           
                 47.02      1:34.06 (47.04)
        2:20.52 (46.46)     3:03.60 (43.08)
 10 ESWIM  'E'                    3:36.21    3:26.64    63    7  
     1) Mark Murygin 8                2) Noah Ceolin 9                
     3) Luca Lyn 9                    4) Nathan Leung 9               
                 56.85      1:41.62 (44.77)
        2:28.31 (46.69)     3:26.64 (58.33)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 44                      
 
  1. Etobicoke Swimming               2468   2. North York Aquatic Club          1006
  3. Markham Aquatic Club              965   4. Toronto Swim Club                 352
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       72   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. Whitby Dolphins Swim Club          29
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5