Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 43  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals  FINA Points
==================================================================================
  1 ESWIM  'A'                    2:06.33    2:09.59   384   30  
     1) Maya Bezanson 10              2) Sylvia Statkevicius 10       
     3) Malak Tawdy 10                4) Olive Rogers 9               
                 30.83      1:01.79 (30.96)
        1:36.43 (34.64)     2:09.59 (33.16)
  2 TSC  'A'                      2:17.61    2:15.66   335   25  
     1) Katie McKinstry 10            2) Tyra Reci 10                 
     3) Aimee Prekop 10               4) Alexandra Pitt 10            
                 33.41      1:07.56 (34.15)
        1:42.88 (35.32)     2:15.66 (32.78)
  3 ESWIM  'B'                    2:21.86    2:22.79   287   20  
     1) Avery Leno 10                 2) Emma Pobol 9                 
     3) Jessica Moran 10              4) Emerson Wilson 10            
                 37.09      1:12.56 (35.47)
        1:48.17 (35.61)     2:22.79 (34.62)
  4 NYAC  'A'                     2:26.30    2:24.70   276   18  
     1) Grace Uy 10                   2) Shaye Gross 9                
     3) Sophia Halldorson 10          4) Maggie Shackell 10           
                 36.13      1:13.62 (37.49)
        1:53.14 (39.52)     2:24.70 (31.56)
  5 ESWIM  'C'                    2:31.86    2:26.51   266   16  
     1) Tierney Rodgers 10            2) Amelie Robichaud 9           
     3) Clare Maieron 10              4) Ridley O'Regan 9             
                 39.13      1:14.18 (35.05)
        1:50.01 (35.83)     2:26.51 (36.50)
  6 MAC  'A'                      2:32.76    2:30.09   247   14  
     1) Victoria Sun 10               2) Luna Guo 10                  
     3) Wingcy Wong 10                4) Sarah Gao 10                 
                 38.38    1:55.88 (1:17.50)
        2:30.09 (34.21)                    
  7 TSC  'B'                      2:28.87    2:33.49   231   12  
     1) Lyla Lanthier 10              2) Ava Halpern 10               
     3) Ava Camps 9                   4) Maddie Barnes 9              
                 37.99      1:16.08 (38.09)
        1:55.89 (39.81)     2:33.49 (37.60)
  8 NYAC  'B'                     2:37.81    2:36.69   217   10  
     1) Rebecca Alterman Pont 10      2) Kathryn Weir 9               
     3) Abby Campbell 10              4) Harper Lipton 10             
                 38.09      1:35.10 (57.01)
        2:00.53 (25.43)     2:36.69 (36.16)
  9 TSC  'C'                      2:38.92    2:40.81   201    8  
     1) Leah Tigert 9                 2) Ireland Butler 10            
     3) Olga Hamer 10                 4) Julia Ebli 10                
                 41.46      1:29.72 (48.26)
        2:03.05 (33.33)     2:40.81 (37.76)
 10 ESWIM  'D'                    2:39.80    2:44.03   189    7  
     1) Alexandria Bisasor 10         2) Siena Wyncoll 9              
     3) Elisha Lam 10                 4) Sophie Hay 10                
                 41.88      1:22.27 (40.39)
        2:02.72 (40.45)     2:44.03 (41.31)
 11 CCST  'A'                     3:09.59    2:44.38   188    6  
     1) Ashley Zeidel 10              2) Arina Golygina 10            
     3) Isabelle Matthews 10          4) Sophia Geng 10               
                 41.71      1:27.45 (45.74)
        2:07.65 (40.20)     2:44.38 (36.73)
 12 WD  'A'                       2:42.59    2:44.63   187    5  
     1) Addison Card 10               2) Taneesha Asher 9             
     3) Grace Himsl 10                4) Olivia Johnson 10            
                 41.63      1:24.58 (42.95)
        2:06.27 (41.69)     2:44.63 (38.36)
 13 MAC  'B'                      2:39.07    2:44.95   186    4  
     1) Michelle Ho 9                 2) Niki Devane 10               
     3) Elsie Zhang 9                 4) Katie Butcher 10             
                 41.89      1:27.18 (45.29)
        2:06.18 (39.00)     2:44.95 (38.77)
 14 NYAC  'C'                     2:45.62    2:49.50   171    3  
     1) Nicole Bertelink 10           2) Paige Cameron 9              
     3) Tessa Giamberardino 10        4) Anna Yu 9                    
                 41.30      1:25.18 (43.88)
        2:12.68 (47.50)     2:49.50 (36.82)
 15 TSC  'D'                      2:43.79    2:54.53   157    2  
     1) Kaitlyn Crainford 9           2) Audrey Platteel 10           
     3) Allie Wilson 10               4) Hannah Swinnerton 10         
                 42.56      1:28.12 (45.56)
        2:11.19 (43.07)     2:54.53 (43.34)
 16 TSC  'F'                      2:55.79    2:57.23   150    1  
     1) Ginger Fagerstroem 9          2) Delaney LeBlanc 10           
     3) Ella Harrison 8               4) Sascha Board 10              
                 41.58      1:28.09 (46.51)
        2:12.06 (43.97)     2:57.23 (45.17)
 17 MAC  'C'                      2:52.60    3:00.75   141  
     1) Ashley Wilkie 9               2) Anita Tran 10                
     3) Audrey Wu 10                  4) Ehlina Athavan 10            
                 43.25      1:33.12 (49.87)
        2:16.30 (43.18)     3:00.75 (44.45)
 18 ESWIM  'F'                    3:08.12    3:01.92   139  
     1) Brianna Tota 10               2) Grace Poulos 10              
     3) Sophia Kelton 9               4) Ana Mancic 9                 
                 46.67      1:10.17 (23.50)
      2:27.59 (1:17.42)     3:01.92 (34.33)
 19 WD  'B'                       2:59.06    3:03.87   134  
     1) Hayley Clancy 10              2) Kate Dentinger 10            
     3) Aislinn McPhedran 10          4) Tayissa Gallant 10           
                 42.89      1:38.39 (55.50)
        2:21.57 (43.18)     3:03.87 (42.30)
 20 ESWIM  'G'                    3:15.04    3:17.29   108  
     1) Manuela Attardo 9             2) Claire Armstrong 10          
     3) Cassandra Cescon 9            4) Sofia Kurmally 9             
                 49.39      1:36.20 (46.81)
        2:31.98 (55.78)     3:17.29 (45.31)
 21 ESWIM  'H'                    3:31.90    3:25.62    96  
     1) Sarableen Kaur 10             2) Alexia Leung 7               
     3) Julianne Dias 10              4) Valentina Perez 9            
               1:05.44      1:50.84 (45.40)
        2:38.62 (47.78)     3:25.62 (47.00)
 -- TSC  'E'                      2:50.55   X3:14.06        
     1)                               2) Sara Perme 10                
     3) Isabel Rice 9                 4) Allison Zhao 10              
                 54.80      1:41.25 (46.45)
        2:25.27 (44.02)     3:14.06 (48.79)
 -- ESWIM  'E'                    2:56.86         DQ        
     1) Melissa Ni 10                 2) Amelia Halicki 10            
     3) Elizabeth Skinner 10          4) Alexandra Vujic 10           
                 44.51      1:05.44 (20.93)
        1:28.95 (23.51)        DQ (1:36.16)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 43                      
 
  1. Etobicoke Swimming               2411   2. North York Aquatic Club           976
  3. Markham Aquatic Club              955   4. Toronto Swim Club                 301
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       72   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. Whitby Dolphins Swim Club          17
  9. Cricket Currents Swim Team          6  10. York Swim Club                      5