Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 42  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Aiden Harris     11 ESWIM             2:44.94    2:41.57   303   15  
                 34.50      1:15.69 (41.19)
        1:59.06 (43.37)     2:41.57 (42.51)
  2 David Glazer     11 ESWIM             2:43.92    2:46.53   277   11  
                 36.12      1:17.74 (41.62)
        2:01.77 (44.03)     2:46.53 (44.76)
  3 Paul Yang        11 NYAC              3:30.99    3:06.66   196    7  
                 42.81      1:31.87 (49.06)
        2:21.13 (49.26)     3:06.66 (45.53)
  4 Damien Bailey    11 NYAC              3:30.99    3:07.92   192    5  
                 40.51      1:29.08 (48.57)
        2:19.09 (50.01)     3:07.92 (48.83)
  5 Kevin Maher      11 ESWIM             3:00.55    3:15.82   170    4  
                 41.04      1:30.82 (49.78)
        2:23.50 (52.68)     3:15.82 (52.32)
  6 Aiden Kim        11 NYAC              3:45.99    3:19.93   160    3  
                 45.98      1:37.71 (51.73)
        2:29.96 (52.25)     3:19.93 (49.97)
  7 Christopher San  11 ESWIM             3:28.72    3:25.93   146    2  
                 44.92      1:37.74 (52.82)
        2:31.91 (54.17)     3:25.93 (54.02)
  8 Oliver Jarosz    11 ESWIM             3:45.55    3:37.88   123    1  
                 45.75      1:39.83 (54.08)
      2:41.21 (1:01.38)     3:37.88 (56.67)
 
 Event 42  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 James Maciek     12 ESWIM             2:43.43    2:35.20   342   15  
                 35.28      1:15.08 (39.80)
        1:54.97 (39.89)     2:35.20 (40.23)
  2 Daghan Gonulluo  12 TSC               2:51.58    2:59.44   221   11  
                 36.91      1:21.55 (44.64)
        2:09.43 (47.88)     2:59.44 (50.01)
  3 Matthew Barania  12 ESWIM             3:20.55    3:04.75   202    7  
                 40.06      1:27.22 (47.16)
        2:16.35 (49.13)     3:04.75 (48.40)
  4 Ben Winokur      12 NYAC              3:12.55    3:18.95   162    5  
                 45.12      1:36.25 (51.13)
        2:28.29 (52.04)     3:18.95 (50.66)
  5 Jaydon Webber    12 NYAC              3:18.59    3:21.52   156    4  
                 43.32      1:36.25 (52.93)
        2:29.21 (52.96)     3:21.52 (52.31)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 42                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2338   2. North York Aquatic Club           945
  3. Markham Aquatic Club              937   4. Toronto Swim Club                 253
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       72   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. Whitby Dolphins Swim Club          12
  9. York Swim Club                      5