Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 41  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Bailey O'Regan   11 ESWIM             2:47.55    2:44.51   384   15  
                 35.94      1:18.36 (42.42)
        2:02.53 (44.17)     2:44.51 (41.98)
  2 Emily Ma         11 MAC               3:36.93    3:00.60   290   11  
                 39.48      1:26.86 (47.38)
        2:13.97 (47.11)     3:00.60 (46.63)
  3 Sydney Burnett   11 ESWIM             3:27.55    3:06.74   262    7  
                 41.22      1:30.63 (49.41)
        2:19.24 (48.61)     3:06.74 (47.50)
  4 Eva Vujosevic    11 ESWIM             3:00.55    3:08.55   255    5  
                 37.68      1:25.14 (47.46)
        2:17.15 (52.01)     3:08.55 (51.40)
  5 Sara Riverso     11 ESWIM             3:15.99    3:08.74   254    4  
                 39.44      1:24.85 (45.41)
        2:16.65 (51.80)     3:08.74 (52.09)
  6 Jessica Sheng    11 MAC               3:00.00    3:08.82   254    3  
                 39.87      1:26.47 (46.60)
        2:17.63 (51.16)     3:08.82 (51.19)
  7 Alexandra Giust  11 NYAC              3:33.99    3:11.93   242    2  
                 42.57      1:32.29 (49.72)
        2:23.37 (51.08)     3:11.93 (48.56)
  8 Vian Tran        11 ESWIM             3:20.55    3:14.47   232    1  
                 40.36      1:29.27 (48.91)
        2:21.31 (52.04)     3:14.47 (53.16)
  9 Ema Paterson     11 NYAC              3:19.99    3:15.34   229  
                 41.42      1:30.75 (49.33)
        2:25.25 (54.50)     3:15.34 (50.09)
 10 Maya Lising      11 TSC               3:30.00    3:23.67   202  
                 41.27      1:33.46 (52.19)
        2:28.42 (54.96)     3:23.67 (55.25)
 11 Claire Yan       11 MAC               3:30.00    3:24.95   198  
                 44.77      1:36.63 (51.86)
        2:31.30 (54.67)     3:24.95 (53.65)
 12 Rachel Smith     11 ESWIM             3:55.55    3:30.28   184  
                 45.06      1:38.43 (53.37)
        2:34.26 (55.83)     3:30.28 (56.02)
 13 Madison Caswell  11 MAC               3:20.00    3:38.46   164  
                 44.82      1:39.96 (55.14)
      2:40.38 (1:00.42)     3:38.46 (58.08)
 
 Event 41  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Nafeisha Yaliku  12 ESWIM             2:36.45    2:34.11   467   15  
                 33.68      1:12.85 (39.17)
        1:54.21 (41.36)     2:34.11 (39.90)
  2 Abigail Sammut   12 ESWIM             2:50.55    2:43.97   388   11  
                 35.00      1:16.43 (41.43)
        2:00.93 (44.50)     2:43.97 (43.04)
  3 Ema Masic        12 ESWIM             2:50.18    2:44.12   387    7  
                 37.95      1:21.20 (43.25)
        2:04.54 (43.34)     2:44.12 (39.58)
  4 Clara Aristanto  12 NYAC              2:50.94    2:48.20   359    5  
                 36.74      1:19.74 (43.00)
        2:03.26 (43.52)     2:48.20 (44.94)
  5 Chloe Chen       12 MAC               2:48.29    2:50.09   347    4  
                 36.25      1:20.03 (43.78)
        2:05.70 (45.67)     2:50.09 (44.39)
  6 Astrid Bergman   12 ESWIM             3:00.55    2:55.93   314    3  
                 37.84      1:22.22 (44.38)
        2:09.16 (46.94)     2:55.93 (46.77)
  7 Rachel Peters    12 MAC               3:18.32    3:02.55   281    2  
                 38.79      1:25.33 (46.54)
        2:14.51 (49.18)     3:02.55 (48.04)
  8 Carly Lipton     12 NYAC              3:01.79    3:04.82   271    1  
                 40.96      1:27.80 (46.84)
        2:16.47 (48.67)     3:04.82 (48.35)
  9 Sara Arciero     12 ESWIM             3:10.95    3:06.22   264  
                 39.86      1:28.01 (48.15)
        2:17.58 (49.57)     3:06.22 (48.64)
 10 Madison Van Hoo  12 ESWIM             3:20.55    3:09.23   252  
                 40.19      1:29.84 (49.65)
        2:19.06 (49.22)     3:09.23 (50.17)
 11 Cindy Chau       12 ESWIM             3:18.53    3:23.41   203  
                 41.06      1:30.63 (49.57)
        2:26.54 (55.91)     3:23.41 (56.87)
 12 Olivia Salvo     12 MAC               3:40.00    3:32.81   177  
                 47.21      1:42.68 (55.47)
        2:39.01 (56.33)     3:32.81 (53.80)
 13 Fatima Al-Sulta  12 ESWIM             3:55.55    3:38.64   163  
                 47.74      1:44.85 (57.11)
        2:43.45 (58.60)     3:38.64 (55.19)
 14 Stella Zhu       12 MAC               4:40.00    4:00.95   122  
                 50.32    1:50.76 (1:00.44)
      2:56.19 (1:05.43)   4:00.95 (1:04.76)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 41                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2283   2. Markham Aquatic Club              937
  3. North York Aquatic Club           921   4. Toronto Swim Club                 242
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       72   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. Whitby Dolphins Swim Club          12
  9. York Swim Club                      5