Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 38  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Elijah Daley     11 NYAC              1:11.05    1:11.20   324   15  
                 35.03      1:11.20 (36.17)
  2 David Glazer     11 ESWIM             1:15.29    1:18.60   241   11  
                 38.01      1:18.60 (40.59)
  3 Damien Bailey    11 NYAC              1:17.48    1:19.14   236    7  
                 38.81      1:19.14 (40.33)
  4 Robert Yin       11 MAC               1:23.84    1:21.20   218    5  
                 39.12      1:21.20 (42.08)
  5 Ben Schell       11 SLSC              1:25.68    1:23.43   201    4  
                 40.52      1:23.43 (42.91)
  6 Aiden Kim        11 NYAC              1:22.68    1:23.53   200    3  
                 40.63      1:23.53 (42.90)
  7 Coheed Hingst    11 SLSC              1:28.70    1:25.16   189    2  
                 42.81      1:25.16 (42.35)
  8 Anderson Lo      11 NYAC              1:25.62    1:26.93   178    1  
                 43.07      1:26.93 (43.86)
  9 Luca Wu          11 ESWIM             1:27.96    1:27.70   173  
                 43.39      1:27.70 (44.31)
 10 Bilali Yalikun   11 ESWIM             1:25.85    1:28.35   169  
                 43.84      1:28.35 (44.51)
 11 Andrew Tian      11 MAC               1:31.17    1:30.14   159  
                 43.94      1:30.14 (46.20)
 12 Andy Shkolnik    11 ESWIM             1:36.97    1:32.24   149  
                 44.39      1:32.24 (47.85)
 13 David Perry      11 NYAC              1:51.76    1:33.78   141  
                 45.13      1:33.78 (48.65)
 14 Adam Gueraoui    11 SLSC              1:35.09    1:36.80   129  
                 46.80      1:36.80 (50.00)
 15 Zane Beauregard  11 NYAC              1:35.85    1:39.04   120  
                 48.59      1:39.04 (50.45)
 16 Sheldon Inksett  11 TSC               1:47.35    1:44.05   103  
                 50.79      1:44.05 (53.26)
 17 Rowan Hayes      11 MAC               1:47.71    1:45.43    99  
                 50.51      1:45.43 (54.92)
 18 William Switzer  11 MAC               1:42.47    1:46.56    96  
                 53.84      1:46.56 (52.72)
 19 Richard Xu       11 NYAC                   NT    1:46.90    95  
                 52.67      1:46.90 (54.23)
 20 Brandon Mo       11 MAC               1:50.13    1:47.10    95  
                 50.57      1:47.10 (56.53)
 21 Andrew Richards  11 WD                1:48.70    1:47.34    94  
                 53.18      1:47.34 (54.16)
 22 Thomas Petrella  11 ESWIM             1:43.03    1:47.61    93  
 23 Zachary Cornber  11 MAC               1:52.23    1:48.17    92  
                 54.40      1:48.17 (53.77)
 24 Sebas Nakamachi  11 TSC               1:51.49    1:48.43    91  
                 53.95      1:48.43 (54.48)
 25 Edric Zhu        11 MAC               1:54.87    1:51.40    84  
                 54.11      1:51.40 (57.29)
 26 Matheus Rego     11 TSC               1:55.78    1:55.06    76  
                 57.71      1:55.06 (57.35)
 27 Ryan Pezeshki    11 NYAC              2:10.41    2:01.93    64  
                 59.13    2:01.93 (1:02.80)
 28 Braden Wilson    11 NYAC              1:58.03    2:03.25    62  
               1:00.97    2:03.25 (1:02.28)
 29 Andrew Behagg    11 WD                2:30.00    2:08.00    55  
               1:02.20    2:08.00 (1:05.80)
 30 Bryan Duan       11 MAC               2:20.02    2:21.27    41  
               1:08.74    2:21.27 (1:12.53)
 -- Sam Sinclair     11 MAC               2:00.73         DQ        
                 57.13           DQ (59.57)
 -- Cael MacDonald   11 WD                2:30.00         DQ        
               1:02.83         DQ (1:09.19)
 
 Event 38  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Denizhan Gonull  12 TSC               1:12.42    1:12.60   305   15  
                 35.86      1:12.60 (36.74)
  2 Kevin Zhang      12 ESWIM             1:13.83    1:12.84   302   11  
                 35.69      1:12.84 (37.15)
  3 Jacob Gort       12 NYAC              1:13.64    1:12.99   301    7  
                 35.12      1:12.99 (37.87)
  4 Alexander Hinov  12 ESWIM             1:14.34    1:13.04   300    5  
                 35.37      1:13.04 (37.67)
  5 Rowen Uy         12 NYAC              1:14.70    1:13.92   289    4  
                 36.06      1:13.92 (37.86)
  6 Max Malakhovets  12 ESWIM             1:21.58    1:13.96   289    3  
                 35.95      1:13.96 (38.01)
  7 Eryk Halicki     12 ESWIM             1:20.20    1:16.95   256    2  
                 37.29      1:16.95 (39.66)
  8 Daghan Gonulluo  12 TSC               1:16.43    1:17.61   250    1  
                 37.37      1:17.61 (40.24)
  9 Duncan Volk      12 CCST              1:19.67    1:19.94   229  
                 38.67      1:19.94 (41.27)
 10 Sam Vakilha      12 TSC               1:18.27    1:20.34   225  
                 39.27      1:20.34 (41.07)
 11 Alex Manzhola    12 ESWIM             1:20.33    1:21.38   217  
                 40.48      1:21.38 (40.90)
 12 Jeffrey Hou      12 ESWIM             1:25.41    1:22.32   209  
                 39.86      1:22.32 (42.46)
 13 Shawn Yang       12 NYAC              1:27.55    1:23.56   200  
                 40.86      1:23.56 (42.70)
 14 Dennis Ovdiyenk  12 ESWIM             1:26.95    1:24.21   196  
                 41.25      1:24.21 (42.96)
 15 Zachary Marques  12 NYAC              1:25.99    1:26.02   183  
                 41.27      1:26.02 (44.75)
 16 Maddy Klassen    12 NYAC              1:28.77    1:28.38   169  
                 43.75      1:28.38 (44.63)
 17 Izac Benjamin    12 MAC               1:31.50    1:30.28   159  
                 44.92      1:30.28 (45.36)
 18 Liam Michaud     12 SLSC              1:33.99    1:30.43   158  
                 43.53      1:30.43 (46.90)
 19 Dalen Labayen    12 ESWIM             1:28.27    1:31.29   153  
                 42.77      1:31.29 (48.52)
 20 Vincent Kim      12 NYAC                   NT    1:33.10   145  
                 45.70      1:33.10 (47.40)
 21 Simon Hampton    12 MAC               1:38.49    1:36.02   132  
                 46.08      1:36.02 (49.94)
 22 Marcin Lesniews  12 ESWIM             1:36.53    1:36.21   131  
                 44.68      1:36.21 (51.53)
 23 Rafe Murray      12 TSC               1:40.07    1:36.23   131  
                 46.13      1:36.23 (50.10)
 24 Andrew Durnford  12 MAC               1:36.68    1:37.40   126  
                 48.12      1:37.40 (49.28)
 25 Yuriy Stoyanovs  12 ESWIM             1:42.15    1:38.60   122  
                 49.16      1:38.60 (49.44)
 26 Maks Draga       12 TSC               1:37.62    1:40.04   116  
                 48.88      1:40.04 (51.16)
 27 Daniel Wilson    12 MAC               1:46.46    1:41.82   110  
                 48.77      1:41.82 (53.05)
 28 Paul Shteinbok   12 NYAC                   NT    1:42.21   109  
                 49.89      1:42.21 (52.32)
 29 Zachary Yin      12 NYAC              1:40.84    1:42.32   109  
                 49.70      1:42.32 (52.62)
 30 Andrew Gordienk  12 TSC               1:40.00    1:44.32   103  
 31 Aidan Salivan    12 MAC               1:48.08    1:48.19    92  
                 53.03      1:48.19 (55.16)
 32 Iliya Taheri Os  12 NYAC              1:49.86    1:48.32    92  
                 52.90      1:48.32 (55.42)
 33 Dragan Bai       12 TSC               2:00.00    2:15.92    46  
               1:02.44    2:15.92 (1:13.48)
 -- Edward Zhu       12 NYAC              1:51.09         DQ        
                 53.41           DQ (58.20)
 -- Ismail Hosny     12 NYAC                   NT         DQ        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 38                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2184   2. Markham Aquatic Club              912
  3. North York Aquatic Club           870   4. Toronto Swim Club                 240
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       64   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. York Swim Club                      5
  8. Whitby Dolphins Swim Club           5