Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 36  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Ethan Zou        10 NYAC              1:19.56    1:19.43   233   15  
                 37.80      1:19.43 (41.63)
  2 Harry Zhang      10 ESWIM             1:29.50    1:28.73   167   11  
                 44.19      1:28.73 (44.54)
  3 Jacob Moots      10 TSC               1:30.95    1:29.04   165    7  
                 44.31      1:29.04 (44.73)
  4 William McInern  10 ESWIM             1:29.89    1:30.48   158    5  
                 44.72      1:30.48 (45.76)
  5 Jaques Harrison  10 TSC               1:36.69    1:34.98   136    4  
                 47.85      1:34.98 (47.13)
  6 Ben Cescon        8 TSC               1:31.53    1:35.12   136    3  
  7 Ethan Moynan     10 TSC               1:35.15    1:36.27   131    2  
                 47.63      1:36.27 (48.64)
  8 Jeff Tian         9 NYAC              1:40.06    1:37.50   126    1  
                 48.30      1:37.50 (49.20)
  9 Dylan Boyd        9 ESWIM             1:42.32    1:37.63   125  
                 48.49      1:37.63 (49.14)
 10 Humble Poon       8 ESWIM             1:41.70    1:38.37   122  
                 48.22      1:38.37 (50.15)
 11 Nicholas Skavin   9 ESWIM             1:44.51    1:40.47   115  
                 50.28      1:40.47 (50.19)
 12 Oliver Tsang     10 NYAC              1:42.37    1:40.84   114  
                 48.91      1:40.84 (51.93)
 13 Brandon Lee       9 TSC               1:39.51    1:41.02   113  
                 51.40      1:41.02 (49.62)
 14 Zev Slater       10 TSC               1:40.91    1:42.52   108  
                 49.09      1:42.52 (53.43)
 15 Daniel Zhou       9 NYAC              1:46.70    1:42.89   107  
                 50.69      1:42.89 (52.20)
 16 Felix Yao         9 ESWIM             1:48.93    1:43.21   106  
                 49.57      1:43.21 (53.64)
 17 Jake Redfern      9 TSC               1:42.90    1:43.25   106  
                 50.47      1:43.25 (52.78)
 18 Thomas Antonell  10 ESWIM             1:49.23    1:43.61   105  
                 49.84      1:43.61 (53.77)
 19 Sam Li           10 MAC               1:49.48    1:43.88   104  
                 52.30      1:43.88 (51.58)
 20 Noah Ceolin       9 ESWIM             1:57.49    1:44.82   101  
                 52.82      1:44.82 (52.00)
 21 Richard Murygin  10 ESWIM             1:47.79    1:45.14   100  
                 50.04      1:45.14 (55.10)
 22 Jerry Zhang       8 MAC               1:44.30    1:45.35   100  
                 51.20      1:45.35 (54.15)
 23 Serzh Kotanjyan  10 ESWIM             1:50.12    1:45.74    99  
                 53.20      1:45.74 (52.54)
 24 Elliot Kozuskan  10 WD                2:11.11    1:47.02    95  
                 52.50      1:47.02 (54.52)
 25 Evan Zhang       10 MAC               1:43.94    1:47.95    93  
                 51.09      1:47.95 (56.86)
 26 Eric Hou         10 ESWIM             1:47.18    1:47.99    92  
                 54.39      1:47.99 (53.60)
 27 Matthew Ma       10 ESWIM             1:48.96    1:48.15    92  
                 54.16      1:48.15 (53.99)
 28 Elliot Straszyn  10 TSC               1:49.09    1:48.17    92  
                 53.18      1:48.17 (54.99)
 29 Andrew Cescon     8 TSC               1:48.15    1:51.03    85  
                 54.23      1:51.03 (56.80)
 30 Andrew Peng      10 ESWIM             1:46.78    1:51.52    84  
                 53.97      1:51.52 (57.55)
 31 Aleks Klejman     8 TSC               2:14.31    1:51.69    84  
                 54.49      1:51.69 (57.20)
 32 Iggy Sridhar      9 TSC               1:46.62    1:52.22    82  
                 55.31      1:52.22 (56.91)
 33 Luca Lyn          9 ESWIM             1:59.16    1:53.07    80  
 34 Douglas McInern   8 ESWIM             2:01.38    1:53.69    79  
                 56.88      1:53.69 (56.81)
 35 Richmond Yang    10 MAC               2:07.22    1:53.72    79  
                 56.34      1:53.72 (57.38)
 36 Nikita Melnikov  10 ESWIM             2:15.55    1:53.80    79  
                 54.40      1:53.80 (59.40)
 37 Andrew Davidson   9 WD                1:59.55    1:55.85    75  
                 56.05      1:55.85 (59.80)
 38 Ethan Jung        9 TSC               1:56.62    1:56.33    74  
                 57.14      1:56.33 (59.19)
 39 Jibril Zarita     9 TSC               2:05.55    1:58.49    70  
                 59.76      1:58.49 (58.73)
 40 Filip Dudek      10 ESWIM             2:04.00    1:59.64    68  
                 58.95    1:59.64 (1:00.69)
 41 Matthew Butcher   8 MAC               2:07.02    2:00.02    67  
               1:00.46      2:00.02 (59.56)
 42 Cole Vadacchino  10 TSC               1:51.58    2:01.97    64  
               1:00.13    2:01.97 (1:01.84)
 43 Jacob Krubnik     9 ESWIM             2:15.55    2:04.78    60  
                 58.68    2:04.78 (1:06.10)
 44 Nathan Leung      9 ESWIM             2:30.55    2:06.25    58  
               1:01.93    2:06.25 (1:04.32)
 45 Yichen Liu        7 MAC               2:08.03    2:06.41    57  
               1:02.08    2:06.41 (1:04.33)
 46 Gus Manuel       10 WD                2:30.00    2:12.31    50  
 47 Mark Murygin      8 ESWIM             2:14.99    2:37.54    29  
               1:10.81    2:37.54 (1:26.73)
 -- Josh Golger       9 TSC               1:53.83         DQ        
                 55.20           DQ (56.74)
 -- Sebastian Mazar  10 ESWIM             2:30.55         DQ        
               1:11.04         DQ (1:08.83)
 -- Toni Grahovac     9 ESWIM             2:10.55         DQ        
               1:05.27         DQ (1:06.12)
 -- Leo Liu           9 ESWIM             1:51.29         DQ        
                 50.40           DQ (53.98)
 -- Cullen Fright     9 WD                1:59.63         DQ        
                 57.17           DQ (58.64)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 36                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2115   2. Markham Aquatic Club              871
  3. North York Aquatic Club           825   4. Toronto Swim Club                 213
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       54   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. York Swim Club                      5
  8. Whitby Dolphins Swim Club           5