Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 35  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Maya Bezanson    10 ESWIM             1:16.52    1:15.13   392   15  
                 36.96      1:15.13 (38.17)
  2 Sylvia Statkevi  10 ESWIM             1:18.52    1:16.56   371   11  
                 37.58      1:16.56 (38.98)
  3 Alexandra Pitt   10 TSC               1:24.26    1:23.31   288    7  
                 41.22      1:23.31 (42.09)
  4 Emma Pobol        9 ESWIM             1:26.29    1:24.20   279    5  
                 41.06      1:24.20 (43.14)
  5 Tyra Reci        10 TSC               1:26.84    1:25.05   270    4  
                 42.20      1:25.05 (42.85)
  6 Olive Rogers      9 ESWIM             1:26.69    1:26.04   261    3  
                 43.25      1:26.04 (42.79)
  7 Katie McKinstry  10 TSC               1:28.12    1:27.01   252    2  
                 42.21      1:27.01 (44.80)
  8 Sarah Gao        10 MAC               1:30.37    1:28.59   239    1  
                 43.76      1:28.59 (44.83)
  9 Jessica Moran    10 ESWIM             1:29.29    1:30.18   227  
                 44.94      1:30.18 (45.24)
 10 Ava Halpern      10 TSC               1:31.92    1:30.26   226  
                 45.38      1:30.26 (44.88)
 11 Lyla Lanthier    10 TSC               1:30.22    1:31.22   219  
                 44.34      1:31.22 (46.88)
 12 Malak Tawdy      10 ESWIM             1:31.86    1:32.63   209  
                 45.41      1:32.63 (47.22)
 13 Abigail Liut     10 TSC               1:26.98    1:32.64   209  
                 45.86      1:32.64 (46.78)
 14 Grace Uy         10 NYAC              1:29.58    1:32.69   209  
                 46.17      1:32.69 (46.52)
 15 Ridley O'Regan    9 ESWIM             1:33.58    1:32.77   208  
                 45.50      1:32.77 (47.27)
 16 Rachel Mednick   10 MAC               1:34.29    1:33.95   200  
                 44.74      1:33.95 (49.21)
 17 Victoria Sun     10 MAC               1:39.10    1:34.20   199  
                 46.14      1:34.20 (48.06)
 18 Sophia Geng      10 CCST                   NT    1:34.66   196  
                 46.42      1:34.66 (48.24)
 19 Isabelle Matthe  10 CCST              1:39.99    1:34.90   194  
                 45.76      1:34.90 (49.14)
 20 Avery Leno       10 ESWIM             1:40.55    1:36.28   186  
                 47.47      1:36.28 (48.81)
 21 Sophia Halldors  10 NYAC              1:41.89    1:36.33   186  
 22 Emerson Wilson   10 ESWIM             1:34.13    1:36.80   183  
                 47.36      1:36.80 (49.44)
 23 Khadija Gharib   10 SLSC              1:37.48    1:37.18   181  
                 46.93      1:37.18 (50.25)
 24 Aimee Prekop     10 TSC               1:41.66    1:37.39   180  
 25 Maddie Barnes     9 TSC               1:48.70    1:37.58   179  
                 48.38      1:37.58 (49.20)
 26 Clare Maieron    10 ESWIM             1:42.63    1:39.15   170  
                 48.40      1:39.15 (50.75)
 27 Tierney Rodgers  10 ESWIM             1:40.84    1:39.29   170  
                 48.83      1:39.29 (50.46)
 28 Leah Tigert       9 TSC               1:45.07    1:40.05   166  
                 49.72      1:40.05 (50.33)
 29 Luna Guo         10 MAC               1:39.83    1:40.66   163  
                 49.35      1:40.66 (51.31)
 30 Elisha Lam       10 ESWIM             1:42.88    1:41.27   160  
                 49.38      1:41.27 (51.89)
 31 Brianna Mohamma  10 MAC               1:45.54    1:41.64   158  
                 51.49      1:41.64 (50.15)
 32 Sasha Bouffard   10 SLSC              1:39.58    1:41.74   158  
                 49.16      1:41.74 (52.58)
 33 Ava Camps         9 TSC               1:41.43    1:42.31   155  
                 49.21      1:42.31 (53.10)
 34 Shaye Gross       9 NYAC              1:40.00    1:43.18   151  
                 51.08      1:43.18 (52.10)
 35 Michelle Ho       9 MAC               1:46.90    1:43.24   151  
                 50.80      1:43.24 (52.44)
 36 Siena Wyncoll     9 ESWIM             1:39.51    1:43.72   149  
                 49.80      1:43.72 (53.92)
 37 Roberta Samson   10 TSC               1:39.18    1:44.07   147  
                 51.37      1:44.07 (52.70)
 38 Sophie Hay       10 ESWIM             1:47.56    1:45.27   142  
                 50.35      1:45.27 (54.92)
 39 Olga Hamer       10 TSC               1:45.58    1:45.48   141  
                 50.82      1:45.48 (54.66)
 40 Nicole Bertelin  10 NYAC              1:47.98    1:45.56   141  
                 51.47      1:45.56 (54.09)
 41 Taneesha Asher    9 WD                1:41.70    1:45.72   141  
                 52.55      1:45.72 (53.17)
 42 Grace Himsl      10 WD                1:51.65    1:46.43   138  
                 53.27      1:46.43 (53.16)
 43 Paige Cameron     9 NYAC              1:46.97    1:46.51   137  
                 51.33      1:46.51 (55.18)
 44 Rowan Baglole     9 WD                1:45.56    1:46.68   137  
                 49.33      1:46.68 (57.35)
 45 Tessa Giamberar  10 NYAC              1:46.53    1:46.79   136  
                 53.06      1:46.79 (53.73)
 46 Anna Yu           9 NYAC              1:48.41    1:46.99   136  
                 51.75      1:46.99 (55.24)
 47 Addison Card     10 WD                1:46.83    1:47.50   134  
                 53.38      1:47.50 (54.12)
 48 Kaitlyn Crainfo   9 TSC               1:51.24    1:47.62   133  
                 53.41      1:47.62 (54.21)
 49 Melissa Ni       10 ESWIM             1:57.32    1:49.00   128  
                 53.25      1:49.00 (55.75)
 50 Amelia Halicki   10 ESWIM             1:52.10    1:49.60   126  
 50 Abby Campbell    10 NYAC              1:51.20    1:49.60   126  
                 53.19      1:49.60 (56.41)
 52 Kathryn Weir      9 NYAC              1:51.57    1:49.61   126  
                 53.41      1:49.61 (56.20)
 53 Manuela Attardo   9 ESWIM             1:52.84    1:51.03   121  
                 54.19      1:51.03 (56.84)
 54 Grace Poulos     10 ESWIM             1:56.10    1:51.07   121  
                 54.25      1:51.07 (56.82)
 55 Sascha Board     10 TSC               1:55.00    1:51.15   121  
                 54.26      1:51.15 (56.89)
 56 Hayley Clancy    10 WD                1:53.71    1:51.47   120  
 57 Ava Arhontoudis   9 NYAC              1:57.75    1:52.01   118  
                 54.56      1:52.01 (57.45)
 58 Amy Chai          9 MAC               1:56.79    1:52.48   117  
               1:58.01          1:52.48 ( )
 59 Alexandria Bisa  10 ESWIM             1:52.36    1:53.17   114  
                 56.47      1:53.17 (56.70)
 60 Ella Harrison     8 TSC               1:57.23    1:53.20   114  
                 55.97      1:53.20 (57.23)
 61 Ginger Fagerstr   9 TSC               1:53.90    1:53.40   114  
                 55.98      1:53.40 (57.42)
 62 Ehlina Athavan   10 MAC               2:02.90    1:53.72   113  
 63 Alexandra Vujic  10 ESWIM             1:48.68    1:53.90   112  
                 54.35      1:53.90 (59.55)
 64 Elsie Zhang       9 MAC               2:01.78    1:54.97   109  
                 57.89      1:54.97 (57.08)
 65 Brianna Tota     10 ESWIM             2:07.26    1:55.27   108  
                 58.35      1:55.27 (56.92)
 66 Valentina Perez   9 ESWIM             2:06.26    1:55.64   107  
                 54.42    1:55.64 (1:01.22)
 67 Robin Lysne       9 NYAC              2:00.19    1:56.27   106  
                 58.12      1:56.27 (58.15)
 68 Claire Armstron  10 ESWIM             1:58.65    1:56.92   104  
               1:56.92          1:56.92 ( )
 69 Tayissa Gallant  10 WD                1:54.23    1:57.98   101  
                 59.53      1:57.98 (58.45)
 70 Niki Devane      10 MAC               2:03.56    1:57.99   101  
                 57.81    1:57.99 (1:00.18)
 71 Cassandra Cesco   9 ESWIM             2:03.09    1:58.94    99  
                 58.80    1:58.94 (1:00.14)
 72 Ana Mancic        9 ESWIM             2:05.14    2:00.70    94  
                 59.96    2:00.70 (1:00.74)
 73 Sophia Kelton     9 ESWIM             2:10.55    2:01.20    93  
               1:00.10    2:01.20 (1:01.10)
 74 Audrey Wu        10 MAC               2:06.79    2:01.59    92  
               2:01.46       2:01.59 (0.13)
 75 Madeline Thomas  10 WD                2:30.00    2:01.83    92  
                 59.91    2:01.83 (1:01.92)
 76 Sofia Kurmally    9 ESWIM             2:06.61    2:02.67    90  
               1:01.84    2:02.67 (1:00.83)
 77 Julianne Dias    10 ESWIM             2:03.29    2:03.70    88  
               1:02.05    2:03.70 (1:01.65)
 78 Stephanie Bodog  10 ESWIM             2:20.55    2:04.81    85  
               1:03.97    2:04.81 (1:00.84)
 79 Zoe Tomory        8 ESWIM             2:11.68    2:05.01    85  
                 59.84    2:05.01 (1:05.17)
 80 Sarableen Kaur   10 ESWIM             2:07.57    2:06.18    82  
                 59.27    2:06.18 (1:06.91)
 81 Sarah Botha      10 NYAC              2:02.32    2:06.60    82  
               1:04.11    2:06.60 (1:02.49)
 82 Eliana Hauser-K  10 NYAC              2:02.72    2:08.67    78  
               1:03.92    2:08.67 (1:04.75)
 83 Anita Tran       10 MAC               2:15.00    2:09.45    76  
 84 Elizabeth Skinn  10 ESWIM             2:04.18    2:10.75    74  
               1:03.44    2:10.75 (1:07.31)
 85 Savya Barhat      8 WD                2:30.00    2:12.55    71  
               1:03.01    2:12.55 (1:09.54)
 86 Aislinn McPhedr  10 WD                2:30.00    2:12.63    71  
               1:05.32    2:12.63 (1:07.31)
 87 Sophie Agnew      9 ESWIM             2:16.59    2:15.99    66  
               1:05.37    2:15.99 (1:10.62)
 88 Genevieve Lacou   8 WD                2:30.00    2:25.83    53  
               1:09.41    2:25.83 (1:16.42)
 -- Alexia Leung      7 ESWIM             2:09.26         DQ        
               1:04.18         DQ (1:06.69)
 -- Avery Gilchrist  10 WD                1:56.01         DQ        
                 53.41           DQ (52.88)
 -- Melinda Behagg    9 WD                2:30.00         DQ        
               1:20.68         DQ (1:23.67)
 -- Sydney Clarke    10 NYAC              2:02.57         DQ        
                 57.51           DQ (59.84)
 -- Beatrice Hudson   9 TSC               2:08.94         DQ        
               1:02.71         DQ (1:07.57)
 -- Ashley Wilkie     9 MAC               2:05.85         DQ        
               2:00.80               DQ ( )
 
                 Combined Team Scores - Through Event 35                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2099   2. Markham Aquatic Club              871
  3. North York Aquatic Club           809   4. Toronto Swim Club                 197
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       54   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. York Swim Club                      5
  8. Whitby Dolphins Swim Club           5