Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 34  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Elijah Daley     11 NYAC              2:55.42    2:53.35   335   15  
                 39.77      1:25.01 (45.24)
        2:10.69 (45.68)     2:53.35 (42.66)
  2 Aiden Harris     11 ESWIM             2:59.10    2:53.84   332   11  
                 39.68      1:23.88 (44.20)
        2:09.90 (46.02)     2:53.84 (43.94)
  3 Derek Wang       11 ESWIM             3:09.65    3:11.04   250    7  
                 42.29      1:32.10 (49.81)
        2:22.58 (50.48)     3:11.04 (48.46)
  4 David Glazer     11 ESWIM             3:08.21    3:11.30   249    5  
                 43.22      1:32.62 (49.40)
        2:22.43 (49.81)     3:11.30 (48.87)
  5 Adrian Chui      11 MAC               3:10.00    3:17.22   227    4  
                 44.68      1:35.62 (50.94)
        2:26.94 (51.32)     3:17.22 (50.28)
  6 Bilali Yalikun   11 ESWIM             3:30.55    3:21.86   212    3  
                 47.41      1:38.89 (51.48)
        2:30.37 (51.48)     3:21.86 (51.49)
  7 Coheed Hingst    11 SLSC              3:42.96    3:28.85   191    2  
                 50.11      1:42.81 (52.70)
        2:35.37 (52.56)     3:28.85 (53.48)
  8 Nathan Yoon      11 TSC               4:00.00    3:35.93   173    1  
                 50.88      1:46.24 (55.36)
        2:41.40 (55.16)     3:35.93 (54.53)
  9 Ben Schell       11 SLSC              3:40.00    3:36.62   172  
                 51.26      1:46.77 (55.51)
        2:41.79 (55.02)     3:36.62 (54.83)
 10 Kevin Maher      11 ESWIM             3:40.81    3:40.73   162  
                 51.99      1:48.42 (56.43)
        2:45.04 (56.62)     3:40.73 (55.69)
 11 Oliver Jarosz    11 ESWIM             4:00.55    3:44.81   153  
                 50.65      1:48.44 (57.79)
        2:47.69 (59.25)     3:44.81 (57.12)
 12 Kieran Campbell  11 WD                     NT    3:46.66   150  
                 52.36      1:50.78 (58.42)
        2:50.38 (59.60)     3:46.66 (56.28)
 13 Griffin Oldman   11 WD                4:30.00    4:00.42   125  
                 57.53    2:00.04 (1:02.51)
      3:00.69 (1:00.65)     4:00.42 (59.73)
 14 Rowan Hayes      11 MAC               4:16.12    4:09.12   113  
                 56.88    2:03.20 (1:06.32)
      3:08.03 (1:04.83)   4:09.12 (1:01.09)
 15 Evan Pang        11 TSC               5:00.00    4:25.63    93  
               1:01.20    2:10.48 (1:09.28)
      3:21.26 (1:10.78)   4:25.63 (1:04.37)
 16 Bryan Duan       11 MAC               4:30.00    4:47.52    73  
               1:08.47    2:23.02 (1:14.55)
      3:36.27 (1:13.25)   4:47.52 (1:11.25)
 17 Luca Makarechia  11 NYAC              3:50.00    5:04.91    61  
               1:07.66    2:25.28 (1:17.62)
      3:45.22 (1:19.94)   5:04.91 (1:19.69)
 -- Haven Wood       11 TSC               5:00.00         DQ        
               1:20.93    2:52.32 (1:31.39)
      4:25.79 (1:33.47)        DQ (1:28.93)
 -- James Li         11 TSC               4:20.00         DQ        
                 57.23    2:01.38 (1:04.15)
      3:06.56 (1:05.18)        DQ (1:02.53)
 
 Event 34  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Rowen Uy         12 NYAC              2:46.85    2:46.94   375   15  
                 38.77      1:20.97 (42.20)
        2:03.95 (42.98)     2:46.94 (42.99)
  2 Kevin Zhang      12 ESWIM             2:58.75    2:56.59   317   11  
                 40.55      1:25.78 (45.23)
        2:11.35 (45.57)     2:56.59 (45.24)
  3 Max Malakhovets  12 ESWIM             3:28.47    3:03.17   284    7  
                 41.56      1:28.68 (47.12)
        2:16.28 (47.60)     3:03.17 (46.89)
  4 Matthew Barania  12 ESWIM             4:10.72    3:17.48   227    5  
                 45.80      1:36.45 (50.65)
        2:27.85 (51.40)     3:17.48 (49.63)
  5 Liam Michaud     12 SLSC              3:27.87    3:23.97   206    4  
                 46.35      1:39.58 (53.23)
        2:31.76 (52.18)     3:23.97 (52.21)
  6 Carlos Solares   12 ESWIM             4:06.49    3:24.66   204    3  
                 47.99      1:39.57 (51.58)
        2:32.49 (52.92)     3:24.66 (52.17)
  7 Dalen Labayen    12 ESWIM             3:23.95    3:27.49   195    2  
                 45.93      1:39.14 (53.21)
        2:33.72 (54.58)     3:27.49 (53.77)
  8 Alex Manzhola    12 ESWIM             3:39.65    3:27.79   194    1  
                 48.06      1:41.35 (53.29)
        2:34.66 (53.31)     3:27.79 (53.13)
  9 Braden Flint     12 ESWIM             3:32.72    3:30.93   186  
                 47.65      1:41.75 (54.10)
        2:36.13 (54.38)     3:30.93 (54.80)
 10 Ethan Lam        12 ESWIM             3:38.97    3:33.94   178  
                 49.52      1:45.15 (55.63)
        2:39.92 (54.77)     3:33.94 (54.02)
 11 Andrew Durnford  12 MAC               3:35.31    3:36.10   173  
                 50.16      1:45.15 (54.99)
        2:42.47 (57.32)     3:36.10 (53.63)
 12 Sebastian Board  12 TSC               4:20.00    3:56.34   132  
                 56.14    1:56.64 (1:00.50)
      2:58.25 (1:01.61)     3:56.34 (58.09)
 13 Daniel Wilson    12 MAC               4:00.00    4:07.28   115  
                 56.44    1:59.36 (1:02.92)
      3:04.35 (1:04.99)   4:07.28 (1:02.93)
 14 Matthew Morson   12 NYAC              3:50.00    4:11.02   110  
                 57.10    2:00.71 (1:03.61)
      3:06.04 (1:05.33)   4:11.02 (1:04.98)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 34                 
 
  1. Etobicoke Swimming               2065   2. Markham Aquatic Club              870
  3. North York Aquatic Club           809   4. Toronto Swim Club                 184
  5. Sudbury Laurentian Swim Club       54   6. Cobra Swim Club                    41
  7. Hearst Phoenix Swim Team           40   8. York Swim Club                      5
  8. Whitby Dolphins Swim Club           5