Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 30  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Elijah Daley     11 NYAC              1:03.11    1:03.64   352   15  
                 30.91      1:03.64 (32.73)
  2 Paul Yang        11 NYAC              1:05.40    1:05.87   317   11  
                 31.90      1:05.87 (33.97)
  3 Anderson Lo      11 NYAC              1:12.44    1:11.81   245    7  
                 35.22      1:11.81 (36.59)
  4 Damien Bailey    11 NYAC              1:11.91    1:11.86   244    5  
                 34.30      1:11.86 (37.56)
  5 Derek Wang       11 ESWIM             1:10.92    1:12.53   237    4  
                 35.16      1:12.53 (37.37)
  6 Coheed Hingst    11 SLSC              1:15.30    1:13.88   225    3  
                 36.13      1:13.88 (37.75)
  7 Robert Yin       11 MAC               1:15.60    1:14.85   216    2  
                 35.36      1:14.85 (39.49)
  8 Aiden Kim        11 NYAC              1:18.79    1:16.48   202    1  
                 35.83      1:16.48 (40.65)
  9 Kieran Campbell  11 WD                1:20.12    1:18.44   188  
                 37.59      1:18.44 (40.85)
 10 Adrian Chui      11 MAC               1:19.49    1:18.47   187  
                 37.58      1:18.47 (40.89)
 11 Luca Wu          11 ESWIM             1:18.91    1:18.86   185  
                 37.53      1:18.86 (41.33)
 12 Michael Chester  11 MAC               1:22.75    1:20.74   172  
                 38.66      1:20.74 (42.08)
 13 Christopher San  11 ESWIM             1:19.92    1:22.15   163  
                 39.59      1:22.15 (42.56)
 14 Richard Xu       11 NYAC              1:24.15    1:23.43   156  
                 39.86      1:23.43 (43.57)
 15 Adam Gueraoui    11 SLSC              1:28.84    1:23.73   154  
                 39.18      1:23.73 (44.55)
 16 Andrew Tian      11 MAC               1:24.98    1:24.05   152  
                 40.32      1:24.05 (43.73)
 17 Zane Beauregard  11 NYAC              1:23.71    1:24.17   152  
                 40.64      1:24.17 (43.53)
 18 David Perry      11 NYAC              1:27.92    1:24.90   148  
                 38.66      1:24.90 (46.24)
 19 Oliver Jarosz    11 ESWIM             1:27.07    1:25.19   146  
                 41.25      1:25.19 (43.94)
 20 William Switzer  11 MAC               1:24.95    1:25.21   146  
                 41.90      1:25.21 (43.31)
 21 Andy Shkolnik    11 ESWIM             1:29.50    1:27.74   134  
                 40.43      1:27.74 (47.31)
 22 Zachary Cornber  11 MAC               1:29.42    1:28.92   129  
                 43.81      1:28.92 (45.11)
 23 Brandon Mo       11 MAC               1:28.65    1:29.31   127  
                 41.20      1:29.31 (48.11)
 24 Thomas Petrella  11 ESWIM             1:33.28    1:31.80   117  
                 43.24      1:31.80 (48.56)
 25 Maclen Hughes    11 TSC               1:40.38    1:32.63   114  
                 45.53      1:32.63 (47.10)
 26 Edric Zhu        11 MAC               1:33.28    1:32.96   112  
                 43.74      1:32.96 (49.22)
 27 James Li         11 TSC               1:35.02    1:33.95   109  
                 44.44      1:33.95 (49.51)
 28 Ryan Pezeshki    11 NYAC              1:47.98    1:33.98   109  
                 42.52      1:33.98 (51.46)
 29 Griffin Oldman   11 WD                1:43.91    1:38.31    95  
                 47.03      1:38.31 (51.28)
 30 Rowan Hayes      11 MAC               1:37.42    1:38.33    95  
                 47.19      1:38.33 (51.14)
 31 Matheus Rego     11 TSC               1:38.42    1:38.69    94  
                 47.50      1:38.69 (51.19)
 32 Luca Makarechia  11 NYAC              1:34.82    1:39.17    93  
                 47.98      1:39.17 (51.19)
 33 Sam Sinclair     11 MAC               1:44.98    1:41.76    86  
                 50.97      1:41.76 (50.79)
 34 Andrew Richards  11 WD                1:45.48    1:42.66    83  
                 48.95      1:42.66 (53.71)
 35 Haven Wood       11 TSC               2:00.00    1:42.70    83  
                 48.73      1:42.70 (53.97)
 36 Braden Wilson    11 NYAC              1:50.21    1:48.21    71  
                 51.72      1:48.21 (56.49)
 37 Oliver Pecaric   11 TSC               1:44.99    1:48.46    71  
                 51.47      1:48.46 (56.99)
 38 Andrew Behagg    11 WD                1:59.31    1:49.41    69  
                 52.12      1:49.41 (57.29)
 39 Cael MacDonald   11 WD                2:04.23    1:55.45    58  
                 52.28    1:55.45 (1:03.17)
 40 Bryan Duan       11 MAC               1:51.42    1:57.18    56  
                 55.50    1:57.18 (1:01.68)
 -- Sam Menard       11 TSC               2:05.00         DQ        
 
 Event 30  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Alexander Hinov  12 ESWIM             1:03.08    1:01.88   383   15  
                 29.72      1:01.88 (32.16)
  2 Jacob Gort       12 NYAC              1:05.54    1:05.01   330   11  
                 31.27      1:05.01 (33.74)
  3 Jeffrey Hou      12 ESWIM             1:06.46    1:06.49   308    7  
                 31.95      1:06.49 (34.54)
  4 Matthew Barania  12 ESWIM             1:09.60    1:08.99   276    5  
                 33.31      1:08.99 (35.68)
  5 Carlos Solares   12 ESWIM             1:14.74    1:10.98   253    4  
                 34.80      1:10.98 (36.18)
  6 Shawn Yang       12 NYAC              1:15.42    1:12.70   236    3  
                 34.82      1:12.70 (37.88)
  7 Zachary Marques  12 NYAC              1:18.33    1:13.79   225    2  
                 34.77      1:13.79 (39.02)
  8 Dennis Ovdiyenk  12 ESWIM             1:18.38    1:13.98   224    1  
                 35.28      1:13.98 (38.70)
  9 Duncan Volk      12 CCST              1:13.96    1:15.04   214  
                 36.43      1:15.04 (38.61)
 10 Maks Draga       12 TSC               1:16.09    1:15.56   210  
                 36.18      1:15.56 (39.38)
 11 Liam Michaud     12 SLSC              1:20.82    1:15.69   209  
                 36.02      1:15.69 (39.67)
 12 Izac Benjamin    12 MAC               1:19.55    1:18.57   187  
                 37.14      1:18.57 (41.43)
 13 Maddy Klassen    12 NYAC              1:21.99    1:18.86   185  
                 38.23      1:18.86 (40.63)
 14 Ben Winokur      12 NYAC              1:20.70    1:19.13   183  
                 38.56      1:19.13 (40.57)
 15 Vincent Kim      12 NYAC              1:18.23    1:20.65   173  
                 37.68      1:20.65 (42.97)
 16 Braden Flint     12 ESWIM             1:18.91    1:21.67   166  
                 37.47      1:21.67 (44.20)
 17 Rafe Murray      12 TSC               1:28.01    1:22.03   164  
                 39.69      1:22.03 (42.34)
 18 Paul Shteinbok   12 NYAC              1:23.24    1:23.36   156  
                 38.64      1:23.36 (44.72)
 19 Marcin Lesniews  12 ESWIM             1:25.07    1:23.93   153  
                 39.51      1:23.93 (44.42)
 20 Zachary Yin      12 NYAC              1:20.60    1:24.14   152  
                 41.30      1:24.14 (42.84)
 21 Sebastian Board  12 TSC               1:27.84    1:25.54   145  
                 41.00      1:25.54 (44.54)
 22 Matthew Morson   12 NYAC              1:25.56    1:25.91   143  
                 40.96      1:25.91 (44.95)
 23 Ethan Lam        12 ESWIM             1:25.58    1:26.46   140  
                 41.90      1:26.46 (44.56)
 24 Andrew Gordienk  12 TSC               1:26.40    1:28.28   131  
                 40.98      1:28.28 (47.30)
 25 Daniel Wilson    12 MAC               1:28.85    1:28.38   131  
                 42.39      1:28.38 (45.99)
 26 Simon Hampton    12 MAC               1:27.69    1:29.52   126  
                 42.24      1:29.52 (47.28)
 27 Yuriy Stoyanovs  12 ESWIM             1:29.49    1:30.54   122  
                 43.92      1:30.54 (46.62)
 28 Iliya Taheri Os  12 NYAC              1:41.78    1:37.00    99  
                 46.76      1:37.00 (50.24)
 29 Aidan Salivan    12 MAC               1:28.89    1:38.82    94  
                 44.86      1:38.82 (53.96)
 30 Edward Zhu       12 NYAC              1:39.24    1:39.52    92  
                 45.48      1:39.52 (54.04)
 31 Ismail Hosny     12 NYAC                   NT    1:42.53    84  
                 45.52      1:42.53 (57.01)
 32 Dragan Bai       12 TSC               1:47.66    1:48.37    71  
                 48.73      1:48.37 (59.64)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 30                 
 
  1. Etobicoke Swimming               1932   2. Markham Aquatic Club              831
  3. North York Aquatic Club           730   4. Toronto Swim Club                 164
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Hearst Phoenix Swim Team           40
  7. Sudbury Laurentian Swim Club       37   8. York Swim Club                      5
  8. Whitby Dolphins Swim Club           5