Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 27  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Maya Bezanson    10 ESWIM             1:04.47    1:05.93   460   15  
                 31.73      1:05.93 (34.20)
  2 Maggie Shackell  10 NYAC              1:09.55    1:08.62   408   11  
                 33.80      1:08.62 (34.82)
  3 Alexandra Pitt   10 TSC               1:10.96    1:11.80   356    7  
                 34.60      1:11.80 (37.20)
  4 Emma Pobol        9 ESWIM             1:16.41    1:14.16   323    5  
                 36.54      1:14.16 (37.62)
  5 Katie McKinstry  10 TSC               1:15.02    1:14.26   322    4  
                 36.07      1:14.26 (38.19)
  6 Sarah Gao        10 MAC               1:15.36    1:14.86   314    3  
                 35.74      1:14.86 (39.12)
  7 Tyra Reci        10 TSC               1:16.70    1:15.07   311    2  
                 36.78      1:15.07 (38.29)
  8 Malak Tawdy      10 ESWIM             1:13.52    1:17.58   282    1  
                 37.18      1:17.58 (40.40)
  9 Keena Richard    10 SLSC              1:22.06    1:17.66   281  
                 36.66      1:17.66 (41.00)
 10 Olive Rogers      9 ESWIM             1:18.30    1:18.60   271  
                 38.08      1:18.60 (40.52)
 11 Jessica Moran    10 ESWIM             1:18.68    1:19.59   261  
                 37.79      1:19.59 (41.80)
 12 Victoria Sun     10 MAC               1:22.63    1:20.87   249  
                 38.26      1:20.87 (42.61)
 13 Emerson Wilson   10 ESWIM             1:22.31    1:21.48   243  
                 38.77      1:21.48 (42.71)
 14 Lyla Lanthier    10 TSC               1:20.82    1:22.02   239  
                 39.33      1:22.02 (42.69)
 15 Amelie Robichau   9 ESWIM             1:24.97    1:22.10   238  
                 37.92      1:22.10 (44.18)
 16 Sophia Geng      10 CCST                   NT    1:22.31   236  
                 38.75      1:22.31 (43.56)
 17 Ridley O'Regan    9 ESWIM             1:22.28    1:23.08   230  
                 39.32      1:23.08 (43.76)
 18 Rachel Mednick   10 MAC               1:30.86    1:23.29   228  
                 39.12      1:23.29 (44.17)
 19 Ava Halpern      10 TSC               1:24.06    1:23.34   227  
                 40.72      1:23.34 (42.62)
 20 Siena Wyncoll     9 ESWIM             1:24.65    1:23.69   225  
                 39.28      1:23.69 (44.41)
 21 Abby Campbell    10 NYAC              1:34.55    1:24.60   217  
                 39.82      1:24.60 (44.78)
 22 Tierney Rodgers  10 ESWIM             1:25.94    1:24.89   215  
 23 Sophia Halldors  10 NYAC              1:31.78    1:25.00   214  
                 40.64      1:25.00 (44.36)
 24 Brianna Mohamma  10 MAC               1:28.65    1:25.11   214  
                 40.14      1:25.11 (44.97)
 25 Abigail Liut     10 TSC               1:19.90    1:25.64   210  
                 41.06      1:25.64 (44.58)
 26 Sasha Bouffard   10 SLSC              1:27.96    1:26.37   204  
                 39.61      1:26.37 (46.76)
 27 Rebecca Alterma  10 NYAC              1:31.34    1:26.61   203  
                 40.81      1:26.61 (45.80)
 28 Avery Leno       10 ESWIM             1:22.42    1:26.76   202  
                 40.92      1:26.76 (45.84)
 29 Wingcy Wong      10 MAC               1:30.64    1:26.90   201  
                 42.13      1:26.90 (44.77)
 30 Shaye Gross       9 NYAC              1:29.04    1:26.98   200  
                 42.33      1:26.98 (44.65)
 31 Clare Maieron    10 ESWIM             1:28.42    1:27.10   199  
                 41.54      1:27.10 (45.56)
 32 Katie Butcher    10 MAC               1:31.30    1:27.56   196  
                 41.90      1:27.56 (45.66)
 33 Elisha Lam       10 ESWIM             1:28.55    1:27.73   195  
                 42.44      1:27.73 (45.29)
 34 Maddie Barnes     9 TSC               1:32.40    1:28.15   192  
                 41.92      1:28.15 (46.23)
 35 Luna Guo         10 MAC               1:28.84    1:28.39   191  
                 42.48      1:28.39 (45.91)
 36 Julia Ebli       10 TSC               1:29.35    1:29.07   186  
                 44.40      1:29.07 (44.67)
 37 Elsie Zhang       9 MAC               1:34.39    1:29.78   182  
                 40.70      1:29.78 (49.08)
 38 Isabelle Matthe  10 CCST              1:31.74    1:30.07   180  
                 42.14      1:30.07 (47.93)
 39 Ava Camps         9 TSC               1:32.52    1:30.70   176  
                 43.24      1:30.70 (47.46)
 40 Olivia Johnson   10 WD                1:29.94    1:30.82   176  
                 42.97      1:30.82 (47.85)
 41 Addison Card     10 WD                1:30.20    1:30.95   175  
                 44.59      1:30.95 (46.36)
 42 Sophie Hay       10 ESWIM             1:33.14    1:31.16   174  
                 41.96      1:31.16 (49.20)
 43 Nicole Bertelin  10 NYAC              1:33.53    1:31.24   173  
                 43.37      1:31.24 (47.87)
 44 Michelle Ho       9 MAC               1:32.34    1:31.29   173  
                 42.99      1:31.29 (48.30)
 45 Kathryn Weir      9 NYAC              1:33.12    1:32.37   167  
                 44.28      1:32.37 (48.09)
 46 Grace Himsl      10 WD                1:35.05    1:32.71   165  
                 44.90      1:32.71 (47.81)
 47 Aynsley Grant    10 TSC               1:40.27    1:33.07   163  
                 44.95      1:33.07 (48.12)
 48 Anna Yu           9 NYAC              1:39.00    1:33.47   161  
                 43.44      1:33.47 (50.03)
 49 Kaitlyn Crainfo   9 TSC               1:39.11    1:33.62   160  
                 42.72      1:33.62 (50.90)
 50 Tayissa Gallant  10 WD                1:40.82    1:34.17   158  
                 44.99      1:34.17 (49.18)
 51 Amy Chai          9 MAC               1:42.24    1:35.61   150  
                 45.59      1:35.61 (50.02)
 52 Paige Cameron     9 NYAC              1:35.79    1:35.63   150  
                 45.84      1:35.63 (49.79)
 53 Ella Harrison     8 TSC               1:39.30    1:36.21   148  
                 46.74      1:36.21 (49.47)
 54 Melissa Ni       10 ESWIM             1:48.00    1:36.38   147  
                 45.30      1:36.38 (51.08)
 55 Hayley Clancy    10 WD                1:42.39    1:36.68   146  
                 46.79      1:36.68 (49.89)
 55 Ashley Zeidel    10 CCST              1:38.34    1:36.68   146  
                 44.19      1:36.68 (52.49)
 57 Tessa Giamberar  10 NYAC              1:39.65    1:36.99   144  
                 45.46      1:36.99 (51.53)
 58 Hannah Swinnert  10 TSC               1:30.00    1:37.18   143  
                 46.27      1:37.18 (50.91)
 59 Delaney LeBlanc  10 TSC               1:44.79    1:37.59   141  
                 46.01      1:37.59 (51.58)
 60 Brianna Tota     10 ESWIM             1:44.32    1:37.78   141  
                 47.49      1:37.78 (50.29)
 61 Sophie Ryabokon  10 TSC               1:35.48    1:38.03   140  
 62 Ana Mancic        9 ESWIM             1:46.32    1:38.18   139  
                 46.14      1:38.18 (52.04)
 63 Kate Dentinger   10 WD                1:41.81    1:38.20   139  
                 48.81      1:38.20 (49.39)
 64 Arina Golygina   10 CCST              1:39.72    1:38.22   139  
                 45.72      1:38.22 (52.50)
 65 Sascha Board     10 TSC               1:41.73    1:38.42   138  
                 46.44      1:38.42 (51.98)
 66 Valentina Perez   9 ESWIM             1:55.07    1:38.82   136  
                 43.50      1:38.82 (55.32)
 66 Allie Wilson     10 TSC               1:42.36    1:38.82   136  
                 48.14      1:38.82 (50.68)
 68 Sydney Clarke    10 NYAC              1:50.89    1:38.88   136  
                 47.26      1:38.88 (51.62)
 69 Eliana Hauser-K  10 NYAC              1:40.30    1:39.08   135  
                 47.05      1:39.08 (52.03)
 70 Ireland Butler   10 TSC               1:39.48    1:39.14   135  
                 46.54      1:39.14 (52.60)
 71 Avery Gilchrist  10 WD                1:46.18    1:39.31   134  
                 46.55      1:39.31 (52.76)
 72 Grace Poulos     10 ESWIM             1:43.89    1:39.46   134  
                 47.03      1:39.46 (52.43)
 73 Niki Devane      10 MAC               1:45.13    1:39.84   132  
                 47.37      1:39.84 (52.47)
 74 Robin Lysne       9 NYAC              1:49.16    1:39.87   132  
                 47.15      1:39.87 (52.72)
 75 Alexandria Bisa  10 ESWIM             1:42.45    1:40.15   131  
                 46.82      1:40.15 (53.33)
 76 Amelia Halicki   10 ESWIM             1:41.50    1:40.71   129  
                 48.13      1:40.71 (52.58)
 77 Cassia Giagkou   10 NYAC              1:56.69    1:40.85   128  
                 47.18      1:40.85 (53.67)
 78 Ashley Wilkie     9 MAC               1:43.26    1:41.37   126  
                 49.93      1:41.37 (51.44)
 79 Zabrina Zhang     8 NYAC              1:42.05    1:42.74   121  
                 48.74      1:42.74 (54.00)
 80 Audrey Wu        10 MAC               1:51.35    1:42.89   121  
                 46.85      1:42.89 (56.04)
 80 Madeline Thomas  10 WD                2:30.00    1:42.89   121  
                 48.76      1:42.89 (54.13)
 82 Claire Armstron  10 ESWIM             1:45.80    1:42.94   120  
                 49.02      1:42.94 (53.92)
 83 Audrey Platteel  10 TSC               1:56.54    1:43.78   118  
                 47.93      1:43.78 (55.85)
 84 Cassandra Cesco   9 ESWIM             1:47.43    1:44.19   116  
                 49.54      1:44.19 (54.65)
 85 Ehlina Athavan   10 MAC               1:46.78    1:44.21   116  
                 47.60      1:44.21 (56.61)
 86 Alexandra Vujic  10 ESWIM             1:42.49    1:45.04   113  
                 48.63      1:45.04 (56.41)
 87 Julia Rishor     10 TSC               1:41.46    1:45.10   113  
                 49.17      1:45.10 (55.93)
 88 Sarah Botha      10 NYAC              1:48.54    1:45.61   112  
                 50.92      1:45.61 (54.69)
 89 Manuela Attardo   9 ESWIM             1:51.55    1:46.59   108  
                 48.72      1:46.59 (57.87)
 90 Rowan Baglole     9 WD                1:50.72    1:46.95   107  
                 50.10      1:46.95 (56.85)
 91 Sophia Kelton     9 ESWIM             1:50.12    1:47.33   106  
                 49.16      1:47.33 (58.17)
 92 Anita Tran       10 MAC               2:05.00    1:49.41   100  
                 51.11      1:49.41 (58.30)
 93 Amelie Box       10 TSC               1:43.72    1:49.45   100  
                 53.04      1:49.45 (56.41)
 94 Sofia Kurmally    9 ESWIM             2:00.55    1:50.54    97  
                 52.14      1:50.54 (58.40)
 95 Julianne Dias    10 ESWIM             1:48.12    1:50.58    97  
                 53.24      1:50.58 (57.34)
 96 Elizabeth Skinn  10 ESWIM             1:49.01    1:51.34    95  
                 53.99      1:51.34 (57.35)
 97 Sarableen Kaur   10 ESWIM             1:49.00    1:51.59    94  
                 49.74    1:51.59 (1:01.85)
 98 Allison Zhao     10 TSC               1:55.78    1:52.68    92  
                 52.90      1:52.68 (59.78)
 99 Zoe Tomory        8 ESWIM             2:00.81    1:53.80    89  
                 50.18    1:53.80 (1:03.62)
100 Angeline Audoin  10 TSC               1:52.17    1:55.47    85  
                 54.71    1:55.47 (1:00.76)
101 Stephanie Bodog  10 ESWIM             2:11.02    1:56.08    84  
                 55.69    1:56.08 (1:00.39)
102 Alexia Leung      7 ESWIM             1:56.56    1:56.54    83  
                 54.20    1:56.54 (1:02.34)
103 Emily Smith       9 TSC               2:19.80    2:01.55    73  
                 57.15    2:01.55 (1:04.40)
104 Beatrice Hudson   9 TSC               1:51.26    2:03.50    70  
                 59.65    2:03.50 (1:03.85)
105 Sophie Agnew      9 ESWIM             2:05.96    2:04.05    69  
                 59.37    2:04.05 (1:04.68)
106 Olivia Taylor    10 ESWIM             2:30.55    2:04.52    68  
                 54.61    2:04.52 (1:09.91)
107 Melinda Behagg    9 WD                2:19.94    2:11.79    57  
               1:03.73    2:11.79 (1:08.06)
108 Genevieve Lacou   8 WD                2:25.16    2:24.71    43  
               1:05.24    2:24.71 (1:19.47)
 -- Aislinn McPhedr  10 WD                2:30.00         DQ        
                 52.95         DQ (1:00.40)
 -- Savya Barhat      8 WD                2:30.00         DQ        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 27                 
 
  1. Etobicoke Swimming               1826   2. Markham Aquatic Club              795
  3. North York Aquatic Club           667   4. Toronto Swim Club                 140
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Hearst Phoenix Swim Team           40
  7. Sudbury Laurentian Swim Club       29   8. York Swim Club                      5
  9. Whitby Dolphins Swim Club           2