Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 26  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Derek Wang       11 ESWIM             2:53.56    2:54.89   246   15  
                 39.61      1:26.65 (47.04)
        2:15.16 (48.51)     2:54.89 (39.73)
  2 Anderson Lo      11 NYAC              2:57.50    2:55.81   242   11  
                 39.80      1:26.91 (47.11)
        2:17.58 (50.67)     2:55.81 (38.23)
  3 Bilali Yalikun   11 ESWIM             2:57.98    2:56.32   240    7  
                 39.80      1:26.59 (46.79)
        2:17.34 (50.75)     2:56.32 (38.98)
  4 Kevin Maher      11 ESWIM             2:59.40    2:57.49   235    5  
                 39.09      1:25.51 (46.42)
        2:20.38 (54.87)     2:57.49 (37.11)
  5 Adrian Chui      11 MAC               3:00.57    3:01.23   221    4  
                 40.58      1:29.21 (48.63)
        2:19.27 (50.06)     3:01.23 (41.96)
  6 Robert Yin       11 MAC               3:12.14    3:05.20   207    3  
                 42.32      1:26.73 (44.41)
        2:24.47 (57.74)     3:05.20 (40.73)
  7 Ben Schell       11 SLSC              3:21.70    3:06.56   202    2  
                 43.93      1:28.94 (45.01)
        2:24.89 (55.95)     3:06.56 (41.67)
  8 Luca Wu          11 ESWIM             3:12.32    3:11.11   188    1  
                 44.67      1:31.48 (46.81)
        2:29.52 (58.04)     3:11.11 (41.59)
  9 Michael Chester  11 MAC               3:09.55    3:12.22   185  
                 45.53      1:33.90 (48.37)
        2:27.60 (53.70)     3:12.22 (44.62)
 10 Christopher San  11 ESWIM             3:10.20    3:14.48   179  
                 43.27      1:30.18 (46.91)
        2:29.53 (59.35)     3:14.48 (44.95)
 11 Zane Beauregard  11 NYAC              3:37.98    3:17.68   170  
                 49.71      1:41.87 (52.16)
        2:36.59 (54.72)     3:17.68 (41.09)
 12 David Perry      11 NYAC              3:23.69    3:19.92   164  
                 41.15      1:31.65 (50.50)
      2:31.81 (1:00.16)     3:19.92 (48.11)
 13 Andrew Tian      11 MAC               3:29.18    3:23.02   157  
                 49.88      1:40.06 (50.18)
        2:36.62 (56.56)     3:23.02 (46.40)
 14 Andy Shkolnik    11 ESWIM             3:27.65    3:23.20   157  
                 41.72      1:32.21 (50.49)
      2:34.39 (1:02.18)     3:23.20 (48.81)
 15 Sheldon Inksett  11 TSC               3:34.84    3:30.83   140  
                 50.17      1:44.47 (54.30)
        2:44.32 (59.85)     3:30.83 (46.51)
 16 Richard Xu       11 NYAC                   NT    3:31.65   138  
                 45.05      1:41.73 (56.68)
      2:44.00 (1:02.27)     3:31.65 (47.65)
 17 William Switzer  11 MAC               3:50.24    3:39.13   125  
                 52.82      1:49.50 (56.68)
      2:53.75 (1:04.25)     3:39.13 (45.38)
 18 James Li         11 TSC               4:00.00    3:39.56   124  
                 48.50      1:44.79 (56.29)
      2:49.47 (1:04.68)     3:39.56 (50.09)
 19 Brandon Mo       11 MAC               3:33.58    3:42.11   120  
                 52.50      1:51.26 (58.76)
      2:54.28 (1:03.02)     3:42.11 (47.83)
 20 Zachary Cornber  11 MAC               3:56.30    3:42.24   120  
                 53.79      1:51.43 (57.64)
      2:55.89 (1:04.46)     3:42.24 (46.35)
 21 Edric Zhu        11 MAC               4:04.38    3:50.42   107  
                 50.38    1:52.42 (1:02.04)
      2:59.25 (1:06.83)     3:50.42 (51.17)
 22 Griffin Oldman   11 WD                4:30.00    3:50.78   107  
               1:00.03      1:56.59 (56.56)
      2:59.68 (1:03.09)     3:50.78 (51.10)
 23 Matheus Rego     11 TSC               4:00.00    3:52.65   104  
                 56.90      1:55.60 (58.70)
      3:03.76 (1:08.16)     3:52.65 (48.89)
 24 Thomas Petrella  11 ESWIM             3:49.97    3:54.16   102  
                 52.72      1:50.26 (57.54)
      3:02.62 (1:12.36)     3:54.16 (51.54)
 25 Ryan Pezeshki    11 NYAC              4:10.00    3:56.10   100  
                                1:58.68 ( )
      3:03.73 (1:05.05)     3:56.10 (52.37)
 26 Luca Makarechia  11 NYAC              3:55.00    4:01.14    93  
                 55.47    1:56.44 (1:00.97)
      3:11.50 (1:15.06)     4:01.14 (49.64)
 27 Maclen Hughes    11 TSC               4:20.00    4:06.54    87  
               1:05.84    2:08.65 (1:02.81)
      3:16.01 (1:07.36)     4:06.54 (50.53)
 28 Sam Sinclair     11 MAC               4:10.00    4:14.86    79  
               1:04.11    2:08.93 (1:04.82)
      3:18.02 (1:09.09)     4:14.86 (56.84)
 29 Evan Pang        11 TSC               5:00.00    4:18.93    75  
               1:05.75    2:12.52 (1:06.77)
      3:23.72 (1:11.20)     4:18.93 (55.21)
 30 Andrew Richards  11 WD                5:00.00    4:24.28    71  
               1:09.10      2:08.43 (59.33)
      3:29.78 (1:21.35)     4:24.28 (54.50)
 31 Oliver Pecaric   11 TSC               4:20.00    4:24.79    70  
               1:02.53    2:14.65 (1:12.12)
      3:27.00 (1:12.35)     4:24.79 (57.79)
 -- Braden Wilson    11 NYAC              4:12.04         DQ        
               1:04.66    2:11.40 (1:06.74)
      3:20.73 (1:09.33)          DQ (55.94)
 -- Sam Menard       11 TSC               4:40.00         DQ        
               1:12.75                     
            3:48.47 ( )        DQ (1:04.22)
 -- Sebas Nakamachi  11 TSC               3:44.41         DQ        
                                1:54.97 ( )
      2:58.28 (1:03.31)          DQ (47.49)
 -- Haven Wood       11 TSC               4:40.00         DQ        
               1:18.07    2:38.01 (1:19.94)
      4:01.50 (1:23.49)          DQ (53.17)
 
 Event 26  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Kevin Zhang      12 ESWIM             2:34.02    2:29.06   397   15  
                 32.09      1:11.41 (39.32)
        1:56.75 (45.34)     2:29.06 (32.31)
  2 James Maciek     12 ESWIM             2:31.05    2:29.89   391   11  
                 33.58      1:11.92 (38.34)
        1:56.42 (44.50)     2:29.89 (33.47)
  3 Rowen Uy         12 NYAC              2:32.04    2:30.77   384    7  
                 33.91      1:12.28 (38.37)
        1:55.78 (43.50)     2:30.77 (34.99)
  4 Max Malakhovets  12 ESWIM             2:42.99    2:31.99   375    5  
                 32.94      1:11.59 (38.65)
        1:57.91 (46.32)     2:31.99 (34.08)
  5 Eryk Halicki     12 ESWIM             2:41.09    2:42.75   305    4  
                 36.10      1:17.61 (41.51)
        2:04.94 (47.33)     2:42.75 (37.81)
  6 Jeffrey Hou      12 ESWIM             2:48.39    2:44.11   298    3  
                 35.95      1:21.40 (45.45)
        2:08.15 (46.75)     2:44.11 (35.96)
  7 Sam Vakilha      12 TSC               2:42.00    2:44.68   295    2  
                 33.64      1:18.03 (44.39)
        2:09.34 (51.31)     2:44.68 (35.34)
  8 Jacob Gort       12 NYAC              2:49.45    2:44.75   294    1  
                 38.04      1:16.97 (38.93)
        2:08.54 (51.57)     2:44.75 (36.21)
  9 Dalen Labayen    12 ESWIM             2:54.78    2:57.25   236  
                 37.60      1:23.31 (45.71)
        2:16.56 (53.25)     2:57.25 (40.69)
 10 Duncan Volk      12 CCST              3:02.71    2:58.14   233  
                 40.84      1:20.80 (39.96)
        2:17.82 (57.02)     2:58.14 (40.32)
 11 Alex Manzhola    12 ESWIM             2:57.32    2:58.25   232  
                 39.83      1:24.71 (44.88)
        2:18.32 (53.61)     2:58.25 (39.93)
 12 Shawn Yang       12 NYAC              3:05.37    2:58.64   231  
                 40.41      1:25.40 (44.99)
        2:18.15 (52.75)     2:58.64 (40.49)
 13 Dennis Ovdiyenk  12 ESWIM             3:10.36    3:03.48   213  
                 42.73      1:27.56 (44.83)
        2:23.87 (56.31)     3:03.48 (39.61)
 14 Jaydon Webber    12 NYAC              3:07.18    3:04.38   210  
                 40.51      1:28.76 (48.25)
        2:22.14 (53.38)     3:04.38 (42.24)
 15 Zachary Marques  12 NYAC              3:19.87    3:06.56   202  
                 40.18      1:27.29 (47.11)
        2:25.26 (57.97)     3:06.56 (41.30)
 16 Ben Winokur      12 NYAC              3:10.13    3:07.20   200  
                 42.46      1:30.65 (48.19)
        2:22.71 (52.06)     3:07.20 (44.49)
 17 Maks Draga       12 TSC               3:35.00    3:15.41   176  
                 43.88      1:35.69 (51.81)
        2:34.70 (59.01)     3:15.41 (40.71)
 18 Maddy Klassen    12 NYAC              3:47.36    3:15.48   176  
                 45.78      1:34.37 (48.59)
        2:30.66 (56.29)     3:15.48 (44.82)
 19 Braden Flint     12 ESWIM             3:15.44    3:15.79   175  
                 45.71      1:35.92 (50.21)
        2:31.99 (56.07)     3:15.79 (43.80)
 20 Izac Benjamin    12 MAC               3:28.18    3:16.63   173  
                 47.06      1:36.11 (49.05)
        2:34.59 (58.48)     3:16.63 (42.04)
 21 Andrew Durnford  12 MAC               3:23.40    3:19.43   166  
                 46.28      1:37.33 (51.05)
        2:33.06 (55.73)     3:19.43 (46.37)
 22 Ethan Lam        12 ESWIM             3:17.14    3:20.55   163  
                 47.15      1:39.28 (52.13)
        2:35.00 (55.72)     3:20.55 (45.55)
 23 Zachary Yin      12 NYAC              3:28.18    3:23.62   156  
                 45.67      1:38.77 (53.10)
        2:37.92 (59.15)     3:23.62 (45.70)
 24 Yuriy Stoyanovs  12 ESWIM             3:27.05    3:28.65   145  
                 47.99      1:40.61 (52.62)
      2:42.51 (1:01.90)     3:28.65 (46.14)
 25 Rafe Murray      12 TSC               3:45.00    3:32.65   137  
                 46.49      1:38.20 (51.71)
      2:42.49 (1:04.29)     3:32.65 (50.16)
 26 Sebastian Board  12 TSC               4:10.00    3:33.19   135  
                 48.82      1:45.81 (56.99)
        2:45.00 (59.19)     3:33.19 (48.19)
 27 Paul Shteinbok   12 NYAC              3:44.06    3:35.29   132  
                                1:45.74 ( )
      2:50.20 (1:04.46)     3:35.29 (45.09)
 28 Simon Hampton    12 MAC               3:43.35    3:37.97   127  
                 54.08      1:47.17 (53.09)
      2:50.19 (1:03.02)     3:37.97 (47.78)
 29 Marcin Lesniews  12 ESWIM             3:47.24    3:38.25   126  
                 45.64      1:37.80 (52.16)
      2:48.30 (1:10.50)     3:38.25 (49.95)
 30 Andrew Gordienk  12 TSC               3:40.00    3:39.07   125  
                 49.94      1:46.69 (56.75)
      2:49.61 (1:02.92)     3:39.07 (49.46)
 31 Aidan Salivan    12 MAC               4:00.68    3:39.65   124  
                 50.95      1:48.93 (57.98)
      2:50.40 (1:01.47)     3:39.65 (49.25)
 32 Iliya Taheri Os  12 NYAC                   NT    4:15.00    79  
               1:08.09      2:06.83 (58.74)
      3:21.04 (1:14.21)     4:15.00 (53.96)
 -- Denizhan Gonull  12 TSC               2:39.97         DQ        
                 34.98      1:14.15 (39.17)
        2:03.44 (49.29)          DQ (36.88)
 -- Matthew Morson   12 NYAC              3:30.00         DQ        
                 48.49      1:42.67 (54.18)
      2:44.88 (1:02.21)          DQ (44.76)
 -- Vincent Kim      12 NYAC              3:21.79         DQ        
                 44.14                     
            2:32.00 ( )          DQ (46.58)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 26                 
 
  1. Etobicoke Swimming               1805   2. Markham Aquatic Club              792
  3. North York Aquatic Club           656   4. Toronto Swim Club                 127
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Hearst Phoenix Swim Team           40
  7. Sudbury Laurentian Swim Club       29   8. York Swim Club                      5
  9. Whitby Dolphins Swim Club           2