Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 24  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 William McInern  10 ESWIM             3:20.84    3:09.13   194   15  
                 41.37      1:29.18 (47.81)
        2:25.01 (55.83)     3:09.13 (44.12)
  2 Ben Cescon        8 TSC               3:28.41    3:18.10   169   11  
                 47.37      1:37.76 (50.39)
        2:35.38 (57.62)     3:18.10 (42.72)
  3 Oliver Tsang     10 NYAC              3:21.06    3:19.61   165    7  
                 46.63      1:37.23 (50.60)
        2:33.33 (56.10)     3:19.61 (46.28)
  4 Harry Zhang      10 ESWIM             3:25.99    3:21.51   161    5  
                 48.06      1:37.32 (49.26)
        2:36.03 (58.71)     3:21.51 (45.48)
  5 Zac Vinizki       9 NYAC              3:34.26    3:22.68   158    4  
                 49.54      1:43.11 (53.57)
        2:37.63 (54.52)     3:22.68 (45.05)
  6 Jeff Tian         9 NYAC              3:29.38    3:25.13   152    3  
                 47.20                     
            2:40.35 ( )     3:25.13 (44.78)
  7 Alexander Burgi   9 WD                4:00.00    3:30.44   141    2  
                 51.11      1:44.76 (53.65)
      2:45.57 (1:00.81)     3:30.44 (44.87)
  8 Felix Yao         9 ESWIM             3:43.83    3:34.52   133    1  
                 44.07      1:40.11 (56.04)
      2:44.26 (1:04.15)     3:34.52 (50.26)
  9 Nicholas Skavin   9 ESWIM             3:43.31    3:35.41   131  
                 51.90      1:48.65 (56.75)
      2:50.82 (1:02.17)     3:35.41 (44.59)
 10 Jaques Harrison  10 TSC               3:42.96    3:37.76   127  
                 49.66      1:45.30 (55.64)
      2:50.02 (1:04.72)     3:37.76 (47.74)
 11 Eric Hou         10 ESWIM             4:07.61    3:44.87   115  
                 54.88      1:51.98 (57.10)
      2:54.70 (1:02.72)     3:44.87 (50.17)
 11 Serzh Kotanjyan  10 ESWIM             3:46.37    3:44.87   115  
                 52.84      1:51.36 (58.52)
      2:53.34 (1:01.98)     3:44.87 (51.53)
 13 Daniel Zhou       9 NYAC              3:57.78    3:45.19   115  
                 56.39      1:50.07 (53.68)
      2:54.91 (1:04.84)     3:45.19 (50.28)
 14 Dylan Boyd        9 ESWIM             3:50.66    3:45.88   114  
               1:01.52      1:55.13 (53.61)
      2:59.48 (1:04.35)     3:45.88 (46.40)
 15 Andrew Cescon     8 TSC               3:53.49    3:49.47   109  
                 57.23      1:53.63 (56.40)
      2:59.57 (1:05.94)     3:49.47 (49.90)
 16 Matthew Ma       10 ESWIM             4:00.33    3:53.85   103  
                                1:55.00 ( )
      3:05.77 (1:10.77)     3:53.85 (48.08)
 17 Elliot Straszyn  10 TSC               3:55.21    3:53.92   102  
               1:05.27      2:02.27 (57.00)
      3:03.54 (1:01.27)     3:53.92 (50.38)
 18 Thomas Antonell  10 ESWIM             4:17.50    3:55.58   100  
                 58.03      1:52.95 (54.92)
      3:01.66 (1:08.71)     3:55.58 (53.92)
 19 Aleks Klejman     8 TSC               4:30.00    3:57.90    97  
                                2:00.35 ( )
      3:07.76 (1:07.41)     3:57.90 (50.14)
 20 Luca Lyn          9 ESWIM             4:30.55    4:00.77    94  
                 56.26    1:58.77 (1:02.51)
      3:01.06 (1:02.29)     4:00.77 (59.71)
 21 Ethan Jung        9 TSC               4:40.00    4:01.96    93  
                 57.46    2:01.85 (1:04.39)
      3:10.61 (1:08.76)     4:01.96 (51.35)
 22 Josh Golger       9 TSC               4:20.00    4:08.17    86  
               1:03.94    2:05.98 (1:02.04)
      3:10.49 (1:04.51)     4:08.17 (57.68)
 23 Cole Vadacchino  10 TSC               4:00.00    4:25.33    70  
                                2:11.46 ( )
      3:32.59 (1:21.13)     4:25.33 (52.74)
 -- Richard Murygin  10 ESWIM             3:46.60         DQ        
                 54.39      1:53.07 (58.68)
      2:56.21 (1:03.14)          DQ (49.94)
 -- Andrew Peng      10 ESWIM             4:02.10         DQ        
                 52.06    1:52.46 (1:00.40)
      2:57.69 (1:05.23)          DQ (54.42)
 -- Humble Poon       8 ESWIM             3:50.55         DQ        
                                1:43.94 ( )
      2:49.68 (1:05.74)          DQ (50.34)
 -- Zev Slater       10 TSC               3:53.20         DQ        
                 49.76      1:42.43 (52.67)
      2:49.00 (1:06.57)          DQ (45.94)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 24                 
 
  1. Etobicoke Swimming               1672   2. Markham Aquatic Club              759
  3. North York Aquatic Club           634   4. Toronto Swim Club                 125
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Hearst Phoenix Swim Team           40
  7. Sudbury Laurentian Swim Club       27   8. York Swim Club                      5
  9. Whitby Dolphins Swim Club           2