Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 23  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Maya Bezanson    10 ESWIM             2:41.26    2:41.72   427   15  
                 34.70      1:16.45 (41.75)
        2:05.56 (49.11)     2:41.72 (36.16)
  2 Maggie Shackell  10 NYAC              2:55.28    2:53.98   343   11  
                 38.84      1:21.79 (42.95)
        2:18.05 (56.26)     2:53.98 (35.93)
  3 Alexandra Pitt   10 TSC               3:01.24    2:59.25   314    7  
                 39.73      1:25.68 (45.95)
        2:20.42 (54.74)     2:59.25 (38.83)
  4 Katie McKinstry  10 TSC               3:02.84    3:00.89   305    5  
                 41.58      1:27.02 (45.44)
        2:20.07 (53.05)     3:00.89 (40.82)
  5 Tyra Reci        10 TSC               3:15.76    3:03.88   291    4  
                 40.59      1:26.22 (45.63)
        2:23.03 (56.81)     3:03.88 (40.85)
  6 Malak Tawdy      10 ESWIM             3:14.00    3:09.04   267    3  
                 37.76      1:27.30 (49.54)
      2:27.63 (1:00.33)     3:09.04 (41.41)
  7 Olive Rogers      9 ESWIM             3:15.73    3:10.65   261    2  
                 41.13      1:27.83 (46.70)
        2:27.65 (59.82)     3:10.65 (43.00)
  8 Jessica Moran    10 ESWIM             3:11.94    3:10.72   260    1  
                 41.19      1:31.77 (50.58)
        2:29.89 (58.12)     3:10.72 (40.83)
  9 Grace Uy         10 NYAC              3:18.46    3:12.12   255  
                 43.96      1:31.70 (47.74)
        2:29.22 (57.52)     3:12.12 (42.90)
 10 Keena Richard    10 SLSC              3:20.65    3:16.50   238  
                 43.61      1:34.45 (50.84)
        2:33.27 (58.82)     3:16.50 (43.23)
 11 Lyla Lanthier    10 TSC               3:20.88    3:16.58   238  
                 43.92      1:32.37 (48.45)
        2:31.05 (58.68)     3:16.58 (45.53)
 12 Ava Halpern      10 TSC               3:20.99    3:17.50   234  
                 45.93      1:34.48 (48.55)
      2:34.99 (1:00.51)     3:17.50 (42.51)
 13 Sophia Geng      10 CCST                   NT    3:17.87   233  
                 42.78      1:34.95 (52.17)
        2:32.74 (57.79)     3:17.87 (45.13)
 14 Abigail Liut     10 TSC               3:11.33    3:19.67   227  
                 42.48      1:31.92 (49.44)
      2:34.09 (1:02.17)     3:19.67 (45.58)
 15 Amelie Robichau   9 ESWIM             3:38.50    3:20.47   224  
                 40.95      1:35.47 (54.52)
        2:34.30 (58.83)     3:20.47 (46.17)
 16 Ridley O'Regan    9 ESWIM             3:29.55    3:20.80   223  
                 43.10      1:32.87 (49.77)
      2:35.97 (1:03.10)     3:20.80 (44.83)
 17 Avery Leno       10 ESWIM             3:28.64    3:21.76   220  
                 43.01      1:34.71 (51.70)
        2:33.72 (59.01)     3:21.76 (48.04)
 18 Tierney Rodgers  10 ESWIM             3:24.31    3:24.39   211  
                 47.02      1:39.85 (52.83)
        2:39.74 (59.89)     3:24.39 (44.65)
 19 Emerson Wilson   10 ESWIM             3:33.53    3:24.53   211  
                 47.19      1:39.35 (52.16)
      2:42.72 (1:03.37)     3:24.53 (41.81)
 20 Harper Lipton    10 NYAC              3:23.36    3:25.67   208  
                 52.46      1:42.30 (49.84)
        2:39.23 (56.93)     3:25.67 (46.44)
 21 Rebecca Alterma  10 NYAC              3:37.08    3:25.94   207  
                 48.76      1:40.38 (51.62)
      2:40.83 (1:00.45)     3:25.94 (45.11)
 22 Khadija Gharib   10 SLSC              3:23.10    3:26.08   206  
                 45.16      1:39.83 (54.67)
        2:38.87 (59.04)     3:26.08 (47.21)
 23 Aimee Prekop     10 TSC               3:39.45    3:30.66   193  
                 49.77      1:42.93 (53.16)
      2:43.10 (1:00.17)     3:30.66 (47.56)
 24 Siena Wyncoll     9 ESWIM             3:31.44    3:31.85   190  
                 49.31      1:44.98 (55.67)
      2:45.97 (1:00.99)     3:31.85 (45.88)
 25 Shaye Gross       9 NYAC              3:39.15    3:32.14   189  
                 48.74      1:42.75 (54.01)
      2:47.31 (1:04.56)     3:32.14 (44.83)
 26 Elisha Lam       10 ESWIM             3:44.36    3:35.54   180  
                 48.08      1:46.02 (57.94)
      2:47.02 (1:01.00)     3:35.54 (48.52)
 27 Wingcy Wong      10 MAC               3:40.00    3:36.14   179  
                 49.32      1:43.82 (54.50)
      2:49.04 (1:05.22)     3:36.14 (47.10)
 28 Clare Maieron    10 ESWIM             3:46.21    3:37.91   174  
                 47.55      1:41.90 (54.35)
      2:48.54 (1:06.64)     3:37.91 (49.37)
 29 Olga Hamer       10 TSC               3:41.05    3:38.23   174  
                 51.30      1:45.16 (53.86)
        2:43.86 (58.70)     3:38.23 (54.37)
 30 Olivia Johnson   10 WD                3:51.10    3:40.20   169  
            2:53.47 ( )     3:40.20 (46.73)
 31 Leah Tigert       9 TSC               3:48.59    3:40.76   168  
                 48.17      1:44.85 (56.68)
      2:51.59 (1:06.74)     3:40.76 (49.17)
 32 Ava Arhontoudis   9 NYAC              4:10.00    3:41.18   167  
                 55.22      1:53.56 (58.34)
        2:49.42 (55.86)     3:41.18 (51.76)
 33 Julia Ebli       10 TSC               4:16.11    3:41.42   166  
                 51.38      1:48.07 (56.69)
      2:49.47 (1:01.40)     3:41.42 (51.95)
 34 Nicole Bertelin  10 NYAC              4:22.60    3:42.10   165  
                 56.73      1:51.83 (55.10)
      2:56.08 (1:04.25)     3:42.10 (46.02)
 35 Kathryn Weir      9 NYAC              3:50.00    3:42.95   163  
                 51.79      1:46.70 (54.91)
      2:55.51 (1:08.81)     3:42.95 (47.44)
 36 Isabel Rice       9 TSC               3:53.22    3:43.39   162  
                                1:55.88 ( )
        2:52.49 (56.61)     3:43.39 (50.90)
 37 Addison Card     10 WD                3:50.00    3:43.82   161  
                 56.66      1:52.11 (55.45)
      2:55.96 (1:03.85)     3:43.82 (47.86)
 38 Sophie Hay       10 ESWIM             4:02.94    3:44.03   160  
                 48.77      1:45.24 (56.47)
      2:53.88 (1:08.64)     3:44.03 (50.15)
 39 Ginger Fagerstr   9 TSC               4:22.15    3:45.10   158  
                 52.48    1:55.41 (1:02.93)
      2:55.44 (1:00.03)     3:45.10 (49.66)
 40 Grace Himsl      10 WD                4:13.38    3:46.72   155  
                 54.36      1:54.33 (59.97)
      2:58.34 (1:04.01)     3:46.72 (48.38)
 41 Sara Perme       10 TSC               3:51.08    3:48.07   152  
                 54.59      1:53.62 (59.03)
      2:56.45 (1:02.83)     3:48.07 (51.62)
 42 Katie Butcher    10 MAC               3:54.93    3:48.62   151  
                 54.48      1:52.51 (58.03)
      3:00.94 (1:08.43)     3:48.62 (47.68)
 43 Siena Giamberar   9 NYAC              4:00.00    3:48.86   150  
                 57.86      1:57.02 (59.16)
      2:59.55 (1:02.53)     3:48.86 (49.31)
 44 Hannah Swinnert  10 TSC               3:30.00    3:49.55   149  
                 52.78      1:49.29 (56.51)
      2:55.10 (1:05.81)     3:49.55 (54.45)
 45 Tessa Giamberar  10 NYAC              4:01.00    3:49.83   149  
                 55.67      1:50.93 (55.26)
      2:58.21 (1:07.28)     3:49.83 (51.62)
 46 Roberta Samson   10 TSC               3:48.63    3:53.90   141  
                 59.65      1:55.02 (55.37)
      3:00.50 (1:05.48)     3:53.90 (53.40)
 47 Alexandria Bisa  10 ESWIM             4:08.21    3:54.78   139  
                                1:56.52 ( )
      3:06.12 (1:09.60)     3:54.78 (48.66)
 48 Aynsley Grant    10 TSC               4:20.00    3:55.05   139  
                 59.41      1:57.75 (58.34)
      3:02.60 (1:04.85)     3:55.05 (52.45)
 49 Kate Dentinger   10 WD                4:30.00    3:56.46   136  
               1:00.81    2:02.37 (1:01.56)
      3:06.86 (1:04.49)     3:56.46 (49.60)
 50 Allie Wilson     10 TSC               4:20.00    4:01.27   128  
               1:01.92    2:04.25 (1:02.33)
      3:10.59 (1:06.34)     4:01.27 (50.68)
 51 Paige Cameron     9 NYAC              4:14.00    4:01.38   128  
               1:02.64      1:57.89 (55.25)
      3:10.41 (1:12.52)     4:01.38 (50.97)
 52 Ireland Butler   10 TSC               4:30.00    4:08.52   117  
                 57.89    2:01.24 (1:03.35)
      3:12.06 (1:10.82)     4:08.52 (56.46)
 53 Ehlina Athavan   10 MAC               4:15.00    4:09.26   116  
               1:05.15    2:08.43 (1:03.28)
      3:15.38 (1:06.95)     4:09.26 (53.88)
 54 Elizabeth Skinn  10 ESWIM             4:20.55    4:13.07   111  
               1:01.24    2:07.56 (1:06.32)
      3:16.04 (1:08.48)     4:13.07 (57.03)
 55 Amelie Box       10 TSC               4:20.00    4:17.74   105  
               1:03.13                     
            3:23.01 ( )     4:17.74 (54.73)
 56 Claire Armstron  10 ESWIM             4:28.97    4:19.83   103  
                                2:09.66 ( )
      3:18.30 (1:08.64)   4:19.83 (1:01.53)
 57 Brianna Tota     10 ESWIM             4:20.55    4:21.18   101  
               1:03.94    2:11.85 (1:07.91)
      3:26.92 (1:15.07)     4:21.18 (54.26)
 58 Angeline Audoin  10 TSC               4:20.00    4:31.60    90  
                                2:08.94 ( )
      3:33.22 (1:24.28)     4:31.60 (58.38)
 59 Manuela Attardo   9 ESWIM             5:03.22    4:35.98    86  
                                2:17.00 ( )
      3:36.87 (1:19.87)     4:35.98 (59.11)
 60 Beatrice Hudson   9 TSC               4:40.00    4:44.28    78  
               1:21.09    2:30.20 (1:09.11)
      3:39.03 (1:08.83)   4:44.28 (1:05.25)
 -- Sophie Ryabokon  10 TSC               4:20.00         DQ        
                 53.27      1:45.85 (52.58)
      2:53.71 (1:07.86)          DQ (52.15)
 -- Amelia Halicki   10 ESWIM             4:00.55         DQ        
                 55.61      1:50.89 (55.28)
      2:53.97 (1:03.08)          DQ (50.86)
 -- Melissa Ni       10 ESWIM             4:42.32         DQ        
               1:03.08    2:11.04 (1:07.96)
      3:28.20 (1:17.16)          DQ (59.10)
 -- Grace Poulos     10 ESWIM             4:10.55         DQ        
                 58.17                     
            3:14.27 ( )          DQ (53.36)
 -- Taneesha Asher    9 WD                4:00.00         DQ        
                                1:44.68 ( )
      2:47.29 (1:02.61)          DQ (49.13)
 -- Alexandra Vujic  10 ESWIM             4:16.84         DQ        
               1:02.20      2:01.10 (58.90)
      3:06.73 (1:05.63)          DQ (57.19)
 -- Emily Smith       9 TSC               4:40.00         DQ        
               1:08.09    3:35.58 (2:27.49)
           DQ (1:13.27)                    
 -- Ava Camps         9 TSC               3:58.09         DQ        
                 55.29      1:49.08 (53.79)
      2:49.35 (1:00.27)          DQ (47.19)
 -- Julia Rishor     10 TSC               4:20.00         DQ        
               1:06.36    2:12.02 (1:05.66)
      3:20.42 (1:08.40)          DQ (58.82)
 -- Abby Campbell    10 NYAC              3:55.00         DQ        
                 51.82      1:49.81 (57.99)
      2:56.29 (1:06.48)          DQ (48.93)
 -- Maddie Barnes     9 TSC               3:41.55         DQ        
                 46.87      1:41.03 (54.16)
      2:48.92 (1:07.89)          DQ (49.19)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 23                 
 
  1. Etobicoke Swimming               1651   2. Markham Aquatic Club              759
  3. North York Aquatic Club           620   4. Toronto Swim Club                 114
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Hearst Phoenix Swim Team           40
  7. Sudbury Laurentian Swim Club       27   8. York Swim Club                      5