Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 22  Boys 13 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  5:16.19 - 6:19.42
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Brigham Ryan     13 MAC               5:41.25    5:37.47   339   15  
                 34.58      1:16.76 (42.18)
        1:59.10 (42.34)     2:39.20 (40.10)
        3:30.77 (51.57)     4:21.83 (51.06)
        4:59.77 (37.94)     5:37.47 (37.70)
  2 Lazar Mancic     13 ESWIM             6:07.85    5:47.98   309   11  
                 37.70      1:23.32 (45.62)
        2:06.43 (43.11)     2:49.47 (43.04)
        3:39.82 (50.35)     4:30.09 (50.27)
        5:08.82 (38.73)     5:47.98 (39.16)
  3 Leo Causley-Ben  13 TSC               6:15.00    6:07.39   263    7  
                 40.89      1:27.94 (47.05)
                                3:02.88 ( )
        3:54.61 (51.73)     4:45.52 (50.91)
        5:28.27 (42.75)     6:07.39 (39.12)
  4 Alex Marinkovic  13 NYAC              6:19.42    6:08.89   260    5  
                 38.44      1:25.47 (47.03)
        2:10.87 (45.40)     2:56.50 (45.63)
        3:52.16 (55.66)     4:47.66 (55.50)
        5:29.36 (41.70)     6:08.89 (39.53)
  5 Colin Campbell   13 NYAC              6:19.42    6:14.71   248    4  
                 43.20      1:35.10 (51.90)
        2:21.60 (46.50)     3:06.74 (45.14)
        4:02.26 (55.52)     4:57.99 (55.73)
        5:37.07 (39.08)     6:14.71 (37.64)
  6 Xander Danos     13 MAC               6:19.00    6:35.79   210    3  
                 44.55      1:36.79 (52.24)
        2:24.82 (48.03)     3:13.28 (48.46)
        4:11.42 (58.14)     5:09.92 (58.50)
        5:52.20 (42.28)     6:35.79 (43.59)
 
 Event 22  Boys 14 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  5:07.83 - 6:09.38
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Andrew Zab       14 ESWIM             5:20.31    5:16.78   410   15  
                 36.54      1:20.03 (43.49)
        1:59.33 (39.30)     2:40.04 (40.71)
        3:21.70 (41.66)     4:05.67 (43.97)
        4:41.13 (35.46)     5:16.78 (35.65)
  2 Ben Selmanovic   14 ESWIM             5:23.72    5:21.86   391   11  
                 34.12      1:13.37 (39.25)
        1:54.57 (41.20)     2:34.29 (39.72)
        3:22.91 (48.62)     4:12.00 (49.09)
        4:47.83 (35.83)     5:21.86 (34.03)
  3 Ramsey Farah     14 ESWIM             5:45.99    5:58.45   283    7  
                 36.04      1:19.38 (43.34)
        2:08.20 (48.82)     2:54.90 (46.70)
        3:47.71 (52.81)     4:40.87 (53.16)
        5:20.81 (39.94)     5:58.45 (37.64)
  4 Quintin Boscari  14 MAC               6:09.00    6:08.49   261    5  
                 43.75      1:35.59 (51.84)
        2:19.90 (44.31)     3:04.52 (44.62)
        3:57.00 (52.48)     4:48.84 (51.84)
        5:29.27 (40.43)     6:08.49 (39.22)
  5 Aidan Peirce     14 NYAC                   NT    6:09.49   258    4  
                 40.69      1:29.49 (48.80)
        2:16.74 (47.25)     3:03.19 (46.45)
        3:56.47 (53.28)     4:51.19 (54.72)
        5:31.46 (40.27)     6:09.49 (38.03)
 
 Event 22  Boys 15 Year Olds 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  5:02.99 - 6:03.58
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Konrad Kosztyla  15 ESWIM             5:04.42    5:02.46   472   15  
                 32.08      1:09.46 (37.38)
        1:48.45 (38.99)     2:27.06 (38.61)
        3:09.94 (42.88)     3:53.89 (43.95)
        4:28.69 (34.80)     5:02.46 (33.77)
  2 Aidan Walker     15 MAC               5:09.78    5:21.15   394   11  
            4:45.56 ( )     5:21.15 (35.59)
  3 Jacob Loong      15 MAC               5:12.89    5:25.07   380    7  
                 34.10      1:15.54 (41.44)
        1:57.20 (41.66)     2:39.00 (41.80)
        3:21.73 (42.73)     4:07.25 (45.52)
        4:48.40 (41.15)     5:25.07 (36.67)
  4 Justin Mendiola  15 MAC               5:44.00    5:29.68   364    5  
                 33.25      1:14.35 (41.10)
        1:59.03 (44.68)     2:42.63 (43.60)
        3:30.13 (47.50)     4:17.47 (47.34)
        4:54.45 (36.98)     5:29.68 (35.23)
  5 Olivier Claveau  15 HPST              5:50.87    5:43.83   321    4  
                 35.88      1:20.38 (44.50)
        2:02.62 (42.24)     2:43.59 (40.97)
        3:34.46 (50.87)     4:27.60 (53.14)
        5:07.77 (40.17)     5:43.83 (36.06)
  6 Daniel Mokrivsk  15 ESWIM             5:40.55    5:45.18   317    3  
                 34.70      1:17.16 (42.46)
        1:59.99 (42.83)     2:42.02 (42.03)
        3:34.88 (52.86)     4:27.46 (52.58)
        5:07.25 (39.79)     5:45.18 (37.93)
  7 Isaak Brochu     15 HPST              6:00.01    5:57.85   285    2  
                 37.14      1:25.63 (48.49)
        2:10.77 (45.14)     2:54.90 (44.13)
        3:46.29 (51.39)     4:39.21 (52.92)
        5:19.58 (40.37)     5:57.85 (38.27)
  8 Simon Gao        15 ESWIM             5:40.99    6:05.74   266    1  
                 35.93      1:21.88 (45.95)
        2:06.70 (44.82)     2:52.65 (45.95)
        3:46.44 (53.79)     4:39.65 (53.21)
        5:23.37 (43.72)     6:05.74 (42.37)
 
 Event 22  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  4:55.74 - 5:54.88
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Petar Mancic     16 ESWIM             5:08.18    5:05.76   456   15  
                 31.14      1:08.89 (37.75)
        1:48.01 (39.12)     2:25.97 (37.96)
        3:11.60 (45.63)     3:56.37 (44.77)
        4:31.62 (35.25)     5:05.76 (34.14)
  2 Robert Ho        16 ESWIM             5:18.77    5:22.27   390   11  
                 33.39      1:11.60 (38.21)
                                2:37.38 ( )
        3:24.83 (47.45)     4:12.81 (47.98)
        4:48.60 (35.79)     5:22.27 (33.67)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 22                 
 
  1. Etobicoke Swimming               1630   2. Markham Aquatic Club              759
  3. North York Aquatic Club           609   4. Toronto Swim Club                  98
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Hearst Phoenix Swim Team           40
  7. Sudbury Laurentian Swim Club       27   8. York Swim Club                      5