Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 7  Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  4:46.28 - 5:43.52
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Katie Marovino   13 ESWIM             4:52.50    4:42.86   569   15  
                 31.55      1:06.38 (34.83)
        1:42.02 (35.64)     2:17.70 (35.68)
        2:53.84 (36.14)     3:30.07 (36.23)
        4:06.27 (36.20)     4:42.86 (36.59)
  2 Grace Kittel     13 ESWIM             4:58.98    4:51.07   523   11  
                 32.96      1:09.06 (36.10)
        1:45.75 (36.69)     2:22.48 (36.73)
        2:59.63 (37.15)     3:37.13 (37.50)
        4:14.46 (37.33)     4:51.07 (36.61)
  3 Natalie Stokes   13 MAC               4:56.48    4:53.17   511    7  
                 33.43      1:10.58 (37.15)
        1:48.05 (37.47)     2:25.82 (37.77)
        3:03.43 (37.61)     3:40.80 (37.37)
        4:17.38 (36.58)     4:53.17 (35.79)
  4 Alana Odinocki   13 NYAC              4:56.59    4:54.82   503    5  
                 33.24      1:09.37 (36.13)
        1:46.39 (37.02)     2:24.23 (37.84)
        3:01.82 (37.59)     3:39.53 (37.71)
        4:17.40 (37.87)     4:54.82 (37.42)
  5 Madison Lee      13 NYAC              4:58.97    4:57.79   488    4  
                 33.15      1:09.90 (36.75)
        1:47.75 (37.85)     2:26.10 (38.35)
        3:04.19 (38.09)     3:42.24 (38.05)
        4:20.36 (38.12)     4:57.79 (37.43)
  6 Shirley Wang     13 NYAC              4:59.53    4:58.18   486    3  
                 33.48      1:10.81 (37.33)
        1:48.65 (37.84)     2:27.02 (38.37)
        3:05.22 (38.20)     3:43.48 (38.26)
        4:21.34 (37.86)     4:58.18 (36.84)
  7 Daisy Chan       13 ESWIM             5:06.96    5:01.50   470    2  
                 33.60      1:11.01 (37.41)
        1:49.07 (38.06)     2:27.49 (38.42)
        3:05.63 (38.14)     3:44.23 (38.60)
        4:23.18 (38.95)     5:01.50 (38.32)
  8 Emilie Roy       13 ESWIM             4:54.36    5:04.30   457    1  
                 34.51      1:12.28 (37.77)
        1:50.30 (38.02)     2:29.00 (38.70)
        3:08.25 (39.25)     3:47.08 (38.83)
        4:26.09 (39.01)     5:04.30 (38.21)
  9 Maelle Dubreuil  13 SLSC              5:17.26    5:05.37   452  
                 34.55      1:12.31 (37.76)
        1:51.13 (38.82)     2:30.21 (39.08)
        3:09.51 (39.30)     3:48.51 (39.00)
        4:27.72 (39.21)     5:05.37 (37.65)
 10 Abigail Shin     13 NYAC              5:13.69    5:05.63   451  
                 33.64      1:11.63 (37.99)
        1:50.44 (38.81)     2:29.79 (39.35)
        3:08.82 (39.03)     3:48.03 (39.21)
        4:27.10 (39.07)     5:05.63 (38.53)
 11 Claire Lee Coom  13 NYAC              5:06.11    5:06.92   446  
                 34.05      1:11.57 (37.52)
        1:50.09 (38.52)     2:29.24 (39.15)
        3:08.76 (39.52)     3:48.35 (39.59)
        4:28.26 (39.91)     5:06.92 (38.66)
 12 Michelle Criste  13 ESWIM             5:13.24    5:08.31   440  
                 33.74      1:11.69 (37.95)
        1:50.84 (39.15)     2:30.19 (39.35)
        3:09.28 (39.09)     3:48.77 (39.49)
        4:28.78 (40.01)     5:08.31 (39.53)
 13 Daniella Salvo   13 MAC               5:18.42    5:09.02   437  
                 34.15      1:12.28 (38.13)
        1:51.78 (39.50)     2:31.45 (39.67)
        3:11.03 (39.58)     3:51.33 (40.30)
        4:30.51 (39.18)     5:09.02 (38.51)
 14 Nancy-Paris Ros  13 ESWIM             5:16.59    5:11.53   426  
                 33.98      1:12.12 (38.14)
        1:51.24 (39.12)     2:31.09 (39.85)
        3:11.27 (40.18)     3:51.64 (40.37)
        4:32.39 (40.75)     5:11.53 (39.14)
 15 Katherine Lee    13 MAC               5:25.80    5:19.99   393  
                 36.51      1:17.16 (40.65)
        1:57.82 (40.66)     2:38.67 (40.85)
        3:19.67 (41.00)     4:00.87 (41.20)
        4:40.99 (40.12)     5:19.99 (39.00)
 16 Aicha Gharib     13 SLSC              5:24.88    5:20.63   391  
                 35.29      1:14.05 (38.76)
        1:54.75 (40.70)     2:35.87 (41.12)
        3:17.79 (41.92)     3:59.90 (42.11)
        4:41.29 (41.39)     5:20.63 (39.34)
 17 Nikita Sarrafpo  13 MAC               5:40.77    5:34.07   345  
                 35.51      1:15.03 (39.52)
        1:57.04 (42.01)     2:39.68 (42.64)
        3:22.95 (43.27)     4:07.04 (44.09)
        4:50.64 (43.60)     5:34.07 (43.43)
 18 Sophia Marques   13 ESWIM             5:42.55    5:38.20   333  
                 36.33      1:17.21 (40.88)
        2:00.47 (43.26)     2:43.52 (43.05)
        3:27.14 (43.62)     4:10.50 (43.36)
        4:54.78 (44.28)     5:38.20 (43.42)
 19 Sarah Alvarado   13 MAC               5:40.00    5:42.38   321  
                 34.33      1:14.22 (39.89)
        1:57.08 (42.86)     2:41.31 (44.23)
        3:25.81 (44.50)     4:12.35 (46.54)
        4:57.56 (45.21)     5:42.38 (44.82)
 20 Nicole Jeyanath  13 MAC               5:40.00    5:47.00   308  
                 36.92      1:19.08 (42.16)
        2:02.12 (43.04)     2:45.44 (43.32)
        3:30.60 (45.16)     4:16.25 (45.65)
        5:01.87 (45.62)     5:47.00 (45.13)
 21 Maddie Jong      13 MAC               5:40.00    5:50.24   300  
                 37.63      1:20.19 (42.56)
        2:04.68 (44.49)     2:49.98 (45.30)
        3:35.61 (45.63)     4:21.22 (45.61)
        5:06.24 (45.02)     5:50.24 (44.00)
 22 Lisa Kasyanenko  13 MAC               5:40.00    5:58.65   279  
                 37.86      1:22.22 (44.36)
        2:08.55 (46.33)     2:55.34 (46.79)
        3:42.75 (47.41)     4:29.94 (47.19)
        5:14.67 (44.73)     5:58.65 (43.98)
 23 Rianna Manole    13 MAC               5:43.28    6:02.92   269  
                 37.96      1:20.67 (42.71)
        2:05.63 (44.96)     2:51.91 (46.28)
        3:39.20 (47.29)     4:26.86 (47.66)
        5:15.49 (48.63)     6:02.92 (47.43)
 24 Grace Kolb       13 MAC               5:40.00    6:07.23   260  
                 39.09      1:23.26 (44.17)
        2:09.78 (46.52)     2:56.92 (47.14)
        3:44.89 (47.97)     4:32.98 (48.09)
        5:19.99 (47.01)     6:07.23 (47.24)
 25 Erin Peirce      13 NYAC              5:43.52    6:11.44   251  
                 41.20      1:28.19 (46.99)
        2:16.38 (48.19)     3:04.58 (48.20)
        3:52.25 (47.67)     4:40.20 (47.95)
        5:28.00 (47.80)     6:11.44 (43.44)
 26 Sophie Lang      13 NYAC              5:43.52    6:12.34   249  
                 42.60      1:29.10 (46.50)
        2:16.49 (47.39)     3:03.88 (47.39)
        3:52.27 (48.39)     4:39.77 (47.50)
        5:27.50 (47.73)     6:12.34 (44.84)
 27 Nicole Kim       13 NYAC              6:08.70    6:16.18   242  
                 39.43      1:25.46 (46.03)
        2:13.31 (47.85)     3:02.26 (48.95)
        3:51.30 (49.04)     4:39.83 (48.53)
        5:29.23 (49.40)     6:16.18 (46.95)
 28 Tanya Stoyanova  13 MAC               5:40.00    6:23.24   229  
                 40.98      1:26.85 (45.87)
        2:14.66 (47.81)     3:04.13 (49.47)
        3:54.25 (50.12)     4:44.49 (50.24)
        5:34.22 (49.73)     6:23.24 (49.02)
 29 Yarden Aronson   13 NYAC              5:43.52    6:25.21   225  
                 39.11      1:26.35 (47.24)
        2:16.42 (50.07)     3:07.46 (51.04)
        3:57.73 (50.27)     4:48.37 (50.64)
        5:40.15 (51.78)     6:25.21 (45.06)
 30 Lena Kahn        13 NYAC              6:40.11    6:25.25   225  
                 41.33      1:30.53 (49.20)
        2:21.82 (51.29)     3:10.93 (49.11)
        3:59.45 (48.52)     4:48.36 (48.91)
        5:37.28 (48.92)     6:25.25 (47.97)
 31 Chloe Connop     13 NYAC              5:43.52    6:38.07   204  
                 43.23      1:31.59 (48.36)
                                3:14.40 ( )
        4:05.74 (51.34)     4:58.24 (52.50)
        5:48.80 (50.56)     6:38.07 (49.27)
 
 Event 7  Girls 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  4:38.73 - 5:34.46
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Claire MacLeod   14 ESWIM             4:42.13    4:39.49   590   15  
                 31.83      1:06.76 (34.93)
        1:42.45 (35.69)     2:18.14 (35.69)
        2:53.72 (35.58)     3:29.30 (35.58)
        4:05.21 (35.91)     4:39.49 (34.28)
  2 Elia Laroche     14 ESWIM             5:01.05    4:55.77   498   11  
                 34.01      1:10.94 (36.93)
        1:48.98 (38.04)     2:27.07 (38.09)
        3:05.06 (37.99)     3:42.52 (37.46)
        4:19.92 (37.40)     4:55.77 (35.85)
  3 Giulia Allan     14 MAC               5:00.55    4:59.14   481    7  
                 33.09      1:10.39 (37.30)
        1:48.47 (38.08)     2:26.72 (38.25)
        3:04.51 (37.79)     3:42.87 (38.36)
        4:21.23 (38.36)     4:59.14 (37.91)
  4 Kathryn Wu       14 MAC               5:13.79    5:12.85   421    5  
                 33.46      1:11.89 (38.43)
        1:51.31 (39.42)     2:30.18 (38.87)
        3:10.84 (40.66)     3:51.45 (40.61)
        4:33.10 (41.65)     5:12.85 (39.75)
  5 Christina Ramir  14 NYAC              5:24.11    5:17.75   402    4  
                 36.29      1:16.60 (40.31)
        1:56.76 (40.16)     2:37.29 (40.53)
        3:17.84 (40.55)     3:58.28 (40.44)
        4:39.06 (40.78)     5:17.75 (38.69)
  6 Ciara Meagher    14 NYAC              5:30.87    5:22.30   385    3  
                 37.16      1:17.56 (40.40)
        1:58.51 (40.95)     2:39.82 (41.31)
        3:21.10 (41.28)     4:02.48 (41.38)
        4:43.82 (41.34)     5:22.30 (38.48)
  7 Amelie Papineau  14 HPST              5:18.85    5:25.33   374    2  
                 36.20      1:15.33 (39.13)
        1:55.91 (40.58)     2:37.51 (41.60)
        3:19.61 (42.10)     4:01.92 (42.31)
        4:44.62 (42.70)     5:25.33 (40.71)
  8 Mattise Ng       14 NYAC              5:28.18    5:25.38   374    1  
                 35.21      1:15.24 (40.03)
        1:56.73 (41.49)     2:38.74 (42.01)
        3:21.28 (42.54)     4:03.71 (42.43)
        4:45.61 (41.90)     5:25.38 (39.77)
  9 Tea Lacey        14 NYAC              5:48.25    5:34.49   344  
                 37.85      1:19.57 (41.72)
        2:01.96 (42.39)     2:44.50 (42.54)
        3:27.55 (43.05)     4:10.09 (42.54)
        4:52.67 (42.58)     5:34.49 (41.82)
 10 Keira Holland    14 NYAC              5:46.90    5:45.72   312  
                 37.51      1:19.69 (42.18)
        2:02.95 (43.26)     2:47.52 (44.57)
        3:32.53 (45.01)     4:17.98 (45.45)
        5:03.34 (45.36)     5:45.72 (42.38)
 
 Event 7  Girls 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  4:37.17 - 5:32.59
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Elise Aksoy      15 ESWIM             4:43.54    4:48.06   539   15  
                 32.56      1:08.18 (35.62)
        1:45.07 (36.89)     2:21.90 (36.83)
        2:58.84 (36.94)     3:35.74 (36.90)
        4:12.36 (36.62)     4:48.06 (35.70)
  2 Samantha So      15 MAC               5:02.32    4:57.85   488   11  
                 33.04      1:09.74 (36.70)
        1:47.35 (37.61)     2:25.12 (37.77)
        3:02.93 (37.81)     3:41.53 (38.60)
        4:20.32 (38.79)     4:57.85 (37.53)
  3 Jesse Luoma      15 SLSC              5:13.89    5:02.23   467    7  
                 34.81      1:12.76 (37.95)
        1:51.04 (38.28)     2:29.69 (38.65)
        3:08.26 (38.57)     3:46.74 (38.48)
        4:24.77 (38.03)     5:02.23 (37.46)
  4 Alice Smith      15 ESWIM             5:20.45    5:05.51   452    5  
                 32.79      1:10.10 (37.31)
        1:48.70 (38.60)     2:28.02 (39.32)
        3:08.01 (39.99)     3:48.00 (39.99)
        4:27.77 (39.77)     5:05.51 (37.74)
  5 Naomi Henry      15 NYAC              5:47.98    5:39.59   329    4  
                 35.15      1:15.44 (40.29)
        1:57.65 (42.21)     2:41.05 (43.40)
        3:24.99 (43.94)     4:09.77 (44.78)
        4:55.14 (45.37)     5:39.59 (44.45)
  6 Jennifer Lu      15 ESWIM             5:32.55    5:45.21   313    3  
                 36.64      1:18.30 (41.66)
        2:01.93 (43.63)     2:45.85 (43.92)
        3:30.79 (44.94)     4:16.70 (45.91)
        5:01.87 (45.17)     5:45.21 (43.34)
  7 Arquelle Stavel  15 NYAC                   NT    6:13.84   246    2  
                 40.81      1:27.65 (46.84)
        2:15.28 (47.63)     3:03.85 (48.57)
        3:52.22 (48.37)     4:40.91 (48.69)
        5:28.59 (47.68)     6:13.84 (45.25)
 -- Vanessa Bellio   15 ESWIM             4:31.37   X4:32.10        
                 30.68      1:03.99 (33.31)
        1:38.59 (34.60)     2:13.28 (34.69)
        2:48.10 (34.82)     3:23.02 (34.92)
        3:57.88 (34.86)     4:32.10 (34.22)
 
 Event 7  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  4:33.48 - 5:28.16
    Name            Age Team                 Seed     Finals  FINA Points
=========================================================================
  1 Madeline Burnet  16 MAC               4:41.14    4:39.28   592   15  
                 30.06      1:03.54 (33.48)
        1:38.49 (34.95)     2:14.01 (35.52)
        2:50.55 (36.54)     3:26.99 (36.44)
        4:03.68 (36.69)     4:39.28 (35.60)
  2 Kirsten Alejand  16 ESWIM             4:40.07    4:41.13   580   11  
                 31.26      1:06.06 (34.80)
        1:41.41 (35.35)     2:17.53 (36.12)
        2:52.73 (35.20)     3:28.24 (35.51)
        4:05.36 (37.12)     4:41.13 (35.77)
  3 Cindy Cui        16 MAC               4:41.91    4:46.03   551    7  
                 32.16      1:07.19 (35.03)
        1:43.19 (36.00)     2:19.28 (36.09)
        2:56.06 (36.78)     3:32.89 (36.83)
        4:09.73 (36.84)     4:46.03 (36.30)
  4 Nicola Garrido   17 ESWIM             4:34.69    4:46.90   546    5  
                 31.50      1:05.80 (34.30)
        1:41.33 (35.53)     2:17.56 (36.23)
        2:54.69 (37.13)     3:32.24 (37.55)
        4:09.97 (37.73)     4:46.90 (36.93)
  5 Jovana Milutino  17 ESWIM             4:52.74    4:49.23   533    4  
                 31.42      1:06.48 (35.06)
        1:42.24 (35.76)     2:18.99 (36.75)
        2:56.16 (37.17)     3:33.60 (37.44)
        4:12.02 (38.42)     4:49.23 (37.21)
  6 Sarah Rashid     16 ESWIM             5:07.14    5:06.70   447    3  
                 32.94      1:10.58 (37.64)
        1:50.02 (39.44)     2:29.86 (39.84)
        3:09.92 (40.06)     3:50.45 (40.53)
        4:30.56 (40.11)     5:06.70 (36.14)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 7                  
 
  1. Etobicoke Swimming                663   2. North York Aquatic Club           300
  3. Markham Aquatic Club              201   4. Toronto Swim Club                  46
  5. Cobra Swim Club                    41   6. Sudbury Laurentian Swim Club       10
  7. Hearst Phoenix Swim Team            6   8. York Swim Club                      5