Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 4  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 2:28.53
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Keith Tran       13 ESWIM             2:31.69    2:27.11   413   15  
                 30.47      1:07.80 (37.33)
        1:53.16 (45.36)     2:27.11 (33.95)
  2 Luca Marra       13 ESWIM             2:32.02    2:28.75   400   11  
                 31.55      1:10.76 (39.21)
        1:55.22 (44.46)     2:28.75 (33.53)
  3 Vladislav Roman  13 ESWIM             2:32.83    2:31.49   378    7  
                 33.27      1:12.25 (38.98)
        1:54.72 (42.47)     2:31.49 (36.77)
  4 Ethan Tsang      13 NYAC              2:36.42    2:35.55   350    5  
                 33.12      1:13.58 (40.46)
        2:00.14 (46.56)     2:35.55 (35.41)
  5 Advay Bhale      13 ESWIM             2:36.63    2:37.26   338    4  
                 34.46      1:16.77 (42.31)
        2:00.73 (43.96)     2:37.26 (36.53)
  6 Deniz Makul      13 NYAC              2:39.46    2:38.43   331    3  
                 35.95      1:18.63 (42.68)
        2:03.85 (45.22)     2:38.43 (34.58)
  7 Brigham Ryan     13 MAC               2:38.33    2:39.67   323    2  
                 33.36      1:12.72 (39.36)
        2:02.34 (49.62)     2:39.67 (37.33)
  8 Jack Mills       13 NYAC              2:42.47    2:43.27   302    1  
                 37.09      1:20.34 (43.25)
        2:06.51 (46.17)     2:43.27 (36.76)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Emery Soos       13 NYAC              2:42.85                   
                 36.50      1:16.78 (40.28)
        2:05.80 (49.02)     2:42.85 (37.05)
 10 Michael Gilbert  13 MAC               2:44.11                   
                 34.81      1:19.67 (44.86)
        2:06.57 (46.90)     2:44.11 (37.54)
 11 Xander Danos     13 MAC               2:50.85                   
                 36.58      1:18.96 (42.38)
        2:12.67 (53.71)     2:50.85 (38.18)
 12 Alex Marinkovic  13 NYAC              2:52.86                   
                 36.52      1:19.39 (42.87)
        2:13.16 (53.77)     2:52.86 (39.70)
 13 Andrew Ciddio    13 ESWIM             2:53.77                   
                 36.26      1:22.50 (46.24)
        2:17.07 (54.57)     2:53.77 (36.70)
 14 Colin Campbell   13 NYAC              2:55.86                   
                 40.65      1:24.02 (43.37)
        2:18.08 (54.06)     2:55.86 (37.78)
 15 Xavier Yu        13 NYAC              2:58.95                   
                 38.37      1:22.31 (43.94)
        2:17.93 (55.62)     2:58.95 (41.02)
 16 Kun Wang         13 ESWIM             3:04.01                   
                 43.35      1:32.03 (48.68)
        2:24.33 (52.30)     3:04.01 (39.68)
 17 Brandon Visan    13 ESWIM             3:07.01                   
                 41.44      1:28.20 (46.76)
        2:24.96 (56.76)     3:07.01 (42.05)
 18 Pedro Ortego     13 ESWIM             3:07.57                   
                 40.72      1:26.68 (45.96)
        2:23.76 (57.08)     3:07.57 (43.81)
 19 Cody Solomon     13 NYAC              3:14.02                   
                 41.90      1:28.69 (46.79)
        2:28.11 (59.42)     3:14.02 (45.91)
 20 Tomas Peterson   13 TSC               3:16.08                   
                 43.62      1:32.43 (48.81)
        2:31.75 (59.32)     3:16.08 (44.33)
 21 Mikhail Kamochk  13 NYAC              3:19.48                   
                 44.24      1:35.04 (50.80)
        2:33.61 (58.57)     3:19.48 (45.87)
 -- Charlie Kwinter  13 ESWIM             2:16.58         X         
                 29.70      1:04.20 (34.50)
        1:44.44 (40.24)     2:16.58 (32.14)
 
 Event 4  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 2:23.17
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Daniel Masoumi   14 ESWIM             2:28.55    2:26.94   415   15  
                 31.37      1:09.08 (37.71)
        1:53.41 (44.33)     2:26.94 (33.53)
  2 Louie Zhao       14 MAC               2:30.62    2:29.66   393   11  
                 31.26      1:09.50 (38.24)
        1:53.88 (44.38)     2:29.66 (35.78)
  3 Andrew Zab       14 ESWIM             2:32.94    2:29.81   391    7  
                 35.45      1:14.29 (38.84)
        1:56.16 (41.87)     2:29.81 (33.65)
  4 Ben Selmanovic   14 ESWIM             2:31.83    2:31.15   381    5  
                 32.09      1:10.35 (38.26)
        1:57.75 (47.40)     2:31.15 (33.40)
  5 Matthew Glazer   14 ESWIM             2:33.19    2:34.11   359    4  
                 30.98      1:11.18 (40.20)
        1:59.37 (48.19)     2:34.11 (34.74)
  6 Ramsey Farah     14 ESWIM             2:38.99    2:37.36   338    3  
                 32.30      1:14.95 (42.65)
        2:04.09 (49.14)     2:37.36 (33.27)
  7 Fabio Curro      14 ESWIM             2:44.48    2:42.73   305    2  
                 34.46      1:14.94 (40.48)
        2:08.27 (53.33)     2:42.73 (34.46)
  8 Benjamin Paters  14 NYAC              2:42.60    2:42.80   305    1  
                 34.45      1:14.16 (39.71)
        2:04.46 (50.30)     2:42.80 (38.34)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  6 Costa Dumitras   14 NYAC              2:34.92                   
                 31.50      1:08.31 (36.81)
        1:59.68 (51.37)     2:34.92 (35.24)
 10 Ryan Lee         14 MAC               2:47.70                   
                 42.71      1:24.43 (41.72)
        2:12.21 (47.78)     2:47.70 (35.49)
 11 Aidan Peirce     14 NYAC              2:50.27                   
                 38.55      1:21.85 (43.30)
        2:12.59 (50.74)     2:50.27 (37.68)
 12 Sina Chegini     14 NYAC              2:52.43                   
                 37.78      1:19.90 (42.12)
        2:12.51 (52.61)     2:52.43 (39.92)
 13 Eitan Bitnun     14 NYAC              2:53.34                   
                 37.58      1:24.60 (47.02)
        2:13.68 (49.08)     2:53.34 (39.66)
 14 Vitaliy Feoktis  14 TSC               2:54.87                   
                 37.64      1:23.46 (45.82)
        2:14.54 (51.08)     2:54.87 (40.33)
 15 Adesh Ghosh      14 ESWIM             2:57.40                   
                 38.33      1:22.88 (44.55)
        2:16.54 (53.66)     2:57.40 (40.86)
 16 Robert Flaim     14 ESWIM             3:03.93                   
                 38.90      1:23.36 (44.46)
        2:21.80 (58.44)     3:03.93 (42.13)
 17 Ojas Mehta       14 TSC               3:11.73                   
                 42.22      1:32.13 (49.91)
        2:25.16 (53.03)     3:11.73 (46.57)
 -- Kevin Chau       14 ESWIM             2:25.91         X         
                 30.31      1:09.31 (39.00)
        1:52.60 (43.29)     2:25.91 (33.31)
 -- Aditya Ghosh     14 ESWIM                 DQ                    
                 37.39      1:21.19 (43.80)
        2:13.17 (51.98)          DQ (39.79)
 -- Duncan Rutherfo  14 TSC                   DQ                    
               1:16.60    2:23.45 (1:06.85)
      3:49.73 (1:26.28)        DQ (1:02.59)
 
 Event 4  Boys 15 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  Slower than 2:19.53
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Michal Kuczmar   15 ESWIM             2:22.99    2:19.68   483   15  
                 29.22      1:05.86 (36.64)
        1:48.89 (43.03)     2:19.68 (30.79)
  2 Konrad Kosztyla  15 ESWIM             2:22.05    2:20.66   473   11  
                 30.26      1:06.65 (36.39)
        1:48.25 (41.60)     2:20.66 (32.41)
  3 Vincent Bisasor  15 ESWIM             2:22.74    2:22.62   454    7  
                 29.41      1:06.91 (37.50)
        1:48.91 (42.00)     2:22.62 (33.71)
  4 Logan Tran       15 MAC               2:29.46    2:28.10   405    5  
                 31.35      1:09.95 (38.60)
        1:53.40 (43.45)     2:28.10 (34.70)
  5 Andrew Gilbert   15 MAC               2:29.80    2:28.53   402    4  
                 32.95      1:10.27 (37.32)
        1:55.00 (44.73)     2:28.53 (33.53)
  6 Martin Naipaul   15 ESWIM             2:28.48    2:31.04   382    3  
                 30.95      1:09.91 (38.96)
        1:55.60 (45.69)     2:31.04 (35.44)
  7 Justin Mendiola  15 MAC               2:31.60    2:31.32   380    2  
                 31.12      1:11.26 (40.14)
        1:57.72 (46.46)     2:31.32 (33.60)
  8 Daniel Mokrivsk  15 ESWIM             2:34.51    2:34.36   358    1  
                 32.49      1:10.77 (38.28)
        1:59.46 (48.69)     2:34.36 (34.90)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Niko Marinkovic  15 NYAC              2:34.68                   
                 32.57      1:13.27 (40.70)
        2:00.56 (47.29)     2:34.68 (34.12)
 10 Julius Jalakas   15 NYAC              2:40.08                   
                 35.10      1:15.39 (40.29)
        2:05.27 (49.88)     2:40.08 (34.81)
 11 Isaak Brochu     15 HPST              2:45.79                   
                 35.52      1:16.05 (40.53)
        2:06.29 (50.24)     2:45.79 (39.50)
 12 Max Gomes        15 TSC               3:07.32                   
                 38.46      1:27.99 (49.53)
        2:24.07 (56.08)     3:07.32 (43.25)
 
 Event 4  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  Slower than 2:15.30
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Justin Lee       16 MAC               2:18.93    2:17.62   505   15  
                 28.65      1:05.05 (36.40)
        1:44.12 (39.07)     2:17.62 (33.50)
  2 Petar Mancic     16 ESWIM             2:22.07    2:21.07   469   11  
                 29.14      1:04.49 (35.35)
        1:47.88 (43.39)     2:21.07 (33.19)
  3 Robert Ho        16 ESWIM             2:27.29    2:28.17   405    7  
                 30.55      1:08.44 (37.89)
        1:53.55 (45.11)     2:28.17 (34.62)
  4 Edward Cheung    16 MAC               2:35.10    2:34.93   354    5  
                 31.37      1:10.83 (39.46)
        2:00.07 (49.24)     2:34.93 (34.86)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  4 Dean Ponce       17 NYAC              2:34.25                   
                 32.72      1:12.40 (39.68)
        1:57.70 (45.30)     2:34.25 (36.55)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 4                  
 
  1. Etobicoke Swimming                425   2. North York Aquatic Club           205
  3. Markham Aquatic Club              103   4. Cobra Swim Club                    41
  5. Toronto Swim Club                  10   6. York Swim Club                      5
  7. Hearst Phoenix Swim Team            4   8. Sudbury Laurentian Swim Club        3