Etobicoke Swim Club 
               2017 Trillium Cup - 2017-12-07 to 2017-12-10                
 
 Event 3  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 13:  Slower than 2:34.34
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Julianna Milano  13 ESWIM             2:31.45    2:29.27   544   15  
                 31.86      1:09.02 (37.16)
        1:54.41 (45.39)     2:29.27 (34.86)
  2 Noelle Young     13 ESWIM             2:34.39    2:31.33   522   11  
                 33.42      1:11.86 (38.44)
        1:56.43 (44.57)     2:31.33 (34.90)
  3 Lola Vujosevic   13 ESWIM             2:33.66    2:31.41   521    7  
                 32.43      1:11.04 (38.61)
        1:57.19 (46.15)     2:31.41 (34.22)
  4 Zara Giamberard  13 NYAC              2:37.60    2:35.66   479    5  
                 33.95      1:13.22 (39.27)
        2:00.57 (47.35)     2:35.66 (35.09)
  5 Natalie Stokes   13 MAC               2:38.23    2:35.75   478    4  
                 34.64      1:12.34 (37.70)
        1:59.71 (47.37)     2:35.75 (36.04)
  6 Stefanie Snow-L  13 ESWIM             2:37.79    2:38.70   452    3  
                 34.50      1:15.66 (41.16)
        2:03.29 (47.63)     2:38.70 (35.41)
  7 Emilie Roy       13 ESWIM             2:38.84    2:39.08   449    2  
                 33.89      1:15.24 (41.35)
        2:03.00 (47.76)     2:39.08 (36.08)
  8 Abigail Shin     13 NYAC              2:40.91    2:40.25   439    1  
                 34.91      1:14.64 (39.73)
        2:03.38 (48.74)     2:40.25 (36.87)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Katherine Lee    13 MAC               2:42.99                   
                 36.38      1:19.36 (42.98)
        2:05.18 (45.82)     2:42.99 (37.81)
 10 Lauren Chartran  13 NYAC              2:43.88                   
                 36.63      1:19.17 (42.54)
        2:05.11 (45.94)     2:43.88 (38.77)
 11 Nancy-Paris Ros  13 ESWIM             2:43.90                   
                 36.71      1:18.77 (42.06)
        2:06.15 (47.38)     2:43.90 (37.75)
 12 Daniella Salvo   13 MAC               2:45.03                   
                 38.57      1:21.96 (43.39)
        2:07.30 (45.34)     2:45.03 (37.73)
 13 Daisy Chan       13 ESWIM             2:45.09                   
                 33.82      1:16.61 (42.79)
        2:06.53 (49.92)     2:45.09 (38.56)
 14 Madison Lee      13 NYAC              2:45.77                   
                 35.44      1:18.38 (42.94)
        2:08.69 (50.31)     2:45.77 (37.08)
 15 Claire Lee Coom  13 NYAC              2:49.15                   
                 38.75      1:21.41 (42.66)
        2:11.34 (49.93)     2:49.15 (37.81)
 16 Anne-Marie Fort  13 NYAC              2:53.12                   
                 33.34      1:15.48 (42.14)
        2:13.86 (58.38)     2:53.12 (39.26)
 17 Zoe Majic        13 ESWIM             2:53.25                   
                 37.18      1:23.75 (46.57)
        2:16.59 (52.84)     2:53.25 (36.66)
 18 Grace Papaloni   13 ESWIM             2:54.60                   
                 38.10      1:22.99 (44.89)
        2:16.47 (53.48)     2:54.60 (38.13)
 19 Nikita Sarrafpo  13 MAC               2:55.24                   
                 38.19      1:22.67 (44.48)
        2:14.36 (51.69)     2:55.24 (40.88)
 20 Erin Powell      13 NYAC              2:59.34                   
                 38.86      1:26.13 (47.27)
        2:18.70 (52.57)     2:59.34 (40.64)
 21 Nicole Jeyanath  13 MAC               3:04.21                   
                 42.00      1:27.91 (45.91)
        2:22.83 (54.92)     3:04.21 (41.38)
 22 Maddie Jong      13 MAC               3:05.96                   
                 40.10      1:25.97 (45.87)
        2:22.86 (56.89)     3:05.96 (43.10)
 23 Sophia Marques   13 ESWIM             3:10.39                   
                 41.14      1:28.33 (47.19)
      2:28.58 (1:00.25)     3:10.39 (41.81)
 24 Nicole Kim       13 NYAC              3:11.67                   
                 41.52      1:28.90 (47.38)
        2:26.33 (57.43)     3:11.67 (45.34)
 25 Lisa Kasyanenko  13 MAC               3:13.02                   
                 43.22      1:31.27 (48.05)
        2:28.98 (57.71)     3:13.02 (44.04)
 26 Lea Brkovic      13 ESWIM             3:15.11                   
                 38.90      1:28.40 (49.50)
        2:26.25 (57.85)     3:15.11 (48.86)
 27 Chloe Connop     13 NYAC              3:15.20                   
                 42.15      1:32.18 (50.03)
        2:27.02 (54.84)     3:15.20 (48.18)
 28 Erin Peirce      13 NYAC              3:18.28                   
                 46.20      1:37.76 (51.56)
        2:32.95 (55.19)     3:18.28 (45.33)
 29 Yarden Aronson   13 NYAC              3:21.82                   
                 43.49      1:37.63 (54.14)
        2:35.68 (58.05)     3:21.82 (46.14)
 30 Sophie Lang      13 NYAC              3:24.68                   
                 45.59      1:41.54 (55.95)
        2:40.40 (58.86)     3:24.68 (44.28)
 31 Lena Kahn        13 NYAC              3:25.58                   
                 46.36      1:36.61 (50.25)
      2:38.69 (1:02.08)     3:25.58 (46.89)
 32 Megan Urwin      13 SLSC              3:29.93                   
                 49.11      1:41.76 (52.65)
      2:42.38 (1:00.62)     3:29.93 (47.55)
 33 Abbey Krawczuk   13 SLSC              3:32.53                   
                 47.25      1:43.23 (55.98)
      2:43.79 (1:00.56)     3:32.53 (48.74)
 -- Josie Bosco      13 ESWIM             2:31.69         X         
                 32.34      1:09.51 (37.17)
        1:56.92 (47.41)     2:31.69 (34.77)
 
 Event 3  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 14:  Slower than 2:30.06
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Trista Bullock   14 NYAC              2:32.20    2:30.51   530   15  
                 31.95      1:08.14 (36.19)
        1:56.18 (48.04)     2:30.51 (34.33)
  2 Elia Laroche     14 ESWIM             2:45.46    2:42.39   422   11  
                 35.07      1:19.67 (44.60)
        2:06.59 (46.92)     2:42.39 (35.80)
  3 Clara Hudacin    14 TSC               2:44.66    2:42.43   422    7  
                 33.80      1:16.81 (43.01)
        2:04.60 (47.79)     2:42.43 (37.83)
  4 Maleah Gill      14 NYAC              2:55.60    2:53.28   347    5  
                 36.02      1:22.15 (46.13)
        2:13.37 (51.22)     2:53.28 (39.91)
  5 Keira Holland    14 NYAC              3:03.83    2:59.72   311    4  
                 38.59      1:21.83 (43.24)
        2:19.87 (58.04)     2:59.72 (39.85)
  6 Kristina Kurvit  14 TSC               3:10.77    3:10.27   262    3  
                 40.68      1:27.55 (46.87)
      2:28.60 (1:01.05)     3:10.27 (41.67)
  7 Barbara Way      14 NYAC              3:15.60    3:10.99   259    2  
                 39.38      1:28.34 (48.96)
        2:25.02 (56.68)     3:10.99 (45.97)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  4 Kathryn Wu       14 MAC               2:54.52                   
                 38.05      1:21.05 (43.00)
        2:16.97 (55.92)     2:54.52 (37.55)
  5 Ciara Meagher    14 NYAC              2:55.06                   
                 38.23      1:23.46 (45.23)
        2:16.93 (53.47)     2:55.06 (38.13)
 
                             === Finals ===                              
 
 10 Maggie Wilcox    14 NYAC              3:22.71                   
                 42.43      1:36.18 (53.75)
      2:37.94 (1:01.76)     3:22.71 (44.77)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 11 Mila Caron-Douc  14 HPST              3:23.07                   
                 45.18      1:37.08 (51.90)
      2:37.14 (1:00.06)     3:23.07 (45.93)
 12 Angele Bouffard  14 SLSC              3:24.97                   
                 52.02      1:41.14 (49.12)
        2:38.69 (57.55)     3:24.97 (46.28)
 13 Audrey Snel      14 TSC               3:41.42                   
                 45.64      1:42.14 (56.50)
      2:49.82 (1:07.68)     3:41.42 (51.60)
 
 Event 3  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 15:  Slower than 2:28.52
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Leticia Lopes    15 ESWIM             2:28.37    2:28.67   550   15  
                 31.68      1:09.82 (38.14)
        1:52.91 (43.09)     2:28.67 (35.76)
  2 Samantha So      15 MAC               2:36.82    2:35.04   485   11  
                 33.36      1:14.13 (40.77)
        1:58.85 (44.72)     2:35.04 (36.19)
  3 Calise Moldawa   15 ESWIM             2:38.28    2:35.60   480    7  
                 32.38      1:13.41 (41.03)
        2:00.06 (46.65)     2:35.60 (35.54)
  4 Nicole Yarzon    15 ESWIM             2:40.08    2:40.24   439    5  
                 34.03      1:12.98 (38.95)
        2:01.03 (48.05)     2:40.24 (39.21)
  5 Noémie Ringuett  15 HPST              2:42.20    2:42.18   424    4  
                 36.23      1:15.47 (39.24)
        2:03.57 (48.10)     2:42.18 (38.61)
  6 Jesse Luoma      15 SLSC              2:43.71    2:49.80   369    3  
                 36.38      1:19.16 (42.78)
        2:09.61 (50.45)     2:49.80 (40.19)
  7 Jennifer Lu      15 ESWIM             2:53.56    2:55.50   334    2  
                 37.84      1:21.93 (44.09)
        2:12.65 (50.72)     2:55.50 (42.85)
  8 Naomi Henry      15 NYAC              2:58.50    3:00.85   305    1  
                 36.92      1:20.39 (43.47)
        2:19.47 (59.08)     3:00.85 (41.38)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  7 Alice Smith      15 ESWIM             2:48.71                   
                 36.23      1:17.81 (41.58)
        2:10.85 (53.04)     2:48.71 (37.86)
 10 Arquelle Stavel  15 NYAC              3:12.61                   
                 41.40      1:29.18 (47.78)
        2:28.50 (59.32)     3:12.61 (44.11)
 
 Event 3  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying 16&O:  Slower than 2:26.33
    Name            Age Team              Prelims     Finals  FINA Points
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Nina Tomic       17 ESWIM             2:28.24    2:27.48   564   15  
                 32.64      1:10.18 (37.54)
        1:53.25 (43.07)     2:27.48 (34.23)
  2 Kathleen Fitzpa  17 MAC               2:30.05    2:30.37   532   11  
                 32.02      1:08.08 (36.06)
        1:53.55 (45.47)     2:30.37 (36.82)
  3 Marie Lutz-Chio  17 MAC               2:48.83    2:53.23   348    7  
                 35.85      1:19.24 (43.39)
        2:12.67 (53.43)     2:53.23 (40.56)
  3 Jovana Milutino  17 ESWIM             2:33.37                   
                 32.25      1:11.59 (39.34)
        1:56.45 (44.86)     2:33.37 (36.92)
  4 Cindy Cui        16 MAC               2:34.66                   
                 32.47      1:11.94 (39.47)
        1:58.44 (46.50)     2:34.66 (36.22)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Kate Crosby      16 MAC                   DQ                    
                 33.24      1:14.70 (41.46)
        2:00.40 (45.70)          DQ (37.26)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 3                  
 
  1. Etobicoke Swimming                297   2. North York Aquatic Club           195
  3. Markham Aquatic Club               59   4. Cobra Swim Club                    41
  5. Toronto Swim Club                  10   6. York Swim Club                      5
  7. Hearst Phoenix Swim Team            4   8. Sudbury Laurentian Swim Club        3