Etobicoke Swim Club 
                 2017 HOF Meet - 2017-10-14 to 2017-10-15                  
 
 Event 42  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Filip, Anthony         10 RAMAC             2:58.10    2:44.49  
                 37.69      1:19.28 (41.59)
        2:03.03 (43.75)     2:44.49 (41.46)
  2 Lewison, Brady         10 GHAC              2:48.51    2:47.46  
                 37.13      1:20.06 (42.93)
        2:05.69 (45.63)     2:47.46 (41.77)
  3 Ovis, Gregory          10 RAMAC             3:14.73    2:57.33  
                 41.10      1:29.52 (48.42)
        2:15.14 (45.62)     2:57.33 (42.19)
  4 Matz, Ethan            10 GHAC              3:07.28    3:03.00  
                 41.77      1:31.93 (50.16)
        2:19.90 (47.97)     3:03.00 (43.10)
  5 Galati, Joshua         10 VAC                    NT    3:09.38  
                 42.47      1:32.68 (50.21)
        2:23.77 (51.09)     3:09.38 (45.61)
  6 Boiani, Francesco      10 VAC                    NT    3:10.92  
                 40.28      1:28.14 (47.86)
        2:21.02 (52.88)     3:10.92 (49.90)
  7 Tzimoulis, Phillip      9 RAMAC             3:13.29    3:13.51  
                                1:34.44 ( )
        2:27.81 (53.37)     3:13.51 (45.70)
  8 Rogovoy, Maxim          8 RAMAC             3:46.79    3:45.11  
                 47.50      1:47.23 (59.73)
      2:47.51 (1:00.28)     3:45.11 (57.60)
  9 Mamonkin, Steaven      10 RAMAC             4:04.63    3:50.34  
                 52.84    3:50.34 (2:57.50)
 10 Podolnyi, Timothy      10 ESWIM             4:15.55    4:04.74  
                 49.99    1:54.13 (1:04.14)
      3:00.85 (1:06.72)   4:04.74 (1:03.89)
 11 Xue, Ryan               9 ESWIM             4:15.55    4:18.46  
                 55.44                     
            3:11.08 ( )   4:18.46 (1:07.38)
 
 Event 42  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Totar, Victor          11 RAMAC             2:20.40    2:27.73  
  2 Berriman, Jack         11 TRITONS           2:55.26    2:55.52  
                 39.89      1:23.31 (43.42)
        2:04.49 (41.18)     2:55.52 (51.03)
  3 Vinokurov, Grigory     11 RAMAC             2:44.91    2:56.05  
                 37.80      1:23.59 (45.79)
        2:11.26 (47.67)     2:56.05 (44.79)
  4 Endean, Harrison       11 LSC                    NT    2:57.71  
  5 Giammichele, Joseph    11 GHAC              3:13.56    3:04.16  
                 43.00      1:30.65 (47.65)
        2:18.37 (47.72)     3:04.16 (45.79)
  6 Kelly, Jackson         11 VAC                    NT    3:06.81  
                 44.08      1:32.75 (48.67)
        2:19.14 (46.39)     3:06.81 (47.67)
  7 Baillie, Alexander     11 CATS              3:19.26    3:08.53  
                 44.63      1:34.26 (49.63)
        2:24.42 (50.16)     3:08.53 (44.11)
  8 Erlikhman, Jake        11 VAC                    NT    3:14.21  
                 43.18      1:34.46 (51.28)
        2:26.92 (52.46)     3:14.21 (47.29)
  9 Kay, Sawyer            11 VAC               3:31.18    3:15.39  
                 43.27      1:34.37 (51.10)
        2:26.56 (52.19)     3:15.39 (48.83)
 10 Shivers, Jacob         11 CATS              3:06.94    3:19.53  
                 42.51      1:34.79 (52.28)
      3:19.53 (1:44.74)                    
 11 Di Biase, Matthew      11 VAC                    NT    3:28.45  
            2:36.28 ( )     3:28.45 (52.17)
 12 Jaramillo, Lorenzo     11 VAC               3:59.58    3:32.89  
                 48.73      1:44.54 (55.81)
        2:41.25 (56.71)     3:32.89 (51.64)
 13 Tompa, Justin          11 LSC                    NT    3:48.92  
                 48.91    1:49.04 (1:00.13)
      2:52.89 (1:03.85)     3:48.92 (56.03)
 -- Vooro, Max             11 GHAC              3:00.22         DQ  
            2:00.83 ( )                    
 
 Event 42  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Miao, Richard          12 VAC               2:13.67    2:12.44  
                 30.58      1:04.54 (33.96)
        1:39.47 (34.93)     2:12.44 (32.97)
  2 Sood, Aryan            12 VAC               2:25.60    2:19.33  
                 30.90      1:06.31 (35.41)
        1:43.16 (36.85)     2:19.33 (36.17)
  3 Kryger, Matthew        12 GCAC              2:22.54    2:22.52  
                 32.20      1:08.82 (36.62)
        1:46.60 (37.78)     2:22.52 (35.92)
  4 Yakubov, Michael       12 VAC               2:47.71    2:28.25  
                 33.74      1:10.77 (37.03)
        1:50.08 (39.31)     2:28.25 (38.17)
  5 Banta, Jared           12 GCAC              2:54.63    2:32.98  
                 34.57      1:14.25 (39.68)
        1:54.19 (39.94)     2:32.98 (38.79)
  6 Vlacic, Stefan         12 VAC               2:49.32    2:35.41  
                 34.41      1:15.03 (40.62)
        1:56.97 (41.94)     2:35.41 (38.44)
  7 Rainville, Mathieu     12 CATS              2:55.58    2:41.06  
                 38.22      1:19.64 (41.42)
        2:02.17 (42.53)     2:41.06 (38.89)
  8 Wu, Patrick            12 GHAC                   NT    2:41.55  
                 36.66      1:20.44 (43.78)
        2:03.89 (43.45)     2:41.55 (37.66)
  9 Wu, Kevin              12 GHAC                   NT    2:42.09  
                 36.66      1:19.23 (42.57)
        2:03.00 (43.77)     2:42.09 (39.09)
 10 Turner, Athan          12 CW                2:59.59    2:49.36  
                 39.69      1:23.92 (44.23)
        2:07.78 (43.86)     2:49.36 (41.58)
 11 Alvarez, Tomas         12 TRITONS           2:55.69    2:51.42  
                 39.35    2:51.42 (2:12.07)
 12 Puzyrin, Dmytro        12 RAMAC                  NT    2:52.63  
                 37.69      1:23.06 (45.37)
        2:09.64 (46.58)     2:52.63 (42.99)
 13 Bondar, Adam           12 VAC               2:50.41    2:53.71  
                 36.88      1:20.04 (43.16)
        2:06.35 (46.31)     2:53.71 (47.36)
 14 Fernandes, Simon       12 LSC               3:02.01    2:54.68  
                 38.18      1:23.08 (44.90)
        2:09.74 (46.66)     2:54.68 (44.94)
 15 Nzeyimana, Timothy     12 VAC               2:51.62    3:03.68  
 16 Panetta, Daniel        12 VAC               3:13.48    3:06.47  
                 44.24      1:32.65 (48.41)
        2:22.57 (49.92)     3:06.47 (43.90)
 17 Di Giovanni, Andrea    12 VAC               3:27.08    3:10.62  
                 41.58      1:30.64 (49.06)
        2:23.50 (52.86)     3:10.62 (47.12)
 18 Waisbrod, Eli          12 VAC               3:34.99    3:16.57  
                 44.96      1:36.18 (51.22)
        2:27.96 (51.78)     3:16.57 (48.61)
 19 McClinchey, Nathan     12 CATS              3:13.84    3:18.50  
                 45.99      1:38.76 (52.77)
        2:32.17 (53.41)     3:18.50 (46.33)
 20 Bordignon, Marco       12 VAC               3:38.25    3:34.45  
                 48.84      1:46.26 (57.42)
        2:43.93 (57.67)     3:34.45 (50.52)
 
 Event 42  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bracho, Quitze         13 CW                2:17.41    2:11.31  
                 34.61      1:10.24 (35.63)
        1:41.03 (30.79)     2:11.31 (30.28)
  2 De Silva, Thinula      13 CW                2:17.05    2:16.97  
                 35.03      1:11.57 (36.54)
        1:44.31 (32.74)     2:16.97 (32.66)
  3 De Monte, Daniel       13 LSC               2:17.69    2:18.16  
                 31.84      1:06.99 (35.15)
        1:42.86 (35.87)     2:18.16 (35.30)
  4 Porterfield, William   13 GHAC              2:25.93    2:18.30  
                 31.32      1:06.50 (35.18)
        1:43.29 (36.79)     2:18.30 (35.01)
  5 Matz, Josh             13 GHAC              2:32.21    2:19.28  
                 32.62      1:07.99 (35.37)
        1:44.56 (36.57)     2:19.28 (34.72)
  6 Clarke, Will           13 LSC               2:30.11    2:22.48  
                 33.36      1:09.43 (36.07)
        1:46.35 (36.92)     2:22.48 (36.13)
  7 Ardelean, Filip Luca   13 CW                2:23.94    2:22.92  
                 33.49      1:09.23 (35.74)
        1:46.66 (37.43)     2:22.92 (36.26)
  8 Misra, Aditya          13 VAC               2:45.17    2:27.01  
                 34.61      1:12.50 (37.89)
        1:50.37 (37.87)     2:27.01 (36.64)
  9 McDougall, Ethan       13 CW                2:32.78    2:27.73  
 10 Cicero, Nicholas       13 GHAC              2:40.86    2:29.52  
                 34.17      1:12.39 (38.22)
        1:51.27 (38.88)     2:29.52 (38.25)
 11 Stoneburgh, Owen       13 GHAC              2:33.52    2:31.96  
                 35.16      1:13.43 (38.27)
        1:53.32 (39.89)     2:31.96 (38.64)
 12 Cova, Jesus            13 VAC               3:01.79    2:33.64  
                 34.25      1:13.37 (39.12)
        1:54.58 (41.21)     2:33.64 (39.06)
 13 Nikifarau, Nikita      13 RAMAC             3:04.04    2:35.60  
                 33.62      1:13.05 (39.43)
        1:54.62 (41.57)     2:35.60 (40.98)
 14 Di Biase, Michael      13 VAC               2:39.91    2:35.71  
                 36.31      1:16.67 (40.36)
        1:57.42 (40.75)     2:35.71 (38.29)
 15 Mendoza, Jaden         13 TRITONS           2:45.93    2:39.46  
 16 Limanni, Domenic       13 VAC               2:48.71    2:41.09  
                 36.81      1:18.81 (42.00)
        2:02.31 (43.50)     2:41.09 (38.78)
 17 Ismail, Abdallah       13 RAMAC             2:36.04    2:41.74  
                 34.83      1:15.55 (40.72)
        1:59.59 (44.04)     2:41.74 (42.15)
 18 Solyarenko, Max        13 VAC               3:01.08    2:43.77  
                 37.21      1:19.01 (41.80)
        2:02.96 (43.95)     2:43.77 (40.81)
 19 Salvosa, Landon        13 TRITONS           2:46.05    2:45.98  
                 36.42      1:18.91 (42.49)
        2:04.17 (45.26)     2:45.98 (41.81)
 20 Sbrolla, Jack          13 LSC               2:53.59    2:49.39  
                 36.76      1:20.85 (44.09)
        2:06.07 (45.22)     2:49.39 (43.32)
 21 Fehr, Preston          13 GHAC              2:49.45    2:52.57  
                 37.19      1:22.66 (45.47)
        2:08.08 (45.42)     2:52.57 (44.49)
 22 Beresh, Owen           13 HAC               3:10.26    2:53.81  
                 39.80      1:25.18 (45.38)
        2:10.60 (45.42)     2:53.81 (43.21)
 23 Racine, Olivier        13 HAC               3:01.47    3:00.74  
                 40.55      1:27.36 (46.81)
        2:15.31 (47.95)     3:00.74 (45.43)
 24 Wilson, Ethan          13 TRITONS           3:24.75    3:03.49  
                 40.13      1:27.30 (47.17)
        2:16.72 (49.42)     3:03.49 (46.77)
 25 Abbott, Eric           13 LSC               3:11.41    3:08.31  
                 40.34      1:31.06 (50.72)
        2:21.59 (50.53)     3:08.31 (46.72)
 26 Hynes-Brown, Benjamin  13 LSC               3:07.34    3:12.53  
                 44.27    3:12.53 (2:28.26)
 -- McDade, Kyle           13 LSC                    NT         DQ  
                 35.79      1:18.27 (42.48)
        2:03.04 (44.77)          DQ (43.31)