Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 214  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
          CAN: C 2:02.84  2016-06-19GMAC, GMAC
                          R. Burton, C. Campbell, M. & W. Beckstead-Holman
          ONT: O 2:02.84  2016-05-15Guelph Marlins Aquatic Club, GMAC
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 OAK  'A'                            2:11.83    2:05.05   18  
     1) Ma, Ethan 12                  2) Williams, Patrick 12         
     3) Li, Jack 12                   4) Clinton, Thomas 12           
                 31.30      1:08.10 (36.80)
        1:37.79 (29.69)     2:05.05 (27.26)
  2 ESWIM  'A'                          2:13.38    2:07.19   14  
     1) Maciek, James 12              2) Sieluzycki, Tristan 12       
     3) Kwinter, Charlie 12           4) Marra, Luca 12               
                 34.77      1:10.03 (35.26)
        1:39.81 (29.78)     2:07.19 (27.38)
  3 MAC  'A'                            2:19.74    2:10.70   12  
     1) Zhang, Charles 12             2) Gilbert, Michael 12          
     3) Hui, Jing Wen 12              4) Ryan, Brigham 12             
                 31.95      1:09.64 (37.69)
        1:40.75 (31.11)     2:10.70 (29.95)
  4 MSSAC  'C'                          2:38.27    2:10.93   10  
     1) Qin, Ryan 12                  2) Romanenko, Vlad 12           
     3) Luo, Hanwen 12                4) Zander, Maksimas 12          
                 32.84      1:09.41 (36.57)
        1:42.26 (32.85)     2:10.93 (28.67)
  5 NEW  'A'                            2:16.33    2:11.24    8  
     1) Murack, Geoffrey 12           2) Taivassalo, Brayden 12       
     3) Greenwood, Tyler 12           4) Hoalga, Anthony 11           
                 30.99      1:08.72 (37.73)
        1:40.90 (32.18)     2:11.24 (30.34)
  6 GO  'A'                             2:12.64    2:12.36    6  
     1) Zhou, Dawson 12               2) Dahlgren, Matthew J 12       
     3) Lett, Steven T 12             4) Huang, Jeffrey 12            
                 33.35      1:10.70 (37.35)
        1:43.32 (32.62)     2:12.36 (29.04)
  7 TSC  'A'                            2:19.84    2:13.20    4  
     1) Miller-Murphy, Reid 12        2) Skalenda, Charlie 12         
     3) Vakilha, Sam 11               4) Pesce, Pedro 12              
                 33.55      1:09.03 (35.48)
        1:43.24 (34.21)     2:13.20 (29.96)
  8 WD  'A'                             2:21.54    2:14.71    2  
     1) Derby, Christian 12           2) Arbuckle, Josh 12            
     3) Allen, Isaac 12               4) Walsh, Liam 12               
                 34.84      1:12.49 (37.65)
        1:45.13 (32.64)     2:14.71 (29.58)
  9 OAK  'B'                            2:20.33    2:15.18  
     1) Pinto, Luke 12                2) Deng, Sky 12                 
     3) Shakespeare, Colin 12         4) Scholtz, Ernst 11            
                 33.89      1:13.09 (39.20)
        1:46.18 (33.09)     2:15.18 (29.00)
 10 PICK  'A'                           2:18.05    2:16.09  
     1) Fera, Sam 12                  2) Tapp, Ryan 12                
     3) Bouwman, Leif 12              4) Hughes, Graydon 11           
                 33.98      1:12.37 (38.39)
        1:44.31 (31.94)     2:16.09 (31.78)
 11 ESWIM  'B'                          2:19.00    2:17.47  
     1) Hussein, Yahia 12             2) Xia, Winters 12              
     3) Zhang, Kevin 11               4) Harris, Aiden 11             
                 36.19      1:12.77 (36.58)
        1:46.37 (33.60)     2:17.47 (31.10)
 12 BAD  'A'                            2:21.37    2:19.89  
     1) MacNeil, Haidan 11            2) Lyon, Noah 11                
     3) Mansour, Adam 11              4) Zhang, Edward 12             
                 35.73      1:15.52 (39.79)
        1:51.22 (35.70)     2:19.89 (28.67)
 13 OAK  'C'                            2:24.38   x2:20.40  
     1) Clinton, Beck 12              2) Chari, Kailas 12             
     3) Zhang, Aidan 10               4) Bryer, William 12            
                 35.86      1:15.52 (39.66)
        1:51.82 (36.30)     2:20.40 (28.58)
 14 CREST  'A'                          2:50.48    2:21.46  
     1) Carling, Wyatt M 12           2) Tufford, Tomi 11             
     3) Park, Lucas 12                4) Hirsescu, Cezar 12           
                 36.67      1:19.81 (43.14)
        1:50.73 (30.92)     2:21.46 (30.73)
 15 COBRA  'A'                          2:30.77    2:21.68  
     1) Ramlochan, Praim 12           2) Smith, Lucas 11              
     3) Stojanovic, Jacob 11          4) VandeVooren, Jayden 10       
                 34.43      1:14.89 (40.46)
        1:49.06 (34.17)     2:21.68 (32.62)
 16 WEST  'A'                           2:18.49    2:21.76  
     1) Lackovic, Alexandar 11        2) Sloboda, Danny 12            
     3) Ku, Ryan 12                   4) Taylor, Michael 11           
                 33.94      1:12.96 (39.02)
        1:46.83 (33.87)     2:21.76 (34.93)
 17 MST~  'A'                                NT    2:21.96  
     1) Frantskevich, Steve 12        2) Zhang, Ruochen 12            
     3) Li, Ethan 12                  4) Zhang, Vinson 12             
                 37.41      1:16.17 (38.76)
        1:50.07 (33.90)     2:21.96 (31.89)
 18 ESWIM  'C'                          2:27.71   x2:23.48  
     1) Kwinter, Russell 10           2) Brock, Griffin 12            
     3) McMayo, Jomo 10               4) Glazer, David 10             
                 38.32      1:16.98 (38.66)
        1:52.73 (35.75)     2:23.48 (30.75)
 19 SCAR  'A'                           2:33.65    2:23.64  
     1) McGroarty, Declan 11          2) Cisse, Karim M 11            
     3) Singh, Akash 11               4) Bilewicz, Jonathan A 11      
                 38.41      1:17.18 (38.77)
        1:52.59 (35.41)     2:23.64 (31.05)
 20 AAC  'A'                            2:23.97    2:24.09  
     1) Smith, Dean 11                2) Gui, Corey 11                
     3) Ward, Cayden 12               4) Gursoy, Daniel 11            
                 38.27      1:19.03 (40.76)
        1:52.41 (33.38)     2:24.09 (31.68)
 21 GO  'B'                             2:29.20    2:25.31  
     1) Gana, Aly S 10                2) Zhou, Keaton 10              
     3) Dufour, Leo - 12              4) Dufour, Eric 10              
                 39.83      1:17.48 (37.65)
        1:50.77 (33.29)     2:25.31 (34.54)
 22 MSSAC  'B'                          2:25.57    2:25.80  
     1) Elazizi, Youssif S 12         2) Rup, Michael 12              
     3) Stas, Alan N 11               4) Shabaka, Adam 12             
                 35.55      1:15.58 (40.03)
        1:55.30 (39.72)     2:25.80 (30.50)
 23 Gators  'A'                         2:36.12    2:29.40  
     1) Weaver, Thorne 10             2) Osler, Cameron 12            
     3) Rutledge, Andy 11             4) Fu, Christopher 12           
                 40.18      1:23.15 (42.97)
      2:29.40 (1:06.25)                    
 24 UPCAN  'A'                          2:28.88    2:30.19  
     1) Gallacher, Jonathan R 9       2) Abrams, Gerrit P 12          
     3) Norton, Jack W 10             4) Davis, Josh W 11             
                 41.46      1:18.22 (36.76)
        1:58.76 (40.54)     2:30.19 (31.43)
 25 OOSC  'A'                           2:36.98    2:33.57  
     1) Hann, Ryan 10                 2) Raue, Matthew 11             
     3) Milone, Benjamin 12           4) Pady, Clarke 11              
                 39.95      1:24.46 (44.51)
        2:00.11 (35.65)     2:33.57 (33.46)
 26 NKB  'A'                                 NT    2:34.58  
     1) Pilieci, Alex 10              2) Yan, Andrew 11               
     3) Bevington, Andrew 11          4) McMann, Preston 12           
                 39.64      1:26.56 (46.92)
        2:04.12 (37.56)     2:34.58 (30.46)
 27 HAC  'A'                            2:44.01    2:36.18  
     1) Blunsdon, Lucas 11            2) Lindfield, Adan 10           
     3) Wu, Patrick 11                4) Wu, Kevin 11                 
                 41.37      1:24.22 (42.85)
        2:01.49 (37.27)     2:36.18 (34.69)
 28 Aces  'A'                           2:44.96    2:42.32  
     1) Poeluev, Simon 9              2) Van De Wynckel, Matthew 10   
     3) Martin-Root, Westley 10       4) Brennan, Sawyer 10           
                 41.34      1:25.18 (43.84)
        2:02.79 (37.61)     2:42.32 (39.53)
 -- RHAC  'A'                           2:21.57         DQ  
     1) Guan, Leo 12                  2) Huang, Rick 11               
     3) Baronow, Mikhail 11           4) Zhou, Jerry 12               
                 34.40      1:15.15 (40.75)
        1:49.11 (33.96)          DQ (30.68)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 214                     
 
  1. Etobicoke Swimming                602   2. Markham Aquatic Club              407
  3. North York Aquatic Club         344.5   4. Club Warriors                   301.5
  5. Oakville Aquatic Club             294   6. Burlington Aquatic Devilrays      282
  7. Cobra Swim Club                   252   8. Toronto Swim Club               247.5
  9. Ajax Aquatic Club                 212  10. Greater Ottawa Kingfish S.C.      188
 11. Ramac Aquatic Club                172  12. Mississauga Swimming            154.5
 13. Granite Gators Swim Team        149.5  14. Guelph Marlin Aq Club             140
 15. Golden Horseshoe Aquatic Club     113  16. Windsor Aquatic Club            108.5
 17. Windsor Essex Swim Team           103  18. Newmarket Stingrays              93.5
 19. Carleton Place Water Dragons       92  20. Richmond Hill Aquatic Club         74
 21. Crescent Town Swim Club            71  22. Torch Swimming                     67
 23. Upper Canada Swim Club             62  24. Barrie Trojan Swim Club            58
 25. Brantford Aquatic Club             56  26. Swim Apex Aquatic Club             53
 27. Collingwood Clippers Swim Club     51  28. Sudbury Laurentian Swim Club       50
 29. Belleville Youth Swim Team         49  30. Mallards Swim Team                 48
 31. Wilmot Aquatic Aces                46  32. Uxbridge Swim Club                 45
 33. Unattached-swimon                  43  34. Orillia Channel Cats Swim Club     42
 35. Kingston Blue Marlins              41  36. Muskoka Aquatic Club               40
 37. London Aquatic Club                37  38. Scarborough Swim Club            36.5
 39. Garden City Aquatic Club           36  40. Timmins Marlins Swim Club          34
 40. Vaughan Aquatic Club               34  42. Hamilton Aquatic Club              32
 43. Whitchurch Stouffville S C         31  44. Chatham Y Pool Sharks              28
 45. Ducks Swimming                     27  46. Brock Niagara Aquatics             26
 46. Swimming Dragons                   26  48. Swim Ottawa                        22
 48. Pickering Swim Club                22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. Whitby Dolphins Swim Club          12
 60. York Swim Club                     12  62. Middlesex Swimming                 11
 63. Roc Swimming                       10  63. Northumberland Aquatic Club        10
 63. Clarington Swim Club               10  63. Sault Surge Aquatic Team           10
 67. Ernestown Barracuda Swim Club       9  67. Aylmer Optimist Arrows              9
 69. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Cambridge Aquajets                  2  71. Valley East Waves                   2
 71. Blenheim Blast Swim Team            2  71. Goulbourn Sea Hawks                 2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1