Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 213  Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
          CAN: C 2:04.98  2015-12-09PCS, PCS
                          L. Chen, H. Edwards, S. Lorette, A. Trudel
          ONT: O 2:05.39  2012-01-01Markham Aquatic Club, MAC
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 TSC  'A'                            2:21.84    2:18.61   18  
     1) Sheridan, Lily 11             2) Service, Laurel A 11         
     3) Farnood, Eila Y 11            4) Bennett, Lordan 11           
                 33.63      1:13.64 (40.01)
        1:47.65 (34.01)     2:18.61 (30.96)
  2 MAC  'A'                            2:24.94    2:18.84   14  
     1) Burnett, Sydney 10            2) Gao, Emma M 11               
     3) Mendiola, Chloe 11            4) Chen, Chloe S 11             
                 37.82      1:14.66 (36.84)
        1:46.84 (32.18)     2:18.84 (32.00)
  3 ESWIM  'A'                          2:20.88    2:21.05   12  
     1) McIntosh, Summer 10           2) O'Regan, Bailey 11           
     3) Nguyen, Rachel 10             4) Raymond, Victoria 11         
                 34.01      1:15.89 (41.88)
        1:50.69 (34.80)     2:21.05 (30.36)
  4 MST~  'A'                           2:26.54    2:22.43   10  
     1) Chen, Sophia 11               2) Cui, Larissa 11              
     3) Wredenhagen, Elise 11         4) Han, Joyce 11                
                 34.84      1:15.40 (40.56)
        1:50.46 (35.06)     2:22.43 (31.97)
  5 BAD  'A'                            2:27.91    2:24.46    8  
     1) Morgan, Hannah 11             2) Anderson, Grace 10           
     3) Jansen, Ella 11               4) Ojala, Kaari 11              
                 35.12      1:19.89 (44.77)
        1:53.02 (33.13)     2:24.46 (31.44)
  6 CW  'A'                             2:26.54    2:25.09    6  
     1) Thomas, Haley 11              2) Marton, Kaitlin 10           
     3) Wong, Tara 11                 4) Chan, Ariel 11               
                 34.97      1:18.48 (43.51)
        1:51.67 (33.19)     2:25.09 (33.42)
  7 WAC  'A'                            2:30.59    2:26.39    4  
     1) Gatrall, Sophie K 11          2) Pupatello, Leia 11           
     3) Tatic, Charla M 10            4) Levack, Melanie 9            
                 35.97      1:16.83 (40.86)
        1:54.01 (37.18)     2:26.39 (32.38)
  8 AAC  'A'                            2:47.64    2:27.12    2  
     1) Milson, Sierra 10             2) Merrell, Natalie 10          
     3) Gamelo, Abbygail Janine 11    4) Currie, Hadley 10            
                 39.49      1:17.72 (38.23)
        1:53.24 (35.52)     2:27.12 (33.88)
  9 ESWIM  'B'                          2:28.64    2:29.19  
     1) Scott, Keira 10               2) Vujosevic, Eva 10            
     3) Masic, Ema 11                 4) Sammut, Abigail 11           
                 38.58      1:22.60 (44.02)
        1:57.89 (35.29)     2:29.19 (31.30)
 10 Gators  'A'                         2:31.69    2:29.44  
     1) Milligan, Paige 11            2) Manning, Brooke 11           
     3) Bleakney, Lila 11             4) Smuk, Rianna 11              
                 38.78      1:21.24 (42.46)
        1:56.98 (35.74)     2:29.44 (32.46)
 11 GMAC  'A'                           2:32.09    2:29.68  
     1) Jankovics, Tia 10             2) Luberti, Fiona 11            
     3) Gerrard, Emily 11             4) Pierce, Lily 10              
                 39.47      1:20.58 (41.11)
        1:56.84 (36.26)     2:29.68 (32.84)
 12 GO  'A'                             2:31.51    2:30.10  
     1) Galbraith, Hayley 10          2) Weiss-Reid, Beatrice 11      
     3) Yuan, Emily 11                4) Howe, Olivia G 11            
                 40.80      1:24.14 (43.34)
        1:59.90 (35.76)     2:30.10 (30.20)
 13 USC  'A'                            2:36.19    2:32.96  
     1) Harding, Ellie 11             2) Wang, Rachel 10              
     3) Vadeika, Robin 11             4) Baker, Robyn 11              
                 37.68      1:22.73 (45.05)
        1:59.89 (37.16)     2:32.96 (33.07)
 14 ESWIM  'C'                          2:35.94   x2:33.51  
     1) Simav, Nisan 11               2) Long, Cary 11                
     3) Yao, Adora 9                  4) Bergman, Astrid 11           
                 37.95      1:20.32 (42.37)
        2:00.38 (40.06)     2:33.51 (33.13)
 15 TSC  'B'                            2:35.15    2:34.86  
     1) Partridge, Sadie 10           2) Cescon, Emily I 10           
     3) Stein-Blumberg, Mia R 10      4) Peterson, Mackenzie R 11     
                 39.08      1:22.38 (43.30)
        2:03.11 (40.73)     2:34.86 (31.75)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 213                     
 
  1. Etobicoke Swimming                588   2. Markham Aquatic Club              395
  3. North York Aquatic Club         344.5   4. Club Warriors                   301.5
  5. Burlington Aquatic Devilrays      282   6. Oakville Aquatic Club             276
  7. Cobra Swim Club                   252   8. Toronto Swim Club               243.5
  9. Ajax Aquatic Club                 212  10. Greater Ottawa Kingfish S.C.      182
 11. Ramac Aquatic Club                172  12. Granite Gators Swim Team        149.5
 13. Mississauga Swimming            144.5  14. Guelph Marlin Aq Club             140
 15. Golden Horseshoe Aquatic Club     113  16. Windsor Aquatic Club            108.5
 17. Windsor Essex Swim Team           103  18. Carleton Place Water Dragons       92
 19. Newmarket Stingrays              85.5  20. Richmond Hill Aquatic Club         74
 21. Crescent Town Swim Club            71  22. Torch Swimming                     67
 23. Upper Canada Swim Club             62  24. Barrie Trojan Swim Club            58
 25. Brantford Aquatic Club             56  26. Swim Apex Aquatic Club             53
 27. Collingwood Clippers Swim Club     51  28. Sudbury Laurentian Swim Club       50
 29. Belleville Youth Swim Team         49  30. Mallards Swim Team                 48
 31. Wilmot Aquatic Aces                46  32. Uxbridge Swim Club                 45
 33. Unattached-swimon                  43  34. Orillia Channel Cats Swim Club     42
 35. Kingston Blue Marlins              41  36. Muskoka Aquatic Club               40
 37. London Aquatic Club                37  38. Scarborough Swim Club            36.5
 39. Garden City Aquatic Club           36  40. Vaughan Aquatic Club               34
 40. Timmins Marlins Swim Club          34  42. Hamilton Aquatic Club              32
 43. Whitchurch Stouffville S C         31  44. Chatham Y Pool Sharks              28
 45. Ducks Swimming                     27  46. Brock Niagara Aquatics             26
 46. Swimming Dragons                   26  48. Swim Ottawa                        22
 48. Pickering Swim Club                22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5
 52. Milton Marlins Swim Team         20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Lakeshore Swim Club                17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Northumberland Aquatic Club        10  62. Clarington Swim Club               10
 62. Whitby Dolphins Swim Club          10  62. Roc Swimming                       10
 67. Aylmer Optimist Arrows              9  67. Ernestown Barracuda Swim Club       9
 69. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Cambridge Aquajets                  2  71. Valley East Waves                   2
 71. Blenheim Blast Swim Team            2  71. Goulbourn Sea Hawks                 2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1