Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 210  Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
          CAN: C 1:49.82  2015-06-17EKSC, EKSC
                          M. Bagnasco, N. Versluys,J. Nordstrom,K. Przyswitt
          ONT: O 1:51.27  2015-01-01Etobicoke Swimming, ESWIM
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 COBRA  'A'                          2:02.14    1:57.61   18  
     1) Fox, Chris 14                 2) Fitzpatrick, Trevor 14       
     3) Walker, Tristan 14            4) Ortiz, Pablo M 14            
                 29.33      1:03.13 (33.80)
        1:30.98 (27.85)     1:57.61 (26.63)
  2 CW  'A'                             2:03.83    1:59.43   14  
     1) Bracho, Quitze 13             2) Redding, Michael 13          
     3) Landry, Nathan 14             4) Santoyo-Orozco, Jose 13      
                 29.79      1:04.98 (35.19)
        1:33.75 (28.77)     1:59.43 (25.68)
  3 WAC  'A'                            2:02.00    1:59.68   12  
     1) Tatic, Malcolm A 14           2) Kwong, Matthew 14            
     3) DeGraaf, Quinn 14             4) Baker, Trenton 14            
                 30.67      1:04.92 (34.25)
        1:33.01 (28.09)     1:59.68 (26.67)
  4 RHAC  'A'                           2:06.64    1:59.73   10  
     1) Liu, James 14                 2) Baronow, Andrei 14           
     3) Araya, Justin 14              4) Dyke-Elliott, Ethan 14       
                 30.50      1:04.34 (33.84)
        1:33.51 (29.17)     1:59.73 (26.22)
  5 MAC  'A'                            2:02.28    1:59.89    8  
     1) Qu, Daniel 13                 2) Jong, Ethan 14               
     3) Liu, Raymond 14               4) Racic, Jacob 13              
                 28.38      1:00.61 (32.23)
        1:32.38 (31.77)     1:59.89 (27.51)
  6 GHAC  'A'                           2:07.90    2:03.06    6  
     1) Porterfield, William J 13     2) Boden, Alex R 13             
     3) Hunter, William 14            4) Chan, Joshua 14              
                 32.63      1:08.18 (35.55)
        1:36.11 (27.93)     2:03.06 (26.95)
  7 CREST  'A'                          2:07.56    2:03.25    4  
     1) Loewen, Benjamin 13           2) Schwab, Alexander A 14       
     3) Bayley, Michael R 13          4) Prokosch, Jake 13            
                 31.22      1:03.19 (31.97)
        1:35.62 (32.43)     2:03.25 (27.63)
  8 ESWIM  'A'                          2:03.24    2:04.43    2  
     1) Gromov, Andre 14              2) Chau, Kevin 13               
     3) Khattab, Fouad 14             4) Farah, Ramsey 13             
                 32.13      1:08.88 (36.75)
        1:37.20 (28.32)     2:04.43 (27.23)
  9 MST~  'A'                           2:07.89    2:05.51  
     1) Stratiy, Edward 13            2) Seliverstov, Mark 14         
     3) Zhang, Dennis 14              4) Dombrovski, Stanislav 14     
                 33.53      1:07.93 (34.40)
        1:38.50 (30.57)     2:05.51 (27.01)
 10 AAC  'A'                            2:09.74    2:06.25  
     1) Hmaidan, Dani 13              2) Nowak, Matthew 13            
     3) Kurji, Adnaan 13              4) Karlov, Evan 13              
                 32.54      1:08.65 (36.11)
        1:40.22 (31.57)     2:06.25 (26.03)
 11 CATS  'A'                           2:07.49    2:06.47  
     1) Rosati, Owen 14               2) Rainville, Alexandre 13      
     3) Near, Caleb 14                4) McCool, Owen 13              
                 30.45      1:07.49 (37.04)
        1:36.45 (28.96)     2:06.47 (30.02)
 12 ESWIM  'B'                          2:07.61    2:06.71  
     1) Wei, Bob 14                   2) Bisasor, Vincent 14          
     3) Naipaul, Martin 14            4) Glazer, Matthew 14           
                 32.79      1:07.86 (35.07)
        1:38.90 (31.04)     2:06.71 (27.81)
 13 MUSAC  'A'                          2:12.71    2:06.93  
     1) Markham, Ian 14               2) Jibb, Owen 12                
     3) Thomas, Ethan 13              4) Ortiz, Daniel 14             
                 32.17      1:07.95 (35.78)
        1:40.83 (32.88)     2:06.93 (26.10)
 14 TSC  'A'                            2:06.16    2:07.30  
     1) Lajoie, Griffin H 13          2) Kutun, Bora 14               
     3) Chia, Nicholas 14             4) Alexander, Liam 13           
                 32.77      1:08.91 (36.14)
        1:39.04 (30.13)     2:07.30 (28.26)
 15 MSSAC  'A'                          2:07.26    2:07.59  
     1) Kralj, Adam 14                2) Paraninfo, Andrew 13         
     3) Zhang, Byron 14               4) Kawley, Varun 14             
                 32.67      1:09.94 (37.27)
        1:39.16 (29.22)     2:07.59 (28.43)
 16 GMAC  'A'                           2:01.36    2:07.65  
     1) Jensen, Alexander 13          2) Baena, Liam 14               
     3) Hagarty, Eamon 13             4) Gunn, Anthony 13             
                 33.22      1:07.97 (34.75)
        1:39.94 (31.97)     2:07.65 (27.71)
 17 BTSC  'A'                           2:09.13    2:08.22  
     1) Gilbart, Logan 14             2) Serre, Jack 14               
     3) Keenan, Matthew 13            4) Begic-Jovanovic, Adrian 14   
                 33.28      1:10.94 (37.66)
        1:41.06 (30.12)     2:08.22 (27.16)
 18 SLSC  'A'                           2:11.76    2:11.47  
     1) Aubin, Jeremi 13              2) de la Riva, Philippe 14      
     3) Piccoli, Jordano 13           4) Tom, Ryan 13                 
                 34.15      1:09.45 (35.30)
        1:42.33 (32.88)     2:11.47 (29.14)
 19 Gators  'A'                         2:19.33    2:12.88  
     1) Hart, Jamie 13                2) Kuo-Lee, Gabriel 13          
     3) Neuman, Sean 13               4) Ziaian, Bijan 13             
                 35.75      1:13.00 (37.25)
        1:44.43 (31.43)     2:12.88 (28.45)
 20 MAC  'B'                            2:13.58    2:13.25  
     1) Abbatangelo, Ethan 13         2) Salvo, Ethan 14              
     3) Chan, Ethan 13                4) Gilbert, Andrew 14           
                 34.81      1:12.93 (38.12)
        1:45.25 (32.32)     2:13.25 (28.00)
 21 ESWIM  'C'                          2:20.50   x2:16.90  
     1) Di Pietro, Ethan 13           2) Kinanga, Mark 13             
     3) Masoumi Rad, Daniel 13        4) Selmanovic, Ben 13           
                 35.74      1:14.65 (38.91)
        1:46.71 (32.06)     2:16.90 (30.19)
 -- NKB  'A'                            2:31.58         DQ  
     1) Giggey, Alejandro 13          2) Yan, Andrew 11               
     3) Yu, Kevin 13                  4) McMann, Preston 12           
                 32.62      1:18.89 (46.27)
        1:53.67 (34.78)          DQ (31.06)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 210                     
 
  1. Etobicoke Swimming                562   2. Markham Aquatic Club              371
  3. North York Aquatic Club         326.5   4. Oakville Aquatic Club             276
  5. Club Warriors                   275.5   6. Burlington Aquatic Devilrays      268
  7. Cobra Swim Club                   234   8. Toronto Swim Club               225.5
  9. Ajax Aquatic Club                 210  10. Ramac Aquatic Club                172
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      170  12. Granite Gators Swim Team        149.5
 13. Guelph Marlin Aq Club             140  14. Mississauga Swimming            134.5
 15. Golden Horseshoe Aquatic Club     105  16. Windsor Essex Swim Team           103
 17. Windsor Aquatic Club             90.5  18. Carleton Place Water Dragons       90
 19. Newmarket Stingrays              85.5  20. Crescent Town Swim Club            71
 21. Richmond Hill Aquatic Club         70  22. Torch Swimming                     67
 23. Upper Canada Swim Club             62  24. Brantford Aquatic Club             56
 25. Swim Apex Aquatic Club             53  26. Collingwood Clippers Swim Club     51
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       50  28. Belleville Youth Swim Team         49
 29. Barrie Trojan Swim Club            48  30. Wilmot Aquatic Aces                46
 31. Uxbridge Swim Club                 45  32. Unattached-swimon                  43
 33. Orillia Channel Cats Swim Club     42  34. Kingston Blue Marlins              41
 35. Muskoka Aquatic Club               40  36. London Aquatic Club                37
 37. Scarborough Swim Club            36.5  38. Mallards Swim Team                 36
 38. Garden City Aquatic Club           36  40. Timmins Marlins Swim Club          34
 40. Vaughan Aquatic Club               34  42. Hamilton Aquatic Club              32
 43. Whitchurch Stouffville S C         31  44. Chatham Y Pool Sharks              28
 45. Ducks Swimming                     27  46. Brock Niagara Aquatics             26
 46. Swimming Dragons                   26  48. Pickering Swim Club                22
 48. Swim Ottawa                        22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Clarington Swim Club               10
 62. Roc Swimming                       10  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Northumberland Aquatic Club        10  62. Whitby Dolphins Swim Club          10
 67. Ernestown Barracuda Swim Club       9  67. Aylmer Optimist Arrows              9
 69. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Blenheim Blast Swim Team            2  71. Valley East Waves                   2
 71. Goulbourn Sea Hawks                 2  71. Cambridge Aquajets                  2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1