Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 209  Girls 12-14 200 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
          CAN: C 2:04.98  2015-12-09PCS, PCS
                          L. Chen, H. Edwards, S. Lorette, A. Trudel
          ONT: O 2:05.39  2012-01-01Markham Aquatic Club, MAC
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 Gators  'A'                         2:11.56    2:06.87   18  
     1) White, Emily 14               2) Gray, Sydney 13              
     3) Ades, Camille 14              4) Landau, Gabriella 13         
                 32.67      1:08.11 (35.44)
        1:39.09 (30.98)     2:06.87 (27.78)
  2 GMAC  'A'                           2:09.51    2:07.08   14  
     1) Kudo, Ali 13                  2) Schlotzhauer, Hanna 13       
     3) Conrad, Sydney 14             4) Pollock, Gabriella 13        
                 32.27      1:08.14 (35.87)
        1:39.55 (31.41)     2:07.08 (27.53)
  3 WEST  'A'                           2:08.28    2:07.33   12  
     1) Gheorghita, Antonia 14        2) Sloboda, Marjorie 14         
     3) Sekaric, Isidora 14           4) Sexsmith, Victoria 13        
                 32.72      1:08.57 (35.85)
        1:39.51 (30.94)     2:07.33 (27.82)
  4 GHAC  'A'                           2:09.72    2:07.69   10  
     1) Glowinski, Maddy 12           2) Tapajna, Megan M 13          
     3) Eglitis, Kaiva 13             4) Nobes, Samantha 12           
                 32.74      1:07.86 (35.12)
        1:39.94 (32.08)     2:07.69 (27.75)
  5 MSSAC  'A'                          2:09.33    2:08.63    8  
     1) Yarzon, Nicole 14             2) Croiset, Claire 14           
     3) Ironside, Rachel L 14         4) Zhang, Richelle 14           
                 33.55      1:09.53 (35.98)
        1:40.85 (31.32)     2:08.63 (27.78)
  6 CW  'A'                             2:12.29    2:09.02    6  
     1) Payne, Grace 13               2) Kleinknecht, Ella 14         
     3) Liu, Katherine 14             4) Saad, Jannah 12              
                 33.90      1:08.60 (34.70)
        1:40.12 (31.52)     2:09.02 (28.90)
  7 BAD  'A'                            2:08.06    2:09.03    4  
     1) Smallegange, Kenna 13         2) Violin, Laila 13             
     3) Moskov, Cindy 14              4) Dhillon, Saiva 13            
                 31.28      1:09.53 (38.25)
        1:40.82 (31.29)     2:09.03 (28.21)
  8 TSC  'A'                            2:08.53    2:09.04    2  
     1) Watt, Alana S 13              2) Bernard, Rhys 12             
     3) Rothery, Freya 13             4) Babatsikos, Ellie E 13       
                 34.61      1:10.96 (36.35)
        1:41.81 (30.85)     2:09.04 (27.23)
  9 BTSC  'A'                           2:09.39    2:09.48  
     1) Hunter, Jordyn 13             2) George, Haley 14             
     3) Miller, Arianna 13            4) Newton, Natalee 14           
                 33.22      1:10.51 (37.29)
        1:40.23 (29.72)     2:09.48 (29.25)
 10 NKB  'A'                            2:09.00    2:10.23  
     1) Egorov, Dina 13               2) Laquerre, Hannah M 14        
     3) Liu, Beidi 13                 4) Kovacevic, Sasha 14          
                 33.06      1:10.90 (37.84)
        1:48.21 (37.31)     2:10.23 (22.02)
 11 MSSAC  'B'                          2:12.80    2:10.83  
     1) Sarna, Jaya 13                2) Ghubril, Athena 14           
     3) Iannuccilli, Sarah-Mae 13     4) Oldham, Kirsten C 12         
                 33.51      1:09.55 (36.04)
        1:41.56 (32.01)     2:10.83 (29.27)
 12 USC  'A'                            2:16.05    2:11.07  
     1) Loutskou, Alexandria 12       2) Cornish, Hannah 13           
     3) Bandstra, Jaden 13            4) Tuck, Kate 12                
                 35.13      1:09.95 (34.82)
        1:42.55 (32.60)     2:11.07 (28.52)
 13 Gators  'B'                         2:15.82    2:11.09  
     1) Keyworth, Laura 14            2) Farr, Anne 13                
     3) Shannon, Elizabeth 13         4) Nurmi, Claire 14             
                 33.93      1:09.50 (35.57)
        1:42.58 (33.08)     2:11.09 (28.51)
 14 RHAC  'A'                           2:13.16    2:11.37  
     1) Kwon, Jiwoo 13                2) Lau, Nicole 12               
     3) Kee, Raya 14                  4) Tang, Mia 14                 
                 36.12      1:13.37 (37.25)
        1:42.54 (29.17)     2:11.37 (28.83)
 15 SWOTT  'A'                          2:12.58    2:11.52  
     1) DeLima-Baril, Jasmine 14      2) McGhan, Zoe 13               
     3) Gruson, Karina 13             4) Buckle, Riley 13             
                 32.04      1:10.52 (38.48)
        1:42.21 (31.69)     2:11.52 (29.31)
 16 ESWIM  'A'                          2:11.55    2:11.58  
     1) Milanovich, Julianna 13       2) Tyndall, Bronwyn 14          
     3) Vujosevic, Lola 12            4) Bosco, Josie 12              
                 32.58      1:10.67 (38.09)
        1:42.79 (32.12)     2:11.58 (28.79)
 17 COBRA  'A'                          2:13.26    2:11.73  
     1) Bhambra, Dilpreet 14          2) Fearon, MJ 12                
     3) LeBlonc, Melissa 13           4) Dalbec, Allanah M 13         
                 32.53      1:11.67 (39.14)
        1:42.00 (30.33)     2:11.73 (29.73)
 18 MSSAC  'C'                          2:14.69   x2:12.25  
     1)                               2) Shuster, Morgane N 14        
     3) Medeiros, Maria 13            4)                              
                 33.68      1:10.96 (37.28)
        1:42.84 (31.88)     2:12.25 (29.41)
 19 SCAR  'A'                           2:14.42    2:12.69  
     1) Akot, Heidi 14                2) Arnott, Sarah G 13           
     3) Di Carlo, Rachel V 14         4) Ellis, Maya I 13             
                 33.25      1:10.35 (37.10)
        1:42.77 (32.42)     2:12.69 (29.92)
 20 LAC  'A'                            2:17.09    2:13.30  
     1) Polito, Leah 14               2) Tyrrell, Sarah 12            
     3) Goodreau, Sasha 13            4) Demidenok, Sonya 12          
                 33.63      1:11.70 (38.07)
        1:43.81 (32.11)     2:13.30 (29.49)
 21 ESWIM  'B'                          2:14.19    2:13.63  
     1) Aksoy, Elise 14               2) Young, Noelle 12             
     3) Bellio, Katrina 12            4) Snow-Lee, Stefanie 12        
                 33.94      1:12.59 (38.65)
        1:43.67 (31.08)     2:13.63 (29.96)
 22 MAC  'A'                            2:08.74    2:13.87  
     1) Stokes, Natalie 12            2) So, Samantha 14              
     3) Ashley, Drew L 14             4) Burnett, Devon 12            
                 34.20      1:11.74 (37.54)
        1:43.91 (32.17)     2:13.87 (29.96)
 23 TSC  'B'                            2:13.37    2:13.99  
     1) Hendrikx, Claire A 13         2) Stojanovic, Mina 13          
     3) Condinho, Catherine J 13      4) Vreeken, Stella 12           
                 34.48      1:11.81 (37.33)
        1:43.96 (32.15)     2:13.99 (30.03)
 24 STARS  'A'                          2:15.99    2:14.03  
     1) Aberdeen, Adeleecia 12        2) Singh, Angelique 13          
     3) Stoehr, Allison 13            4) Noonan, Allison 12           
                 33.81      1:10.55 (36.74)
        1:43.27 (32.72)     2:14.03 (30.76)
 25 BRANT  'A'                          2:15.57    2:14.38  
     1) Cabral, Emma 13               2) Casasanta, Alanna 12         
     3) Casasanta, Gabriella 12       4) Forster, Abby 12             
                 34.23      1:13.68 (39.45)
        1:44.91 (31.23)     2:14.38 (29.47)
 26 OAK  'A'                            2:15.78    2:15.31  
     1) Nagy, Ella 12                 2) Sun, Ruby 12                 
     3) Woo, Ally 12                  4) Scholes, Dylan 12            
                 33.04      1:11.02 (37.98)
        1:46.78 (35.76)     2:15.31 (28.53)
 27 BTSC  'B'                           2:15.53    2:16.05  
     1) Teggart, Reighan 14           2) Koopmans, Hannah 13          
     3) Thomas, Erika 12              4) Rissanen, Hanna 14           
                 35.26      1:13.27 (38.01)
        1:46.93 (33.66)     2:16.05 (29.12)
 28 GMAC  'B'                           2:21.19    2:16.58  
     1) Stables, Nyah 13              2) Ongena, Madeline 14          
     3) Secko, Allison E 14           4) Macculloch, Allie 12         
                 34.61      1:15.03 (40.42)
        1:46.89 (31.86)     2:16.58 (29.69)
 29 COBRA  'B'                          2:20.89    2:17.10  
     1) Spurrell, Mckenna 13          2) Uusitalo, Chelsea 13         
     3) MacQueen, Faith 13            4) Chong Ling, Riya 12          
                 35.27      1:14.52 (39.25)
        1:46.67 (32.15)     2:17.10 (30.43)
 30 WD  'A'                             2:17.41    2:17.19  
     1) Lynch, Hailey 13              2) Barmania, Jenah 13           
     3) Campbell, McCaley 13          4) Markwart, Emily 12           
                 36.12      1:14.96 (38.84)
        1:46.31 (31.35)     2:17.19 (30.88)
 31 NEW  'A'                            2:21.97    2:18.49  
     1) Deak, Michelle 12             2) Bogdan, Nina 12              
     3) Pieper, Sarah 12              4) Fineberg, Taylor 12          
                 33.27      1:13.78 (40.51)
        1:48.34 (34.56)     2:18.49 (30.15)
 32 GO  'B'                             2:19.34    2:18.76  
     1) McLennan, Emma 13             2) Bensebaa, Leticia 12         
     3) Zou, Selena 13                4) Bracq, Laurence 13           
                 35.29      1:15.68 (40.39)
        1:48.85 (33.17)     2:18.76 (29.91)
 33 AAC  'A'                            2:13.93    2:18.90  
     1) Harrison, Maya 13             2) Van Der Voet, Erika 13       
     3) Cook, Alyssa 13               4) Betancourt, Alyssia 13       
                 34.01      1:13.81 (39.80)
        1:46.68 (32.87)     2:18.90 (32.22)
 34 NKB  'B'                            2:21.07    2:19.20  
     1) Macleod, Grace 10             2) Bevington, Emily 14          
     3) Li, Rosa 14                   4) Krogh, Emily 13              
                 39.83      1:17.95 (38.12)
        1:50.41 (32.46)     2:19.20 (28.79)
 35 PICK  'A'                           2:20.73    2:19.50  
     1) Ross, Sonja 14                2) Lacy, Sarah 12               
     3) Atkinson, Maeve 12            4) Bernier, Catherine 14        
                 35.22      1:15.72 (40.50)
        1:49.15 (33.43)     2:19.50 (30.35)
 36 ESWIM  'C'                          2:21.71   x2:19.52  
     1) Low-Ring, Allison 12          2) Vorobieva, Elena 12          
     3) Roy, Emilie 13                4) Khattab, Kenzy 12            
                 37.07      1:15.73 (38.66)
        1:49.00 (33.27)     2:19.52 (30.52)
 37 SCAR  'B'                           2:19.02    2:19.84  
     1) Bereza, Sam J 13              2) Doorenspleet, Zoe 14         
     3) Hume, Katelyn I 12            4) McDonald, Ava 13             
                 34.87      1:14.78 (39.91)
        1:48.32 (33.54)     2:19.84 (31.52)
 38 UPCAN  'A'                          2:15.26    2:20.16  
     1) Longtin, Aurora M 10          2) Crawford, Maggie 12          
     3) Tian, Jessica Z 12            4) Nichols, Abbey 14            
                 38.21      1:16.13 (37.92)
        1:51.56 (35.43)     2:20.16 (28.60)
 39 BAD  'B'                            2:17.96    2:20.97  
     1) Fletcher, Mackenzie 13        2) Radic, Tamara 12             
     3) Molnar, Dora 13               4) Colman, Olivia 14            
                 35.74      1:18.28 (42.54)
        1:52.03 (33.75)     2:20.97 (28.94)
 40 TRENT  'A'                          2:24.41    2:21.48  
     1) Mullen, Maxeen 12             2) Piche, Paige 14              
     3) Ferrari, Elizabeth 13         4) Garside, Mackenzie 12        
                 38.76      1:16.22 (37.46)
        1:48.22 (32.00)     2:21.48 (33.26)
 -- MAC  'B'                            2:18.21         DQ  
     1) Chiang, Naomi L 13            2) Ng, Natasha 12               
     3) Caswell, Faith 14             4) Yeo, Chiok Sze 12            
                 31.68      1:07.25 (35.57)
        1:39.01 (31.76)          DQ (27.90)
 -- GO  'A'                             2:09.47         DQ  
     1) Taker, Madison G 13           2) Rathwell, Regan 13           
     3) El Danasoury, Laila M 13      4) Wong, Siena M 14             
                 33.40      1:08.57 (35.17)
        1:39.98 (31.41)          DQ (28.21)
 -- BTSC  'C'                           2:20.31         DQ  
     1) Lejambe, Emily 14             2) Marshall, Abby E 14          
     3) Kmiecik, Erin 14              4) Dahinten, Frankie 14         
                 36.57      1:17.45 (40.88)
        1:53.09 (35.64)          DQ (30.01)
 -- SWOTT  'B'                          2:19.83         DQ  
     1) Stewart, Fiona 13             2) Brousseau, Julie 11          
     3) Scott, Martha 12              4) Brousseau, Abby 13           
                 35.56      1:16.68 (41.12)
        1:48.68 (32.00)          DQ (28.98)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 209                     
 
  1. Etobicoke Swimming                560   2. Markham Aquatic Club              363
  3. North York Aquatic Club         326.5   4. Oakville Aquatic Club             276
  5. Burlington Aquatic Devilrays      268   6. Club Warriors                   261.5
  7. Toronto Swim Club               225.5   8. Cobra Swim Club                   216
  9. Ajax Aquatic Club                 210  10. Ramac Aquatic Club                172
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      170  12. Granite Gators Swim Team        149.5
 13. Guelph Marlin Aq Club             140  14. Mississauga Swimming            134.5
 15. Windsor Essex Swim Team           103  16. Golden Horseshoe Aquatic Club      99
 17. Carleton Place Water Dragons       90  18. Newmarket Stingrays              85.5
 19. Windsor Aquatic Club             78.5  20. Crescent Town Swim Club            67
 20. Torch Swimming                     67  22. Upper Canada Swim Club             62
 23. Richmond Hill Aquatic Club         60  24. Brantford Aquatic Club             56
 25. Swim Apex Aquatic Club             53  26. Collingwood Clippers Swim Club     51
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       50  28. Belleville Youth Swim Team         49
 29. Barrie Trojan Swim Club            48  30. Wilmot Aquatic Aces                46
 31. Uxbridge Swim Club                 45  32. Unattached-swimon                  43
 33. Orillia Channel Cats Swim Club     42  34. Kingston Blue Marlins              41
 35. Muskoka Aquatic Club               40  36. London Aquatic Club                37
 37. Scarborough Swim Club            36.5  38. Mallards Swim Team                 36
 38. Garden City Aquatic Club           36  40. Timmins Marlins Swim Club          34
 40. Vaughan Aquatic Club               34  42. Hamilton Aquatic Club              32
 43. Whitchurch Stouffville S C         31  44. Chatham Y Pool Sharks              28
 45. Ducks Swimming                     27  46. Brock Niagara Aquatics             26
 46. Swimming Dragons                   26  48. Pickering Swim Club                22
 48. Swim Ottawa                        22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Clarington Swim Club               10
 62. Roc Swimming                       10  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Northumberland Aquatic Club        10  62. Whitby Dolphins Swim Club          10
 67. Ernestown Barracuda Swim Club       9  67. Aylmer Optimist Arrows              9
 69. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Blenheim Blast Swim Team            2  71. Valley East Waves                   2
 71. Goulbourn Sea Hawks                 2  71. Cambridge Aquajets                  2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1