Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 208  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
          CAN: C 1:49.27  2016-06-18GMAC, GMAC
                          R. Burton, M. & W. Beckstead-Holman, C. Campbell
          ONT: O 1:49.27  2016-06-30Guelph Marlins Aquatic Club, GMAC
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 OAK  'A'                            1:54.98    1:52.51   18  
     1) Clinton, Thomas 12            2) Shakespeare, Colin 12        
     3) Ma, Ethan 12                  4) Li, Jack 12                  
                 28.06        57.49 (29.43)
        1:25.12 (27.63)     1:52.51 (27.39)
  2 ESWIM  'A'                          1:57.63    1:56.16   14  
     1) Kwinter, Charlie 12           2) Marra, Luca 12               
     3) Sieluzycki, Tristan 12        4) Zhang, Kevin 11              
                 28.38        57.18 (28.80)
        1:25.87 (28.69)     1:56.16 (30.29)
  3 GO  'A'                             1:59.35    1:57.46   12  
     1) Dahlgren, Matthew J 12        2) Huang, Jeffrey 12            
     3) Lett, Steven T 12             4) Dufour, Leo - 12             
                 29.37        58.98 (29.61)
        1:27.43 (28.45)     1:57.46 (30.03)
  4 NYAC  'A'                           2:00.76    1:57.47   10  
     1) Daley, Elijah 10              2) Makul, Deniz 12              
     3) Tsang, Ethan 12               4) Uy, Rowen 12                 
                 29.60        58.39 (28.79)
        1:27.72 (29.33)     1:57.47 (29.75)
  5 NEW  'A'                            2:03.93    1:59.05    8  
     1) Murack, Geoffrey 12           2) Greenwood, Tyler 12          
     3) Taivassalo, Brayden 12        4) Hoalga, Anthony 11           
                 27.75        57.76 (30.01)
        1:28.95 (31.19)     1:59.05 (30.10)
  6 OAK  'B'                            1:59.63    1:59.16    6  
     1) Williams, Patrick 12          2) Scholtz, Ernst 11            
     3) Pinto, Luke 12                4) Feng, Eric 12                
                 28.98        58.89 (29.91)
        1:29.11 (30.22)     1:59.16 (30.05)
  7 MAC  'A'                            2:04.81    1:59.98    4  
     1) Zhang, Charles 12             2) Hui, Jing Wen 12             
     3) Gilbert, Michael 12           4) Ryan, Brigham 12             
                 28.56        58.17 (29.61)
        1:30.01 (31.84)     1:59.98 (29.97)
  8 MSSAC  'A'                          1:57.08    2:00.36    2  
     1) Zander, Maksimas 12           2) Shabaka, Adam 12             
     3) Romanenko, Vlad 12            4) Qin, Ryan 12                 
                 29.12        59.59 (30.47)
        1:30.21 (30.62)     2:00.36 (30.15)
  9 TSC  'A'                            2:03.75    2:00.93  
     1) Skalenda, Charlie 12          2) Pesce, Pedro 12              
     3) Miller-Murphy, Reid 12        4) Vakilha, Sam 11              
                 29.45        59.88 (30.43)
        1:29.61 (29.73)     2:00.93 (31.32)
 10 PICK  'A'                           2:02.54    2:01.46  
     1) Bouwman, Leif 12              2) Tapp, Ryan 12                
     3) Hughes, Graydon 11            4) Fera, Sam 12                 
                 28.44      1:00.50 (32.06)
        1:32.32 (31.82)     2:01.46 (29.14)
 11 OAK  'C'                            2:05.28   x2:02.06  
     1) Deng, Sky 12                  2) Bryer, William 12            
     3) Landa, Alex 12                4) Clinton, Beck 12             
                 29.96        59.16 (29.20)
        1:30.15 (30.99)     2:02.06 (31.91)
 12 WD  'A'                             2:04.35    2:02.69  
     1) Allen, Isaac 12               2) Derby, Christian 12          
     3) Walsh, Liam 12                4) Arbuckle, Josh 12            
                 31.05      1:01.54 (30.49)
        1:31.79 (30.25)     2:02.69 (30.90)
 13 Gators  'A'                         2:09.25    2:03.01  
     1) Osler, Cameron 12             2) Fu, Christopher 12           
     3) Weaver, Thorne 10             4) Rutledge, Andy 11            
                 28.34        56.49 (28.15)
        1:29.50 (33.01)     2:03.01 (33.51)
 14 CREST  'A'                          2:11.14    2:04.04  
     1) Park, Lucas 12                2) Hirsescu, Cezar 12           
     3) Tufford, Tomi 11              4) Carling, Wyatt M 12          
                 28.04        59.47 (31.43)
        1:34.18 (34.71)     2:04.04 (29.86)
 15 RHAC  'A'                           2:08.87    2:04.78  
     1) Huang, Rick 11                2) Chen, Yifei 11               
     3) Guan, Leo 12                  4) Zhou, Jerry 12               
                 30.92      1:01.61 (30.69)
        1:33.88 (32.27)     2:04.78 (30.90)
 16 Ducks  'A'                          2:06.09    2:04.79  
     1) Nelander, Thomas O 12         2) Zizakovic, George 12         
     3) Da Ponte, Tyler C 11          4) Noda, Toma 12                
                 31.13      1:03.29 (32.16)
        1:35.20 (31.91)     2:04.79 (29.59)
 17 BAD  'A'                            2:08.46    2:04.87  
     1) Zhang, Edward 12              2) MacNeil, Haidan 11           
     3) Lyon, Noah 11                 4) Duong, Kaedin 10             
                 28.51      1:00.29 (31.78)
        1:33.06 (32.77)     2:04.87 (31.81)
 18 MSSAC  'B'                          2:06.32    2:05.45  
     1) Luo, Hanwen 12                2) Halicki, Eryk 11             
     3) Rup, Michael 12               4) Elazizi, Youssif S 12        
                 30.23      1:02.77 (32.54)
        1:33.72 (30.95)     2:05.45 (31.73)
 19 COBRA  'A'                          2:10.65    2:05.58  
     1) Stojanovic, Jacob 11          2) Ramlochan, Praim 12          
     3) Smith, Lucas 11               4) VandeVooren, Jayden 10       
                 30.22      1:00.08 (29.86)
        1:32.40 (32.32)     2:05.58 (33.18)
 20 ESWIM  'C'                          2:07.82    2:07.08  
     1) Xia, Winters 12               2) Bhale, Advay 12              
     3) Malakhovets, Max 11           4) McMayo, Jomo 10              
                 31.00      1:02.86 (31.86)
        1:34.77 (31.91)     2:07.08 (32.31)
 21 ESWIM  'B'                          2:04.32   x2:07.33  
     1) Harris, Aiden 11              2) Hussein, Yahia 12            
     3) Glazer, David 10              4) Maciek, James 12             
                 32.75      1:04.61 (31.86)
        1:35.85 (31.24)     2:07.33 (31.48)
 22 AAC  'A'                            2:01.61    2:08.92  
     1) Smith, Dean 11                2) Kurji, Alym 10               
     3) Khajuria, Brodie 11           4) Ward, Cayden 12              
                 32.83      1:05.12 (32.29)
        1:38.65 (33.53)     2:08.92 (30.27)
 23 SCAR  'A'                           2:09.72    2:09.44  
     1) Bilewicz, Jonathan A 11       2) Cisse, Karim M 11            
     3) McGroarty, Declan 11          4) Singh, Akash 11              
                 31.50      1:02.65 (31.15)
        1:37.12 (34.47)     2:09.44 (32.32)
 24 MST~  'A'                                NT    2:10.13  
     1) Frantskevich, Steve 12        2) Li, Ethan 12                 
     3) Zhang, Vinson 12              4) Zhang, Ruochen 12            
                 32.48      1:04.75 (32.27)
        1:37.61 (32.86)     2:10.13 (32.52)
 25 WEST  'A'                           2:08.56    2:10.22  
     1) Lackovic, Alexandar 11        2) Taylor, Michael 11           
     3) Sloboda, Danny 12             4) Lazure, Gaspar 11            
                 30.48      1:04.03 (33.55)
        1:36.45 (32.42)     2:10.22 (33.77)
 26 GO  'B'                             2:09.50    2:10.24  
     1) Zhou, Dawson 12               2) Zhou, Keaton 10              
     3) Dufour, Eric 10               4) Gana, Aly S 10               
                 30.48      1:02.18 (31.70)
        1:36.38 (34.20)     2:10.24 (33.86)
 27 UPCAN  'A'                          2:11.66    2:10.55  
     1) Davis, Josh W 11              2) Norton, Jack W 10            
     3) Gallacher, Jonathan R 9       4) Abrams, Gerrit P 12          
                 30.26      1:07.65 (37.39)
        1:43.87 (36.22)     2:10.55 (26.68)
 28 NKB  'A'                            2:12.83    2:11.26  
     1) McMann, Preston 12            2) Bevington, Andrew 11         
     3) Yan, Andrew 11                4) Pilieci, Alex 10             
                 30.53      1:05.36 (34.83)
        1:38.41 (33.05)     2:11.26 (32.85)
 29 CW  'A'                             2:12.30    2:11.33  
     1) Ciorogariu, Cristian 11       2) Ciorogariu, Andrei 11        
     3) Hodson, Evan 10               4) De Silva, Thinula 12         
                 32.22      1:07.61 (35.39)
        1:43.89 (36.28)     2:11.33 (27.44)
 30 OOSC  'A'                           2:21.78    2:19.54  
     1) Bowen, Alexander 12           2) Raue, Matthew 11             
     3) Hann, Ryan 10                 4) Pady, Clarke 11              
                 31.90      1:07.79 (35.89)
        1:45.82 (38.03)     2:19.54 (33.72)
 31 MSSAC  'C'                          2:20.78   x2:24.67  
     1) Santos, Christopher 10        2) Khalil, Abdullah M 11        
     3) Stas, Alan N 11               4) Ironside, Connor J 10        
                 38.28      1:13.89 (35.61)
        1:49.18 (35.29)     2:24.67 (35.49)
 32 Aces  'A'                           2:28.89    2:27.36  
     1) Martin-Root, Westley 10       2) Brennan, Sawyer 10           
     3) Poeluev, Simon 9              4) Van De Wynckel, Matthew 10   
                 35.43      1:15.48 (40.05)
        1:53.52 (38.04)     2:27.36 (33.84)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 208                     
 
  1. Etobicoke Swimming                560   2. Markham Aquatic Club              363
  3. North York Aquatic Club         326.5   4. Oakville Aquatic Club             276
  5. Burlington Aquatic Devilrays      264   6. Club Warriors                   255.5
  7. Toronto Swim Club               223.5   8. Cobra Swim Club                   216
  9. Ajax Aquatic Club                 210  10. Ramac Aquatic Club                172
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      170  12. Granite Gators Swim Team        131.5
 13. Mississauga Swimming            126.5  14. Guelph Marlin Aq Club             126
 15. Windsor Essex Swim Team            91  16. Carleton Place Water Dragons       90
 17. Golden Horseshoe Aquatic Club      89  18. Newmarket Stingrays              85.5
 19. Windsor Aquatic Club             78.5  20. Crescent Town Swim Club            67
 20. Torch Swimming                     67  22. Upper Canada Swim Club             62
 23. Richmond Hill Aquatic Club         60  24. Brantford Aquatic Club             56
 25. Swim Apex Aquatic Club             53  26. Collingwood Clippers Swim Club     51
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       50  28. Belleville Youth Swim Team         49
 29. Barrie Trojan Swim Club            48  30. Wilmot Aquatic Aces                46
 31. Uxbridge Swim Club                 45  32. Unattached-swimon                  43
 33. Orillia Channel Cats Swim Club     42  34. Kingston Blue Marlins              41
 35. Muskoka Aquatic Club               40  36. London Aquatic Club                37
 37. Scarborough Swim Club            36.5  38. Mallards Swim Team                 36
 38. Garden City Aquatic Club           36  40. Timmins Marlins Swim Club          34
 40. Vaughan Aquatic Club               34  42. Hamilton Aquatic Club              32
 43. Whitchurch Stouffville S C         31  44. Chatham Y Pool Sharks              28
 45. Ducks Swimming                     27  46. Brock Niagara Aquatics             26
 46. Swimming Dragons                   26  48. Pickering Swim Club                22
 48. Swim Ottawa                        22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Clarington Swim Club               10
 62. Roc Swimming                       10  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Northumberland Aquatic Club        10  62. Whitby Dolphins Swim Club          10
 67. Ernestown Barracuda Swim Club       9  67. Aylmer Optimist Arrows              9
 69. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Blenheim Blast Swim Team            2  71. Valley East Waves                   2
 71. Goulbourn Sea Hawks                 2  71. Cambridge Aquajets                  2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1