Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 204  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
          CAN: C 1:38.37  1992-02-28MAC, MAC
          ONT: O 1:38.37  1992-01-01Markham Aquatic Club, MAC
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 COBRA  'A'                          1:52.01    1:48.23   18  
     1) Fitzpatrick, Trevor 14        2) Fox, Chris 14                
     3) Walker, Tristan 14            4) Ortiz, Pablo M 14            
                 27.84        55.08 (27.24)
        1:21.59 (26.51)     1:48.23 (26.64)
  2 GMAC  'A'                           1:49.00    1:48.34   14  
     1) Campbell, Colin 13            2) Burton, Russell 13           
     3) Hagarty, Eamon 13             4) Baena, Liam 14               
                 26.50        52.00 (25.50)
        1:20.47 (28.47)     1:48.34 (27.87)
  3 GHAC  'A'                           1:52.11    1:48.89   12  
     1) Chan, Joshua 14               2) Boden, Alex R 13             
     3) Porterfield, William J 13     4) Hunter, William 14           
                 27.25        54.21 (26.96)
        1:22.55 (28.34)     1:48.89 (26.34)
  4 MAC  'A'                            1:51.47    1:49.20   10  
     1) Qu, Daniel 13                 2) Liu, Raymond 14              
     3) Jong, Ethan 14                4) Racic, Jacob 13              
                 26.23        54.10 (27.87)
        1:21.65 (27.55)     1:49.20 (27.55)
  5 ESWIM  'A'                          1:49.47    1:49.39    8  
     1) Farah, Ramsey 13              2) Khattab, Fouad 14            
     3) Gromov, Andre 14              4) Glazer, Matthew 14           
                 27.47        53.86 (26.39)
        1:22.23 (28.37)     1:49.39 (27.16)
  6 BTSC  'A'                           1:48.28    1:49.61    6  
     1) Begic-Jovanovic, Adrian 14    2) Gilbart, Logan 14            
     3) Keenan, Matthew 13            4) Serre, Jack 14               
                 26.94        54.46 (27.52)
        1:21.51 (27.05)     1:49.61 (28.10)
  7 MSSAC  'A'                          1:53.25    1:50.04    4  
     1) Ireland, Kevin 13             2) Kralj, Adam 14               
     3) Tran, Keith 13                4) Zhang, Byron 14              
                 27.93        55.76 (27.83)
        1:24.21 (28.45)     1:50.04 (25.83)
  8 AAC  'A'                            1:55.09    1:51.02    2  
     1) Hmaidan, Dani 13              2) Kurji, Adnaan 13             
     3) Nowak, Matthew 13             4) Karlov, Evan 13              
                 28.03        56.80 (28.77)
        1:25.75 (28.95)     1:51.02 (25.27)
  9 RHAC  'A'                           1:52.80    1:51.35  
     1) Wu, Bill 14                   2) Liu, James 14                
     3) Lai, Erich 13                 4) Dyke-Elliott, Ethan 14       
                 28.59        56.50 (27.91)
        1:24.54 (28.04)     1:51.35 (26.81)
 10 NYAC  'A'                           1:52.92    1:53.08  
     1) Ross, Declan 14               2) Brennan, James 14            
     3) Pike, Jonny 14                4) Goren, Jack 14               
                 27.90        55.96 (28.06)
        1:24.98 (29.02)     1:53.08 (28.10)
 11 MUSAC  'A'                          1:56.34    1:54.20  
     1) Ortiz, Daniel 14              2) Thomas, Ethan 13             
     3) Jibb, Owen 12                 4) Markham, Ian 14              
                 27.11        56.77 (29.66)
        1:25.55 (28.78)     1:54.20 (28.65)
 12 CREST  'A'                          1:56.23    1:54.78  
     1) Prokosch, Jake 13             2) Bayley, Michael R 13         
     3) Loewen, Benjamin 13           4) Schwab, Alexander A 14       
                 27.43        57.95 (30.52)
        1:26.27 (28.32)     1:54.78 (28.51)
 13 ESWIM  'B'                          1:54.07    1:54.93  
     1) Bisasor, Vincent 14           2) Chau, Kevin 13               
     3) Kinanga, Mark 13              4) Wei, Bob 14                  
                 28.61        57.16 (28.55)
        1:26.43 (29.27)     1:54.93 (28.50)
 14 MAC  'B'                            1:59.61    1:55.21  
     1) Gilbert, Andrew 14            2) Chan, Ethan 13               
     3) Abbatangelo, Ethan 13         4) Salvo, Ethan 14              
                 28.77        58.41 (29.64)
        1:27.14 (28.73)     1:55.21 (28.07)
 15 TSC  'A'                            1:56.09    1:55.42  
     1) Alexander, Liam 13            2) Chia, Nicholas 14            
     3) Lajoie, Griffin H 13          4) Kutun, Bora 14               
                 29.19        57.32 (28.13)
        1:26.71 (29.39)     1:55.42 (28.71)
 16 BAD  'A'                            1:59.19    1:55.98  
     1) Jansen, Olaf 14               2) Moussa, Julian 14            
     3) Zielinski, Adam 13            4) Kowanda, John Paul 14        
                 29.65        57.32 (27.67)
        1:27.94 (30.62)     1:55.98 (28.04)
 17 Gators  'A'                         2:01.27    1:57.40  
     1) Neuman, Sean 13               2) Ziaian, Bijan 13             
     3) Hart, Jamie 13                4) Kuo-Lee, Gabriel 13          
                 28.47        56.60 (28.13)
        1:26.55 (29.95)     1:57.40 (30.85)
 18 MSSAC  'B'                          2:01.36    1:57.93  
     1) Paraninfo, Andrew 13          2) Hu, Alan 13                  
     3) Dhanju, Jovan 14              4) Kawley, Varun 14             
                 30.29      1:00.21 (29.92)
        1:28.93 (28.72)     1:57.93 (29.00)
 19 SLSC  'A'                           1:58.46    1:59.46  
     1) Tom, Ryan 13                  2) Piccoli, Jordano 13          
     3) Aubin, Jeremi 13              4) de la Riva, Philippe 14      
                 30.22      1:01.09 (30.87)
        1:31.01 (29.92)     1:59.46 (28.45)
 20 NKB  'A'                            2:04.14    1:59.68  
     1) Giggey, Alejandro 13          2) Pilieci, Alex 10             
     3) Yu, Kevin 13                  4) McMann, Preston 12           
                 28.41      1:01.15 (32.74)
        1:29.85 (28.70)     1:59.68 (29.83)
 21 ESWIM  'C'                          2:00.75   x2:01.09  
     1) Naipaul, Martin 14            2) Selmanovic, Ben 13           
     3) Masoumi Rad, Daniel 13        4) Di Pietro, Ethan 13          
                 29.26        59.99 (30.73)
        1:30.21 (30.22)     2:01.09 (30.88)
 -- MST~  'A'                           1:59.14         DQ  
     1) Dombrovski, Stanislav 14      2) Rey, Felipe 14               
     3) Stratiy, Edward 13            4) Zhang, Dennis 14             
                 27.80        56.02 (28.22)
        1:24.51 (28.49)          DQ (26.80)
 -- CW  'A'                             1:52.80         DQ  
     1) Santoyo-Orozco, Jose 13       2) Redding, Michael 13          
     3) Landry, Nathan 14             4) Bracho, Quitze 13            
                 26.56        53.86 (27.30)
        1:20.32 (26.46)          DQ (25.82)
 -- WAC  'A'                            1:47.23         DQ  
     1) Baker, Trenton 14             2) Kwong, Matthew 14            
     3) Tatic, Malcolm A 14           4) DeGraaf, Quinn 14            
                 27.17        52.81 (25.64)
        1:19.41 (26.60)          DQ (27.11)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 204                     
 
  1. Etobicoke Swimming                498   2. Markham Aquatic Club              331
  3. North York Aquatic Club         298.5   4. Burlington Aquatic Devilrays      254
  5. Club Warriors                   243.5   6. Oakville Aquatic Club             234
  7. Cobra Swim Club                   216   8. Ajax Aquatic Club                 210
  9. Toronto Swim Club               183.5  10. Ramac Aquatic Club                172
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      150  12. Guelph Marlin Aq Club             126
 13. Granite Gators Swim Team        121.5  14. Mississauga Swimming            120.5
 15. Windsor Essex Swim Team            91  16. Carleton Place Water Dragons       90
 17. Golden Horseshoe Aquatic Club      89  18. Windsor Aquatic Club             78.5
 19. Newmarket Stingrays              67.5  20. Crescent Town Swim Club            67
 20. Torch Swimming                     67  22. Upper Canada Swim Club             62
 23. Richmond Hill Aquatic Club         60  24. Brantford Aquatic Club             56
 25. Swim Apex Aquatic Club             53  26. Collingwood Clippers Swim Club     51
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       50  28. Belleville Youth Swim Team         49
 29. Barrie Trojan Swim Club            48  30. Wilmot Aquatic Aces                46
 31. Uxbridge Swim Club                 45  32. Unattached-swimon                  43
 33. Orillia Channel Cats Swim Club     42  34. Kingston Blue Marlins              41
 35. Muskoka Aquatic Club               40  36. London Aquatic Club                37
 37. Scarborough Swim Club            36.5  38. Garden City Aquatic Club           36
 39. Timmins Marlins Swim Club          34  39. Vaughan Aquatic Club               34
 41. Hamilton Aquatic Club              32  42. Whitchurch Stouffville S C         31
 43. Chatham Y Pool Sharks              28  44. Ducks Swimming                     27
 45. Swimming Dragons                   26  45. Brock Niagara Aquatics             26
 47. Pickering Swim Club                22  47. Swim Ottawa                        22
 47. Mallards Swim Team                 22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Northumberland Aquatic Club        10
 62. Clarington Swim Club               10  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Roc Swimming                       10  66. Ernestown Barracuda Swim Club       9
 66. Aylmer Optimist Arrows              9  68. Whitby Dolphins Swim Club           8
 68. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Valley East Waves                   2  71. Goulbourn Sea Hawks                 2
 71. Cambridge Aquajets                  2  71. Blenheim Blast Swim Team            2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1