Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 203  Girls 12-14 200 SC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
          CAN: C 1:51.12  2013-02-22PCSC, PCSC
                          J. Dollinger, L. Kuzak, J. Vermes-Monty, A. Kis
          ONT: O 1:53.49  2007-01-01Etobicoke Swimming, ESWIM
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 GO  'A'                             1:54.60    1:53.21O  18  
     1) Rathwell, Regan 13            2) El Danasoury, Laila M 13     
     3) Taker, Madison G 13           4) Wong, Siena M 14             
                 27.33        55.33 (28.00)
        1:24.45 (29.12)     1:53.21 (28.76)
  2 CW  'A'                             1:56.29    1:53.31O  14  
     1) Saad, Jannah 12               2) Chapman, Sarah 14            
     3) Liu, Katherine 14             4) Kleinknecht, Ella 14         
                 28.66        57.08 (28.42)
        1:25.75 (28.67)     1:53.31 (27.56)
  3 BAD  'A'                            1:55.06    1:53.88   12  
     1) Smallegange, Kenna 13         2) Dhillon, Saiva 13            
     3) Colman, Olivia 14             4) Violin, Laila 13             
                 28.43        56.85 (28.42)
        1:25.16 (28.31)     1:53.88 (28.72)
  4 WEST  'A'                           1:54.96    1:53.89   10  
     1) Sekaric, Isidora 14           2) Gheorghita, Antonia 14       
     3) Sloboda, Marjorie 14          4) Sexsmith, Victoria 13        
                 27.92        57.15 (29.23)
        1:26.01 (28.86)     1:53.89 (27.88)
  5 TSC  'A'                            1:54.18    1:54.20    8  
     1) Babatsikos, Ellie E 13        2) Condinho, Catherine J 13     
     3) Rothery, Freya 13             4) Watt, Alana S 13             
                 27.91        56.74 (28.83)
        1:26.20 (29.46)     1:54.20 (28.00)
  6 ESWIM  'A'                          1:55.26    1:54.54    6  
     1) Bellio, Katrina 12            2) Vujosevic, Lola 12           
     3) Bosco, Josie 12               4) Milanovich, Julianna 13      
                 28.99        57.92 (28.93)
        1:26.22 (28.30)     1:54.54 (28.32)
  7 NYAC  'A'                           1:56.02    1:54.58    4  
     1) Weldon, Kate 13               2) Vasilakos, Alexa 14          
     3) Dixon, Mackayla 13            4) Ye, Katherine 13             
                 28.72        57.33 (28.61)
        1:26.43 (29.10)     1:54.58 (28.15)
  8 GMAC  'A'                           1:55.82    1:54.65    2  
     1) Conrad, Sydney 14             2) Macculloch, Allie 12         
     3) Kudo, Ali 13                  4) Pollock, Gabriella 13        
                 28.41        57.98 (29.57)
        1:26.88 (28.90)     1:54.65 (27.77)
  9 MAC  'A'                            1:55.56    1:54.88  
     1) Yeo, Chiok Sze 12             2) Ashley, Drew L 14            
     3) Ng, Natasha 12                4) Chiang, Naomi L 13           
                 28.03        56.93 (28.90)
        1:26.03 (29.10)     1:54.88 (28.85)
 10 MSSAC  'A'                          1:56.65    1:55.13  
     1) Zhang, Richelle 14            2) Croiset, Claire 14           
     3) Iannuccilli, Sarah-Mae 13     4) Nguyen, Tiffany G 14         
                 28.04        56.73 (28.69)
        1:26.19 (29.46)     1:55.13 (28.94)
 11 Gators  'A'                         1:57.00    1:55.63  
     1) White, Emily 14               2) Landau, Gabriella 13         
     3) Keyworth, Laura 14            4) Gray, Sydney 13              
                 28.58        57.08 (28.50)
        1:26.36 (29.28)     1:55.63 (29.27)
 12 BYST  'A'                           1:57.93    1:57.08  
     1) McDowell, Victoria 14         2) Randall, Gwen 14             
     3) Mullowney, Peyton 13          4) Allaire, Ashley 13           
                 28.78        59.67 (30.89)
        1:28.67 (29.00)     1:57.08 (28.41)
 13 GHAC  'A'                           1:58.28    1:57.32  
     1) Mcnicol, Emily P 13           2) Nogard, Sydney L 13          
     3) Glowinski, Maddy 12           4) Nobes, Samantha 12           
                 30.00        59.48 (29.48)
        1:29.33 (29.85)     1:57.32 (27.99)
 14 BTSC  'A'                           1:56.86    1:57.34  
     1) Newton, Natalee 14            2) Hunter, Jordyn 13            
     3) Rissanen, Hanna 14            4) Miller, Arianna 13           
                 29.85        58.80 (28.95)
        1:28.28 (29.48)     1:57.34 (29.06)
 15 USC  'A'                            1:56.64    1:57.49  
     1) Tuck, Kate 12                 2) Bandstra, Jaden 13           
     3) Loutskou, Alexandria 12       4) Cornish, Hannah 13           
                 29.61      1:00.11 (30.50)
        1:30.09 (29.98)     1:57.49 (27.40)
 16 Gators  'B'                         2:00.82    1:57.52  
     1) Nurmi, Claire 14              2) Ades, Camille 14             
     3) Farr, Anne 13                 4) Ross, Kathleen 13            
                 29.44        58.54 (29.10)
        1:27.91 (29.37)     1:57.52 (29.61)
 17 NKB  'A'                            1:57.47    1:57.56  
     1) Krogh, Emily 13               2) Egorov, Dina 13              
     3) Liu, Beidi 13                 4) Kovacevic, Sasha 14          
                 30.05        59.26 (29.21)
        1:28.55 (29.29)     1:57.56 (29.01)
 18 SWOTT  'A'                          1:58.03    1:57.58  
     1) DeLima-Baril, Jasmine 14      2) Brousseau, Abby 13           
     3) McGhan, Zoe 13                4) Buckle, Riley 13             
                 29.49        58.44 (28.95)
        1:28.50 (30.06)     1:57.58 (29.08)
 19 CPWD  'A'                                NT    1:57.65  
     1) Etherington, Skylar 13        2) Massey, Norah 13             
     3) Cameron, Abigail 12           4) Gormley, Breckin 12          
                 29.47      1:00.15 (30.68)
        1:29.48 (29.33)     1:57.65 (28.17)
 20 Ducks  'A'                          1:59.14    1:57.99  
     1) Biasi, Holly 13               2) Juhola, Abigail 14           
     3) Lindsay, Emma A 13            4) Redfern, Phoebe 14           
                 28.29        57.68 (29.39)
        1:28.34 (30.66)     1:57.99 (29.65)
 21 RHAC  'A'                           1:59.14    1:58.07  
     1) Tang, Mia 14                  2) Lau, Nicole 12               
     3) Rusen, Karina 14              4) Kee, Raya 14                 
                 29.96      1:00.60 (30.64)
        1:30.13 (29.53)     1:58.07 (27.94)
 22 COBRA  'A'                          1:58.49    1:58.09  
     1) LeBlonc, Melissa 13           2) Bhambra, Dilpreet 14         
     3) Uusitalo, Chelsea 13          4) Dalbec, Allanah M 13         
                 28.77        58.33 (29.56)
        1:28.38 (30.05)     1:58.09 (29.71)
 23 ESWIM  'B'                          1:58.93    1:58.63  
     1) Aksoy, Elise 14               2) Snow-Lee, Stefanie 12        
     3) Young, Noelle 12              4) Vorobieva, Elena 12          
                 29.66        58.81 (29.15)
        1:28.87 (30.06)     1:58.63 (29.76)
 24 OAK  'A'                            2:02.34    1:58.85  
     1) Nagy, Ella 12                 2) Scholes, Dylan 12            
     3) Forrester, Katie 12           4) Sun, Ruby 12                 
                 30.01        58.09 (28.08)
        1:28.26 (30.17)     1:58.85 (30.59)
 25 TSC  'B'                            1:59.68    1:59.07  
     1) Rees, Samantha 12             2) Bernard, Rhys 12             
     3) Hulford, Kate S 12            4) Vreeken, Stella 12           
                 29.27        59.68 (30.41)
        1:28.96 (29.28)     1:59.07 (30.11)
 26 MSSAC  'C'                          2:01.47    1:59.10  
     1) Banks, Kailey 12              2) Lopes, Leticia 14            
     3) Medeiros, Maria 13            4) Weller, Hailey 13            
                 29.55        59.79 (30.24)
        1:29.51 (29.72)     1:59.10 (29.59)
 27 CW  'B'                             2:04.41    1:59.42  
     1) Fabian, Gillian 13            2) Qin, Katherine 14            
     3) Payne, Grace 13               4) Stewart, Kieran 12           
                 28.87        57.80 (28.93)
        1:27.87 (30.07)     1:59.42 (31.55)
 28 LAC  'A'                            2:01.46    1:59.85  
     1) Demidenok, Sonya 12           2) Goodreau, Sasha 13           
     3) Murphy, Cleo 12               4) Polito, Leah 14              
                 29.93      1:00.51 (30.58)
        1:30.67 (30.16)     1:59.85 (29.18)
 29 GCAC  'A'                                NT    1:59.94  
     1) Clark, McKenna 13             2) McRae, Ella 13               
     3) Grubic, Olivia 13             4) Colyer, Ava 14               
                 30.07      1:00.60 (30.53)
        1:30.71 (30.11)     1:59.94 (29.23)
 30 BRANT  'A'                          2:00.49    2:00.12  
     1) Gibson, Erin 13               2) Casasanta, Alanna 12         
     3) Forster, Abby 12              4) Cabral, Emma 13              
                 31.14      1:01.67 (30.53)
        1:30.59 (28.92)     2:00.12 (29.53)
 31 MSSAC  'B'                          1:59.48   x2:00.46  
     1) Ironside, Rachel L 14         2) Begg, Emma 14                
     3) Oldham, Kirsten C 12          4) Duguay, Ayden 14             
                 29.65        59.43 (29.78)
        1:28.89 (29.46)     2:00.46 (31.57)
 32 GMAC  'B'                           2:04.51    2:00.89  
     1) Schlotzhauer, Hanna 13        2) Hofer-Ryan, Jaedyn 13        
     3) Stables, Nyah 13              4) Ongena, Madeline 14          
                 29.44      1:00.95 (31.51)
        1:31.61 (30.66)     2:00.89 (29.28)
 33 MAC  'B'                            2:01.02    2:01.25  
     1) Burnett, Devon 12             2) So, Samantha 14              
     3) Caswell, Faith 14             4) Stokes, Natalie 12           
                 30.31      1:00.51 (30.20)
        1:30.04 (29.53)     2:01.25 (31.21)
 33 AAC  'A'                            2:00.45    2:01.25  
     1) Betancourt, Alyssia 13        2) Girimonte, Olivia 12         
     3) Cook, Alyssa 13               4) Harrison, Maya 13            
                 29.55      1:00.61 (31.06)
        1:31.48 (30.87)     2:01.25 (29.77)
 35 ESWIM  'C'                          2:01.10   x2:01.80  
     1) Tyndall, Bronwyn 14           2) Khattab, Kenzy 12            
     3) Kittel, Grace 12              4) Petsche, Lauren 14           
                 30.56      1:00.74 (30.18)
        1:31.79 (31.05)     2:01.80 (30.01)
 36 BAD  'B'                            2:00.75    2:02.01  
     1) Moskov, Cindy 14              2) Fletcher, Mackenzie 13       
     3) Radic, Tamara 12              4) Molnar, Dora 13              
                 29.67      1:01.01 (31.34)
        1:31.18 (30.17)     2:02.01 (30.83)
 37 Aces  'A'                           2:03.82    2:02.38  
     1) Gaffney-Ladd, Emma 14         2) Tedford, Arden 13            
     3) Meharg, Amy 13                4) Ivatts, Maddie 14            
                 30.96      1:04.91 (33.95)
        1:33.48 (28.57)     2:02.38 (28.90)
 38 NEW  'A'                            2:04.80    2:02.41  
     1) Deak, Michelle 12             2) Fineberg, Taylor 12          
     3) Pieper, Sarah 12              4) Bogdan, Nina 12              
                 28.93        58.66 (29.73)
        1:30.65 (31.99)     2:02.41 (31.76)
 39 GO  'B'                             2:04.35    2:02.82  
     1) Bracq, Laurence 13            2) Bensebaa, Leticia 12         
     3) McLennan, Emma 13             4) Zou, Selena 13               
                 29.55      1:00.76 (31.21)
        1:31.26 (30.50)     2:02.82 (31.56)
 40 SCAR  'A'                           2:01.52    2:02.88  
     1) Ellis, Maya I 13              2) Di Carlo, Rachel V 14        
     3) McDonald, Ava 13              4) Hume, Katelyn I 12           
                 29.90      1:00.99 (31.09)
        1:32.45 (31.46)     2:02.88 (30.43)
 41 PICK  'A'                           2:01.52    2:02.90  
     1) Jaswal, Jasmine 12            2) Atkinson, Maeve 12           
     3) Bernier, Catherine 14         4) Ross, Sonja 14               
                 30.28      1:01.45 (31.17)
        1:31.92 (30.47)     2:02.90 (30.98)
 42 STARS  'A'                          2:01.42    2:02.99  
     1) Noonan, Allison 12            2) Stoehr, Allison 13           
     3) Calovini, Sophia 12           4) Singh, Angelique 13          
                 30.88      1:01.69 (30.81)
        1:33.15 (31.46)     2:02.99 (29.84)
 43 TORCH  'A'                               NT    2:03.14  
     1) Perkins-Marini, Alex 12       2) Tat, Gloria 12               
     3) Casbourne, Hana 12            4) Guan, Kelly G 12             
                 28.95      1:00.62 (31.67)
        1:31.91 (31.29)     2:03.14 (31.23)
 43 TSC  'C'                            2:02.50   x2:03.14  
     1) Hendrikx, Claire A 13         2) Monaghan-Chow, Isabella O 14 
     3) Spencer, Madeline 14          4) Stojanovic, Mina 13          
                 30.25      1:01.28 (31.03)
        1:32.26 (30.98)     2:03.14 (30.88)
 45 CATS  'A'                           2:03.35    2:03.31  
     1) Smith, Chloe 14               2) French, Hayley 11            
     3) Kershaw, Marit 14             4) Wieclawek, Blythe 11         
                 31.69      1:02.46 (30.77)
        1:34.30 (31.84)     2:03.31 (29.01)
 46 SWOTT  'B'                          2:05.36    2:03.50  
     1) McGhan, Maya 11               2) Gruson, Karina 13            
     3) Brousseau, Julie 11           4) Scott, Martha 12             
                 32.79      1:02.43 (29.64)
        1:32.83 (30.40)     2:03.50 (30.67)
 47 SCAR  'B'                           2:05.89    2:04.88  
     1) Bereza, Sam J 13              2) Akot, Heidi 14               
     3) Doorenspleet, Zoe 14          4) Arnott, Sarah G 13           
                 30.78      1:02.68 (31.90)
        1:34.69 (32.01)     2:04.88 (30.19)
 48 UPCAN  'A'                          2:03.58    2:04.94  
     1) Nichols, Abbey 14             2) Tian, Jessica Z 12           
     3) Crawford, Maggie 12           4) Longtin, Aurora M 10         
                 29.16      1:02.77 (33.61)
        1:34.12 (31.35)     2:04.94 (30.82)
 49 NKB  'B'                            2:07.19    2:05.36  
     1) Macleod, Grace 10             2) Bevington, Emily 14          
     3) Laquerre, Hannah M 14         4) Li, Rosa 14                  
                 33.79      1:04.55 (30.76)
        1:35.79 (31.24)     2:05.36 (29.57)
 50 TRENT  'A'                          2:11.04    2:06.93  
     1) Ferrari, Elizabeth 13         2) Piche, Paige 14              
     3) Garside, Mackenzie 12         4) Mullen, Maxeen 12            
                 29.58      1:00.81 (31.23)
        1:34.72 (33.91)     2:06.93 (32.21)
 -- BTSC  'C'                           2:07.91         DQ  
     1) Marshall, Abby E 14           2) Koopmans, Hannah 13          
     3) Thomas, Erika 12              4) Lejambe, Emily 14            
                 31.20      1:03.79 (32.59)
        1:35.50 (31.71)          DQ (28.98)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 203                     
 
  1. Etobicoke Swimming                490   2. Markham Aquatic Club              321
  3. North York Aquatic Club         298.5   4. Burlington Aquatic Devilrays      254
  5. Club Warriors                   243.5   6. Oakville Aquatic Club             234
  7. Ajax Aquatic Club                 208   8. Cobra Swim Club                   198
  9. Toronto Swim Club               183.5  10. Ramac Aquatic Club                172
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      150  12. Granite Gators Swim Team        121.5
 13. Mississauga Swimming            116.5  14. Guelph Marlin Aq Club             112
 15. Windsor Essex Swim Team            91  16. Carleton Place Water Dragons       90
 17. Windsor Aquatic Club             78.5  18. Golden Horseshoe Aquatic Club      77
 19. Newmarket Stingrays              67.5  20. Crescent Town Swim Club            67
 20. Torch Swimming                     67  22. Upper Canada Swim Club             62
 23. Richmond Hill Aquatic Club         60  24. Brantford Aquatic Club             56
 25. Swim Apex Aquatic Club             53  26. Collingwood Clippers Swim Club     51
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       50  28. Belleville Youth Swim Team         49
 29. Wilmot Aquatic Aces                46  30. Uxbridge Swim Club                 45
 31. Unattached-swimon                  43  32. Orillia Channel Cats Swim Club     42
 32. Barrie Trojan Swim Club            42  34. Kingston Blue Marlins              41
 35. Muskoka Aquatic Club               40  36. London Aquatic Club                37
 37. Scarborough Swim Club            36.5  38. Garden City Aquatic Club           36
 39. Timmins Marlins Swim Club          34  39. Vaughan Aquatic Club               34
 41. Hamilton Aquatic Club              32  42. Whitchurch Stouffville S C         31
 43. Chatham Y Pool Sharks              28  44. Ducks Swimming                     27
 45. Swimming Dragons                   26  45. Brock Niagara Aquatics             26
 47. Pickering Swim Club                22  47. Swim Ottawa                        22
 47. Mallards Swim Team                 22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Northumberland Aquatic Club        10
 62. Clarington Swim Club               10  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Roc Swimming                       10  66. Ernestown Barracuda Swim Club       9
 66. Aylmer Optimist Arrows              9  68. Whitby Dolphins Swim Club           8
 68. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Valley East Waves                   2  71. Goulbourn Sea Hawks                 2
 71. Cambridge Aquajets                  2  71. Blenheim Blast Swim Team            2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1