Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 202  Boys 13-14 400 SC Meter Medley Relay
==================================================================================
          CAN: C 3:59.48  2015-06-03ESWIM, ESWIM
                          R. Stokes, A. Milanovich, R. Yang, R. Loewen
          ONT: O 3:59.48  2009-01-01Etobicoke Swimming, ESWIM
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 MAC  'A'                            4:23.09    4:18.73   18  
     1) Qu, Daniel 13                 2) Jong, Ethan 14               
     3) Liu, Raymond 14               4) Gilbert, Andrew 14           
                 29.88    1:01.41 (1:01.41)
        1:34.36 (32.95)   2:14.64 (1:13.23)
        2:42.14 (27.50)   3:17.84 (1:03.20)
        3:46.34 (28.50)   4:18.73 (1:00.89)
  2 GHAC  'A'                           4:36.78    4:26.70   14  
     1) Porterfield, William J 13     2) Boden, Alex R 13             
     3) Hunter, William 14            4) Chan, Joshua 14              
                 33.96    1:10.43 (1:10.43)
        1:30.48 (20.05)   2:27.88 (1:17.45)
        2:56.02 (28.14)   3:28.79 (1:00.91)
        3:52.35 (23.56)     4:26.70 (57.91)
  3 GMAC  'A'                           4:21.65    4:27.00   12  
     1) Burton, Russell 13            2) Jensen, Alexander 13         
     3) Gunn, Anthony 13              4) Campbell, Colin 13           
                 29.42    1:00.64 (1:00.64)
        1:36.81 (36.17)   2:19.19 (1:18.55)
        2:41.65 (22.46)   3:28.52 (1:09.33)
        3:55.43 (26.91)     4:27.00 (58.48)
  4 MST~  'A'                           4:41.74    4:27.66   10  
     1) Zhang, Dennis 14              2) Seliverstov, Mark 14         
     3) Rey, Felipe 14                4) Dombrovski, Stanislav 14     
                 33.31    1:08.38 (1:08.38)
        1:43.51 (35.13)   2:23.70 (1:15.32)
        2:54.50 (30.80)   3:28.87 (1:05.17)
        3:56.54 (27.67)     4:27.66 (58.79)
  5 ESWIM  'A'                          4:28.07    4:32.38    8  
     1) Gromov, Andre 14              2) Bisasor, Vincent 14          
     3) Chau, Kevin 13                4) Khattab, Fouad 14            
                 33.46    1:08.60 (1:08.60)
        1:44.59 (35.99)   2:25.92 (1:17.32)
        2:56.91 (30.99)   3:32.64 (1:06.72)
        4:00.95 (28.31)     4:32.38 (59.74)
  6 TSC  'A'                            4:32.51    4:36.94    6  
     1) Lajoie, Griffin H 13          2) Kutun, Bora 14               
     3) Chia, Nicholas 14             4) Alexander, Liam 13           
                 33.09    1:08.01 (1:08.01)
        1:44.43 (36.42)   2:25.50 (1:17.49)
        2:56.44 (30.94)   3:33.36 (1:07.86)
        4:03.54 (30.18)   4:36.94 (1:03.58)
  7 AAC  'A'                            4:38.96    4:37.28    4  
     1) Hmaidan, Dani 13              2) Nowak, Matthew 13            
     3) Kurji, Adnaan 13              4) Karlov, Evan 13              
                 33.04    1:09.16 (1:09.16)
        1:45.15 (35.99)   2:26.12 (1:16.96)
        2:58.97 (32.85)   3:37.80 (1:11.68)
        4:05.83 (28.03)     4:37.28 (59.48)
  8 CREST  'A'                          4:33.40    4:38.09    2  
     1) Loewen, Benjamin 13           2) Schwab, Alexander A 14       
     3) Bayley, Michael R 13          4) Prokosch, Jake 13            
                 32.82    1:09.00 (1:09.00)
        1:43.33 (34.33)   2:22.60 (1:13.60)
        2:55.48 (32.88)   3:35.46 (1:12.86)
        4:04.53 (29.07)   4:38.09 (1:02.63)
  9 ESWIM  'B'                          4:39.32    4:41.35  
     1) Farah, Ramsey 13              2) Wei, Bob 14                  
     3) Naipaul, Martin 14            4) Glazer, Matthew 14           
                 37.32    1:15.62 (1:15.62)
        1:52.41 (36.79)   2:33.40 (1:17.78)
        3:04.88 (31.48)   3:40.91 (1:07.51)
        4:09.49 (28.58)   4:41.35 (1:00.44)
 10 MUSAC  'A'                          4:51.47    4:42.55  
     1) Markham, Ian 14               2) Jibb, Owen 12                
     3) Thomas, Ethan 13              4) Ortiz, Daniel 14             
                 33.19    1:08.45 (1:08.45)
        1:46.92 (38.47)   2:31.12 (1:22.67)
        3:04.58 (33.46)   3:44.27 (1:13.15)
        4:11.61 (27.34)     4:42.55 (58.28)
 11 HHBF  'A'                           4:50.40    4:49.27  
     1) Acton, Dan 14                 2) Vulpoi, David 13             
     3) Taylor, Ethan 14              4) Jackson, Matt 13             
                 32.30    1:08.35 (1:08.35)
        1:47.46 (39.11)   2:34.61 (1:26.26)
        3:04.68 (30.07)   3:42.79 (1:08.18)
        4:13.52 (30.73)   4:49.27 (1:06.48)
 12 SLSC  'A'                           4:45.29    4:49.50  
     1) Aubin, Jeremi 13              2) Piccoli, Jordano 13          
     3) Tom, Ryan 13                  4) de la Riva, Philippe 14      
                 35.40    1:13.46 (1:13.46)
        1:52.39 (38.93)   2:35.82 (1:22.36)
        3:09.15 (33.33)   3:48.00 (1:12.18)
        4:16.89 (28.89)   4:49.50 (1:01.50)
 13 MAC  'B'                            4:55.99    4:52.34  
     1) Abbatangelo, Ethan 13         2) Salvo, Ethan 14              
     3) Chan, Ethan 13                4) Racic, Jacob 13              
                 35.44    1:13.47 (1:13.47)
        1:51.85 (38.38)   2:35.57 (1:22.10)
        3:09.85 (34.28)   3:49.62 (1:14.05)
        4:18.86 (29.24)   4:52.34 (1:02.72)
 14 ESWIM  'C'                          4:57.96   x4:58.77  
     1) Di Pietro, Ethan 13           2) Selmanovic, Ben 13           
     3) Masoumi Rad, Daniel 13        4) Kinanga, Mark 13             
                 36.91    1:15.58 (1:15.58)
        1:56.00 (40.42)   2:43.47 (1:27.89)
        3:16.35 (32.88)   3:54.67 (1:11.20)
        4:24.93 (30.26)   4:58.77 (1:04.10)
 15 NKB  'A'                            5:08.27    5:15.89  
     1) Pilieci, Alex 10              2) Giggey, Alejandro 13         
     3) Yu, Kevin 13                  4) McMann, Preston 12           
                 43.07    1:30.53 (1:30.53)
        2:08.24 (37.71)   2:51.08 (1:20.55)
        3:26.46 (35.38)   4:08.17 (1:17.09)
        4:40.49 (32.32)   5:15.89 (1:07.72)
 -- COBRA  'A'                          4:17.70         DQ  
     1) Fox, Chris 14                 2) Fitzpatrick, Trevor 14       
     3) Walker, Tristan 14            4) Ortiz, Pablo M 14            
                 29.98    1:01.86 (1:01.86)
        1:35.38 (33.52)   2:13.32 (1:11.46)
        2:41.67 (28.35)   3:16.58 (1:03.26)
        3:44.17 (27.59)          DQ (58.31)
 -- Gators  'A'                         4:55.56         DQ  
     1) Hart, Jamie 13                2) Kuo-Lee, Gabriel 13          
     3) Neuman, Sean 13               4) Ziaian, Bijan 13             
                 36.38    1:14.94 (1:14.94)
        1:52.22 (37.28)   2:36.08 (1:21.14)
        3:07.66 (31.58)   3:47.40 (1:11.32)
        4:16.94 (29.54)        DQ (1:02.92)
 -- WAC  'A'                            4:27.28         DQ  
     1) Tatic, Malcolm A 14           2) Baker, Trenton 14            
     3) DeGraaf, Quinn 14             4) Kwong, Matthew 14            
                 31.94    1:07.36 (1:07.36)
        1:42.03 (34.67)   2:22.50 (1:15.14)
        2:51.18 (28.68)   3:26.30 (1:03.80)
        3:52.71 (26.41)          DQ (56.76)
 -- RHAC  'A'                           4:32.50         DQ  
     1) Liu, James 14                 2) Lai, Erich 13                
     3) Wu, Bill 14                   4) Dyke-Elliott, Ethan 14       
                 49.08    1:49.95 (1:49.95)
        2:27.13 (37.18)   3:09.60 (1:19.65)
        3:42.70 (33.10)   4:20.24 (1:10.64)
        4:48.46 (28.22)                    
 -- MSSAC  'B'                          4:47.49         DQ  
     1) Zhang, Byron 14               2) Paraninfo, Andrew 13         
     3) Tran, Keith 13                4) Kralj, Adam 14               
                 31.64    1:06.12 (1:06.12)
        1:43.19 (37.07)   2:25.97 (1:19.85)
        2:57.70 (31.73)   3:35.58 (1:09.61)
        4:02.58 (27.00)          DQ (58.02)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 202                     
 
  1. Etobicoke Swimming                484   2. Markham Aquatic Club              321
  3. North York Aquatic Club         294.5   4. Burlington Aquatic Devilrays      242
  5. Oakville Aquatic Club             234   6. Club Warriors                   229.5
  7. Ajax Aquatic Club                 208   8. Cobra Swim Club                   198
  9. Toronto Swim Club               175.5  10. Ramac Aquatic Club                172
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      132  12. Granite Gators Swim Team        121.5
 13. Mississauga Swimming            116.5  14. Guelph Marlin Aq Club             110
 15. Carleton Place Water Dragons       90  16. Windsor Essex Swim Team            81
 17. Windsor Aquatic Club             78.5  18. Golden Horseshoe Aquatic Club      77
 19. Newmarket Stingrays              67.5  20. Crescent Town Swim Club            67
 20. Torch Swimming                     67  22. Upper Canada Swim Club             62
 23. Richmond Hill Aquatic Club         60  24. Brantford Aquatic Club             56
 25. Swim Apex Aquatic Club             53  26. Collingwood Clippers Swim Club     51
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       50  28. Belleville Youth Swim Team         49
 29. Wilmot Aquatic Aces                46  30. Uxbridge Swim Club                 45
 31. Unattached-swimon                  43  32. Orillia Channel Cats Swim Club     42
 32. Barrie Trojan Swim Club            42  34. Kingston Blue Marlins              41
 35. Muskoka Aquatic Club               40  36. London Aquatic Club                37
 37. Scarborough Swim Club            36.5  38. Garden City Aquatic Club           36
 39. Timmins Marlins Swim Club          34  39. Vaughan Aquatic Club               34
 41. Hamilton Aquatic Club              32  42. Whitchurch Stouffville S C         31
 43. Chatham Y Pool Sharks              28  44. Ducks Swimming                     27
 45. Swimming Dragons                   26  45. Brock Niagara Aquatics             26
 47. Pickering Swim Club                22  47. Swim Ottawa                        22
 47. Mallards Swim Team                 22  50. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 50. Cornwall Sea Lions                 21  52. Milton Marlins Swim Team         20.5
 52. Region Of Waterloo Swim Club     20.5  54. The Dorado Stars Swim Club         18
 55. Nepean Kanata Barracudas           17  55. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. Lakeshore Swim Club                17  58. W. Ross Macdonald Swimming         16
 59. St Thomas Jumbo Jets               15  60. York Swim Club                     12
 61. Middlesex Swimming                 11  62. Northumberland Aquatic Club        10
 62. Clarington Swim Club               10  62. Sault Surge Aquatic Team           10
 62. Roc Swimming                       10  66. Ernestown Barracuda Swim Club       9
 66. Aylmer Optimist Arrows              9  68. Whitby Dolphins Swim Club           8
 68. J Dolphins Swimming Club            8  70. Killer Whale Swim Team              4
 71. Valley East Waves                   2  71. Goulbourn Sea Hawks                 2
 71. Cambridge Aquajets                  2  71. Blenheim Blast Swim Team            2
 75. Halton Hills Blue Fins              1  75. Kapswim Kap-nage                    1