Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 138  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying:  3:12.00
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daley, Elijah          10 NYAC              2:40.33    2:36.81    9  
                 32.78      1:13.08 (40.30)
        2:01.98 (48.90)     2:36.81 (34.83)
  2 Totar, Victor          10 RAMAC             2:42.94    2:43.61    7  
                 37.15      1:20.74 (43.59)
        2:07.14 (46.40)     2:43.61 (36.47)
  3 Glazer, David          10 ESWIM             2:54.25    2:48.06    6  
                 36.19      1:19.23 (43.04)
        2:12.18 (52.95)     2:48.06 (35.88)
  4 Zhou, Keaton           10 GO                2:47.97    2:48.95    5  
                 39.82      1:24.15 (44.33)
        2:10.87 (46.72)     2:48.95 (38.08)
  5 Yang, Paul Y           10 TORCH             2:56.02    2:49.78    4  
                 38.23      1:20.32 (42.09)
        2:12.91 (52.59)     2:49.78 (36.87)
  6 Zhang, Aidan           10 OAK               2:59.09    2:52.24    3  
                 36.84      1:21.34 (44.50)
        2:13.44 (52.10)     2:52.24 (38.80)
  7 Duong, Kaedin          10 BAD               2:55.49    2:52.57    2  
                 39.46      1:22.72 (43.26)
        2:16.20 (53.48)     2:52.57 (36.37)
  8 Kwinter, Russell       10 ESWIM             2:50.12    2:53.41    1  
                 37.90      1:21.55 (43.65)
        2:13.56 (52.01)     2:53.41 (39.85)
  9 Bertrim, James         10 SLSC              2:56.97    2:54.10  
                 39.07      1:24.95 (45.88)
        2:14.91 (49.96)     2:54.10 (39.19)
 10 Keay, Patrick          10 KBM               2:59.15    2:54.12  
                 38.11      1:22.60 (44.49)
        2:14.49 (51.89)     2:54.12 (39.63)
 11 Bailey, Damien         10 NYAC              3:07.88    2:55.19  
                 37.59      1:21.61 (44.02)
        2:12.98 (51.37)     2:55.19 (42.21)
 12 Duong, Kale            10 BAD               2:58.36    2:56.18  
                 40.30      1:23.14 (42.84)
        2:16.37 (53.23)     2:56.18 (39.81)
 13 Nozin, Peter           10 OYO               3:04.43    3:01.52  
                 40.43      1:27.82 (47.39)
        2:20.42 (52.60)     3:01.52 (41.10)
 14 Ma, Joshua             10 JDSS              3:11.78    3:01.99  
                 38.00      1:24.94 (46.94)
        2:21.51 (56.57)     3:01.99 (40.48)
 15 Chari, Vikas            9 OAK               3:10.72    3:04.22  
                 43.25      1:30.63 (47.38)
        2:24.25 (53.62)     3:04.22 (39.97)
 16 Blais, Aaron M         10 GSH               3:07.92    3:04.77  
                 42.17      1:29.68 (47.51)
        2:24.50 (54.82)     3:04.77 (40.27)
 17 Van De Wynckel, Matth  10 Aces              3:06.12    3:05.39  
                 40.93      1:28.97 (48.04)
        2:23.64 (54.67)     3:05.39 (41.75)
 18 Ironside, Connor J     10 MSSAC             3:08.91    3:05.47  
                 43.25      1:30.18 (46.93)
        2:26.15 (55.97)     3:05.47 (39.32)
 19 Case, Caleb            10 NEW               3:14.41    3:05.54  
                 41.90      1:29.31 (47.41)
        2:24.24 (54.93)     3:05.54 (41.30)
 20 Norton, Jack W         10 UPCAN             3:11.85    3:08.40  
                 41.33      1:31.13 (49.80)
        2:27.76 (56.63)     3:08.40 (40.64)
 21 Andrew, Sean           10 MMST              3:06.39    3:08.56  
                 41.09      1:31.08 (49.99)
        2:25.96 (54.88)     3:08.56 (42.60)
 22 VandeVooren, Jayden    10 COBRA             3:08.10    3:08.87  
                 46.82      1:30.81 (43.99)
        2:28.44 (57.63)     3:08.87 (40.43)
 23 Shearer, Ewan           9 LAC               3:09.95    3:09.64  
                 42.70      1:29.77 (47.07)
        2:28.73 (58.96)     3:09.64 (40.91)
 24 Danda, Patryk A        10 BTSC              3:15.55L   3:10.94  
                 43.84      1:32.12 (48.28)
        2:29.69 (57.57)     3:10.94 (41.25)
 -- Emmerton, Drew         10 MMST              3:11.01   x3:12.04  
                 45.21      1:36.63 (51.42)
        2:30.35 (53.72)     3:12.04 (41.69)
 -- Weaver, Thorne         10 Gators            3:04.21   x3:13.33  
                 47.65      1:36.38 (48.73)
        2:33.61 (57.23)     3:13.33 (39.72)
 -- Wang, Derek            10 ESWIM             3:14.09   x3:14.28  
                 44.75      1:34.69 (49.94)
        2:28.81 (54.12)     3:14.28 (45.47)
 -- Gallacher, Jonathan R   9 UPCAN             3:17.33   x3:15.41  
                 44.39      1:35.68 (51.29)
        2:33.75 (58.07)     3:15.41 (41.66)
 -- Santos, Christopher    10 MSSAC             3:16.66   x3:18.23  
                 42.16      1:30.60 (48.44)
      2:32.83 (1:02.23)     3:18.23 (45.40)
 -- Loewen, Jack           10 CREST             3:07.40         DQ  
                 41.38      1:29.82 (48.44)
        2:22.24 (52.42)          DQ (44.90)
 
                Combined Team Scores - Through Event 138                 
 
  1. Etobicoke Swimming                432   2. Markham Aquatic Club              274
  3. North York Aquatic Club         270.5   4. Club Warriors                   213.5
  5. Ajax Aquatic Club                 200   6. Burlington Aquatic Devilrays      193
  7. Oakville Aquatic Club             192   8. Cobra Swim Club                   190
  9. Ramac Aquatic Club                164  10. Toronto Swim Club               157.5
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      112  12. Mississauga Swimming            106.5
 13. Granite Gators Swim Team         99.5  14. Guelph Marlin Aq Club              90
 15. Carleton Place Water Dragons       77  16. Windsor Essex Swim Team          72.5
 17. Windsor Aquatic Club               68  18. Crescent Town Swim Club            62
 19. Torch Swimming                     61  20. Newmarket Stingrays              60.5
 21. Richmond Hill Aquatic Club         60  22. Golden Horseshoe Aquatic Club      55
 22. Upper Canada Swim Club             55  24. Swim Apex Aquatic Club             53
 25. Collingwood Clippers Swim Club     51  26. Belleville Youth Swim Team         49
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       47  28. Wilmot Aquatic Aces                46
 29. Orillia Channel Cats Swim Club     42  30. Uxbridge Swim Club                 40
 30. Brantford Aquatic Club             40  30. Muskoka Aquatic Club               40
 33. London Aquatic Club                37  34. Scarborough Swim Club            36.5
 35. Garden City Aquatic Club           36  36. Unattached-swimon                  34
 36. Vaughan Aquatic Club               34  36. Barrie Trojan Swim Club            34
 39. Timmins Marlins Swim Club          32  40. Whitchurch Stouffville S C         31
 41. Kingston Blue Marlins              29  42. Hamilton Aquatic Club              28
 43. Ducks Swimming                     27  44. Brock Niagara Aquatics             26
 44. Swimming Dragons                   26  46. Chatham Y Pool Sharks              25
 47. Swim Ottawa                        22  48. Pickering Swim Club                21
 48. Perth Stingrays Aquatic Club       21  50. Region Of Waterloo Swim Club     20.5
 50. Milton Marlins Swim Team         20.5  52. The Dorado Stars Swim Club         18
 53. Orangeville Otters Swim Club       17  53. Lakeshore Swim Club                17
 55. Cornwall Sea Lions                 16  55. W. Ross Macdonald Swimming         16
 57. Nepean Kanata Barracudas           15  58. St Thomas Jumbo Jets               14
 59. York Swim Club                     12  60. Middlesex Swimming                 11
 61. Clarington Swim Club               10  61. Northumberland Aquatic Club        10
 61. Sault Surge Aquatic Team           10  61. Roc Swimming                       10
 65. Mallards Swim Team                  9  65. Ernestown Barracuda Swim Club       9
 67. Whitby Dolphins Swim Club           8  68. J Dolphins Swimming Club            6
 69. Killer Whale Swim Team              4  70. Goulbourn Sea Hawks                 2
 70. Cambridge Aquajets                  2  70. Blenheim Blast Swim Team            2
 70. Valley East Waves                   2  74. Kapswim Kap-nage                    1
 74. Halton Hills Blue Fins              1