Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 136  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
=========================================================================
          CAN: C 1:07.51  1997-02-08Matthew Huang, ARBU
          ONT: O 1:09.16  2015-01-01Gabe Mastromateo, KSS
 Meet Qualifying:  1:25.70
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Zhang, Edward          12 BAD               1:17.15    1:14.48    9  
                 35.39      1:14.48 (39.09)
  2 Sieluzycki, Tristan    12 ESWIM             1:18.49    1:16.03    7  
                 35.60      1:16.03 (40.43)
  3 Jibb, Owen             12 MUSAC             1:20.49    1:16.60    6  
                 36.84      1:16.60 (39.76)
  4 Romanenko, Vlad        12 MSSAC             1:18.00    1:17.08    5  
                 36.62      1:17.08 (40.46)
  5 Li, Jack               12 OAK               1:21.26    1:17.34    4  
                 37.02      1:17.34 (40.32)
  6 Skalenda, Charlie      12 TSC               1:19.85    1:18.53    3  
                 37.18      1:18.53 (41.35)
  7 Park, Lucas            12 CREST             1:21.20    1:18.67    2  
                 37.56      1:18.67 (41.11)
  8 Agostino, Mario        12 STARS             1:21.07    1:18.94    1  
                 37.39      1:18.94 (41.55)
  9 Xia, Winters           12 ESWIM             1:20.52    1:19.05  
                 37.49      1:19.05 (41.56)
 10 Noda, Toma             12 Ducks             1:21.78    1:19.24  
                 37.46      1:19.24 (41.78)
 11 Arbuckle, Josh         12 WD                1:21.06    1:20.78  
                 37.20      1:20.78 (43.58)
 12 Zhang, Ruochen         12 MST~              1:23.71    1:20.96  
                 39.00      1:20.96 (41.96)
 13 Bouwman, Leif          12 PICK              1:23.09    1:21.30  
                 37.44      1:21.30 (43.86)
 14 Williams, Patrick      12 OAK               1:22.72    1:21.35  
                 38.84      1:21.35 (42.51)
 15 Tapp, Ryan             12 PICK              1:25.57    1:22.11  
                 38.93      1:22.11 (43.18)
 16 Taivassalo, Brayden    12 NEW               1:24.52    1:22.19  
                 39.22      1:22.19 (42.97)
 17 Uy, Rowen              12 NYAC              1:25.42    1:22.29  
                 39.48      1:22.29 (42.81)
 18 Hopkins, Reid A        12 KBM               1:24.27    1:22.82  
                 37.66      1:22.82 (45.16)
 19 Rus, Alexander         12 ROW               1:25.22    1:23.35  
                 38.97      1:23.35 (44.38)
 20 Dahlgren, Matthew J    12 GO                1:21.98    1:23.40  
                 39.43      1:23.40 (43.97)
 21 Zhang, Vinson          12 MST~              1:25.14    1:23.42  
                 39.61      1:23.42 (43.81)
 22 Gilbert, Michael       12 MAC               1:25.15    1:23.78  
                 39.11      1:23.78 (44.67)
 23 Sloboda, Danny         12 WEST              1:24.92    1:24.15  
                 39.31      1:24.15 (44.84)
 24 Brock, Griffin         12 ESWIM             1:25.12    1:24.40  
                 40.75      1:24.40 (43.65)
 25 Chari, Kailas          12 OAK               1:25.05    1:24.59  
                 40.18      1:24.59 (44.41)
 26 Marner, Broedan        12 ROW               1:25.54    1:24.61  
                 39.91      1:24.61 (44.70)
 27 Deng, Sky              12 OAK               1:24.43    1:24.89  
                 40.95      1:24.89 (43.94)
 28 Miloyevich, Aleks L    12 WAC               1:25.26    1:24.90  
                 39.29      1:24.90 (45.61)
 29 Carling, Wyatt M       12 CREST             1:26.12    1:24.93  
                 39.71      1:24.93 (45.22)
 30 Bryer, William         12 OAK               1:25.71    1:24.94  
                 40.78      1:24.94 (44.16)
 31 Walsh, Liam            12 WD                1:25.51    1:24.99  
                 39.95      1:24.99 (45.04)
 32 Fernandes, Simon       12 LSC               1:25.91    1:25.05  
                 40.02      1:25.05 (45.03)
 32 Bhale, Advay           12 ESWIM             1:25.07    1:25.05  
                 40.53      1:25.05 (44.52)
 34 Li, Ethan              12 MST~              1:23.79    1:25.14  
                 40.01      1:25.14 (45.13)
 -- Haines, Luca           12 ROCS              1:26.37   x1:25.79  
                 41.13      1:25.79 (44.66)
 -- Frantskevich, Steve    12 MST~              1:24.45   x1:25.82  
                 40.12      1:25.82 (45.70)
 -- Montes, Jesse          12 BTSC              1:24.28   x1:25.92  
                 40.43      1:25.92 (45.49)
 -- Zhou, Dawson           12 GO                1:22.87   x1:26.03  
                 40.62      1:26.03 (45.41)
 -- Aref, Morad            12 WD                1:24.30   x1:26.59  
                 39.91      1:26.59 (46.68)
 -- Rup, Michael           12 MSSAC             1:25.02   x1:27.00  
                 41.59      1:27.00 (45.41)
 -- Zizakovic, George      12 Ducks             1:25.17   x1:28.33  
                 42.09      1:28.33 (46.24)
 
                Combined Team Scores - Through Event 136                 
 
  1. Etobicoke Swimming                411   2. Markham Aquatic Club              270
  3. North York Aquatic Club         261.5   4. Club Warriors                   213.5
  5. Ajax Aquatic Club                 193   6. Burlington Aquatic Devilrays      191
  7. Cobra Swim Club                   190   8. Oakville Aquatic Club             189
  9. Ramac Aquatic Club                157  10. Toronto Swim Club               155.5
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.      107  12. Mississauga Swimming            106.5
 13. Granite Gators Swim Team         99.5  14. Guelph Marlin Aq Club              90
 15. Carleton Place Water Dragons       77  16. Windsor Essex Swim Team          72.5
 17. Windsor Aquatic Club               68  18. Crescent Town Swim Club            62
 19. Newmarket Stingrays              60.5  20. Richmond Hill Aquatic Club         60
 21. Torch Swimming                     57  22. Golden Horseshoe Aquatic Club      55
 22. Upper Canada Swim Club             55  24. Swim Apex Aquatic Club             53
 25. Belleville Youth Swim Team         49  26. Collingwood Clippers Swim Club     48
 27. Sudbury Laurentian Swim Club       47  28. Wilmot Aquatic Aces                46
 29. Orillia Channel Cats Swim Club     42  30. Muskoka Aquatic Club               40
 30. Brantford Aquatic Club             40  30. Uxbridge Swim Club                 40
 33. London Aquatic Club                37  34. Scarborough Swim Club            36.5
 35. Garden City Aquatic Club           36  36. Vaughan Aquatic Club               34
 37. Barrie Trojan Swim Club            33  38. Timmins Marlins Swim Club          32
 39. Whitchurch Stouffville S C         31  40. Kingston Blue Marlins              29
 41. Hamilton Aquatic Club              28  41. Unattached-swimon                  28
 43. Ducks Swimming                     27  44. Brock Niagara Aquatics             26
 44. Swimming Dragons                   26  46. Chatham Y Pool Sharks              25
 47. Swim Ottawa                        22  48. Perth Stingrays Aquatic Club       21
 48. Pickering Swim Club                21  50. Region Of Waterloo Swim Club     20.5
 50. Milton Marlins Swim Team         20.5  52. The Dorado Stars Swim Club         18
 53. Lakeshore Swim Club                17  53. Orangeville Otters Swim Club       17
 55. W. Ross Macdonald Swimming         16  55. Cornwall Sea Lions                 16
 57. Nepean Kanata Barracudas           15  58. St Thomas Jumbo Jets               14
 59. York Swim Club                     12  60. Middlesex Swimming                 11
 61. Clarington Swim Club               10  61. Northumberland Aquatic Club        10
 61. Sault Surge Aquatic Team           10  61. Roc Swimming                       10
 65. Ernestown Barracuda Swim Club       9  65. Mallards Swim Team                  9
 67. Whitby Dolphins Swim Club           8  68. J Dolphins Swimming Club            6
 69. Killer Whale Swim Team              4  70. Valley East Waves                   2
 70. Cambridge Aquajets                  2  70. Blenheim Blast Swim Team            2
 70. Goulbourn Sea Hawks                 2  74. Halton Hills Blue Fins              1
 74. Kapswim Kap-nage                    1