Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 64  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
=========================================================================
 Meet Qualifying:  2:51.00
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Totar, Victor          10 RAMAC             2:29.60    2:26.81    9  
                 33.29      1:11.76 (38.47)
        1:50.54 (38.78)     2:26.81 (36.27)
  2 Zhou, Keaton           10 GO                2:29.92    2:27.79    7  
                 33.48      1:11.75 (38.27)
        1:50.70 (38.95)     2:27.79 (37.09)
  3 Glazer, David          10 ESWIM             2:31.38    2:28.09    6  
                 34.64      1:13.26 (38.62)
        1:51.84 (38.58)     2:28.09 (36.25)
  4 Yang, Paul Y           10 TORCH             2:37.42    2:30.15    5  
                 33.54      1:12.12 (38.58)
        1:51.98 (39.86)     2:30.15 (38.17)
  5 Bertrim, James         10 SLSC              2:33.92    2:31.83    4  
                 35.19      1:14.62 (39.43)
        1:53.63 (39.01)     2:31.83 (38.20)
  6 Zhang, Aidan           10 OAK               2:39.07    2:34.08    3  
                 37.19      1:17.25 (40.06)
        1:56.26 (39.01)     2:34.08 (37.82)
  7 Lee, Dominic           10 NYAC              3:00.00    2:34.18    2  
                 35.48      1:14.46 (38.98)
        1:55.38 (40.92)     2:34.18 (38.80)
  8 Neder Serafini, Andre  10 KBM               2:40.25    2:35.52    1  
                 36.03      1:16.97 (40.94)
        1:57.83 (40.86)     2:35.52 (37.69)
  9 Keay, Patrick          10 KBM               2:40.91    2:36.70  
                 36.06      1:16.84 (40.78)
        1:57.83 (40.99)     2:36.70 (38.87)
 10 Campbell, Trevor        9 ROC               2:45.73    2:36.98  
                 34.66      1:14.15 (39.49)
        1:55.87 (41.72)     2:36.98 (41.11)
 11 Duong, Kale            10 BAD               2:37.20    2:37.69  
                 37.21      1:17.22 (40.01)
        1:58.29 (41.07)     2:37.69 (39.40)
 12 Zou, Ethan Y           10 MAC               2:43.77    2:40.65  
                 35.46      1:16.22 (40.76)
        1:59.26 (43.04)     2:40.65 (41.39)
 13 Brown, Alex             9 SWOTT             2:42.73    2:41.91  
                 37.50      1:18.97 (41.47)
        2:01.54 (42.57)     2:41.91 (40.37)
 14 Nozin, Peter           10 OYO               2:50.12L   2:41.93  
                 37.55      1:19.05 (41.50)
        2:00.81 (41.76)     2:41.93 (41.12)
 15 Chari, Vikas            9 OAK               2:50.73    2:42.08  
                 37.79      1:19.15 (41.36)
        2:01.66 (42.51)     2:42.08 (40.42)
 16 Ma, Joshua             10 JDSS              2:43.03    2:42.22  
                 38.01      1:20.97 (42.96)
        2:02.60 (41.63)     2:42.22 (39.62)
 17 Cescon, Evan A         10 TSC               2:46.74    2:43.19  
                 37.06      1:18.97 (41.91)
        2:01.64 (42.67)     2:43.19 (41.55)
 18 Lindfield, Adan        10 HAC               2:44.58    2:43.54  
                 36.84      1:19.34 (42.50)
        2:02.86 (43.52)     2:43.54 (40.68)
 19 Wheeler, Dyllan        10 CPWD              2:46.10    2:44.70  
                 37.28      1:19.99 (42.71)
      2:44.70 (1:24.71)                    
 20 Van De Wynckel, Matth  10 Aces              2:39.23    2:44.92  
                 36.21      1:18.58 (42.37)
        2:01.95 (43.37)     2:44.92 (42.97)
 21 Ironside, Connor J     10 MSSAC             2:48.19    2:45.51  
                 39.87      1:23.22 (43.35)
        2:06.24 (43.02)     2:45.51 (39.27)
 22 Andrew, Sean           10 MMST              2:49.37    2:45.92  
                 37.73      1:20.56 (42.83)
        2:05.26 (44.70)     2:45.92 (40.66)
 23 Gana, Aly S            10 GO                2:46.23    2:45.99  
                 37.75      1:20.84 (43.09)
        2:05.08 (44.24)     2:45.99 (40.91)
 24 VandeVooren, Jayden    10 COBRA             2:51.99    2:47.40  
                 38.52      1:22.29 (43.77)
        2:07.82 (45.53)     2:47.40 (39.58)
 24 Case, Caleb            10 NEW               2:45.19    2:47.40  
                 37.73      1:21.41 (43.68)
        2:05.70 (44.29)     2:47.40 (41.70)
 26 Blais, Aaron M         10 GSH               2:42.99    2:47.71  
                 39.42      1:23.47 (44.05)
        2:08.44 (44.97)     2:47.71 (39.27)
 27 Hodson, Evan           10 CW                2:50.33    2:48.05  
                 41.27      1:24.59 (43.32)
        2:07.36 (42.77)     2:48.05 (40.69)
 28 Brock, Holden          10 NYAC              2:46.46    2:49.55  
                 37.91      1:22.54 (44.63)
        2:07.45 (44.91)     2:49.55 (42.10)
 29 Weaver, Thorne         10 Gators            2:45.32    2:49.57  
                 42.05      1:28.76 (46.71)
        2:10.79 (42.03)     2:49.57 (38.78)
 30 Shearer, Ewan           9 LAC               2:43.21    2:49.75  
                 40.33      1:25.62 (45.29)
        2:09.95 (44.33)     2:49.75 (39.80)
 31 Zhong, Ken             10 MAC               2:42.66    2:49.82  
                 38.52      1:22.89 (44.37)
        2:08.38 (45.49)     2:49.82 (41.44)
 32 Han, Yifan             10 GO                2:49.22    2:49.94  
                 37.75      1:22.53 (44.78)
        2:07.75 (45.22)     2:49.94 (42.19)
 -- Norton, Jack W         10 UPCAN             2:49.73   x2:52.06  
                 41.66      1:26.89 (45.23)
        2:11.18 (44.29)     2:52.06 (40.88)
 -- Emmerton, Drew         10 MMST              2:48.65   x2:52.14  
                 39.31      1:24.42 (45.11)
        2:10.07 (45.65)     2:52.14 (42.07)
 -- Bouwman, Theodore      10 PICK              2:50.80   x2:52.64  
                 39.28      1:23.56 (44.28)
        2:10.19 (46.63)     2:52.64 (42.45)
 -- Kim, Aiden             10 NYAC              2:50.26   x2:54.21  
                 39.06      1:23.45 (44.39)
        2:09.01 (45.56)     2:54.21 (45.20)
 -- Dufour, Eric           10 GO                2:49.31   x2:56.22  
                 40.18      1:26.31 (46.13)
        2:12.19 (45.88)     2:56.22 (44.03)
 -- Gallacher, Jonathan R   9 UPCAN             2:50.73   x2:57.75  
                 40.79      1:27.16 (46.37)
        2:14.98 (47.82)     2:57.75 (42.77)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 64                 
 
  1. Etobicoke Swimming                152   2. Markham Aquatic Club              130
  3. North York Aquatic Club         129.5   4. Club Warriors                   111.5
  5. Toronto Swim Club               104.5   6. Ajax Aquatic Club                  97
  7. Cobra Swim Club                    89   8. Ramac Aquatic Club                 79
  9. Oakville Aquatic Club              77  10. Burlington Aquatic Devilrays       72
 11. Greater Ottawa Kingfish S.C.       65  12. Mississauga Swimming             61.5
 13. Guelph Marlin Aq Club              59  14. Granite Gators Swim Team         38.5
 15. Carleton Place Water Dragons       35  16. Windsor Essex Swim Team          32.5
 17. Windsor Aquatic Club               31  18. Richmond Hill Aquatic Club         29
 18. Belleville Youth Swim Team         29  20. Golden Horseshoe Aquatic Club      27
 20. Crescent Town Swim Club            27  20. Torch Swimming                     27
 20. Swim Apex Aquatic Club             27  24. Wilmot Aquatic Aces                26
 25. Muskoka Aquatic Club               25  25. Sudbury Laurentian Swim Club       25
 25. Newmarket Stingrays                25  28. Scarborough Swim Club              22
 29. Unattached-swimon                  21  29. Upper Canada Swim Club             21
 31. Collingwood Clippers Swim Club     20  31. Orillia Channel Cats Swim Club     20
 31. Brock Niagara Aquatics             20  31. Barrie Trojan Swim Club            20
 35. Garden City Aquatic Club           19  35. Hamilton Aquatic Club              19
 37. Kingston Blue Marlins              18  37. London Aquatic Club                18
 39. Orangeville Otters Swim Club       17  39. Uxbridge Swim Club                 17
 41. Ducks Swimming                     16  42. Brantford Aquatic Club             14
 42. Whitchurch Stouffville S C         14  44. Chatham Y Pool Sharks              13
 44. Vaughan Aquatic Club               13  44. Pickering Swim Club                13
 47. Perth Stingrays Aquatic Club       11  47. Swim Ottawa                        11
 49. Milton Marlins Swim Team         10.5  50. Nepean Kanata Barracudas            9
 50. The Dorado Stars Swim Club          9  50. Swimming Dragons                    9
 53. Middlesex Swimming                  8  54. Timmins Marlins Swim Club           7
 54. W. Ross Macdonald Swimming          7  54. Cornwall Sea Lions                  7
 57. Mallards Swim Team                  6  57. Lakeshore Swim Club                 6
 57. Whitby Dolphins Swim Club           6  60. Sault Surge Aquatic Team            5
 60. York Swim Club                      5  62. Killer Whale Swim Team              4
 62. St Thomas Jumbo Jets                4  64. Northumberland Aquatic Club         3
 64. Roc Swimming                        3  64. Clarington Swim Club                3
 67. Region Of Waterloo Swim Club      2.5  68. Cambridge Aquajets                  2
 69. Kapswim Kap-nage                    1  69. Halton Hills Blue Fins              1