Etobicoke Swim Club                                  2017-02-21 - 10:04 AM
     2017 Swim Ontario Winter SC Festivals - 2017-02-18 to 2017-02-19      
 
 Event 45  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
=========================================================================
 Meet Qualifying:  1:29.64
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 McIntosh, Summer       10 ESWIM             1:13.67    1:12.05    9  
                 32.60      1:12.05 (39.45)
  2 Merrell, Natalie       10 AAC               1:19.49    1:15.04    7  
                 35.28      1:15.04 (39.76)
  3 Nguyen, Rachel         10 ESWIM             1:22.54    1:19.36    6  
                 36.22      1:19.36 (43.14)
  4 Mitchell, Piper        10 CCSC              1:22.40    1:20.10    5  
                 36.01      1:20.10 (44.09)
  5 Kilger, Lydia          10 CSL               1:22.90    1:23.03    4  
                 39.14      1:23.03 (43.89)
  6 Burnett, Sydney        10 MAC               1:27.21    1:24.07    3  
                 40.48      1:24.07 (43.59)
  7 Beynon, Lindsay        10 SSAT              1:25.03    1:24.10    2  
                 38.59      1:24.10 (45.51)
  8 Longtin, Aurora M      10 UPCAN             1:26.62    1:24.45    1  
                 38.17      1:24.45 (46.28)
  9 Little, Jacqui         10 NYAC              1:26.08    1:24.84  
                 40.00      1:24.84 (44.84)
 10 Lising, Maya           10 TSC               1:28.03    1:24.95  
                 39.46      1:24.95 (45.49)
 11 Currie, Hadley         10 AAC               1:26.46    1:25.02  
                 39.50      1:25.02 (45.52)
 12 Pierce, Lily           10 GMAC              1:30.24    1:25.09  
                 38.67      1:25.09 (46.42)
 13 Wang, Avril            10 Rhsd              1:27.79    1:25.38  
                 40.03      1:25.38 (45.35)
 14 Vujosevic, Eva         10 ESWIM             1:27.84    1:25.48  
                 40.08      1:25.48 (45.40)
 15 Scott, Keira           10 ESWIM             1:25.83    1:25.57  
                 38.54      1:25.57 (47.03)
 16 Wang, Angela Jiachen    9 MST~              1:32.50    1:25.59  
                 40.84      1:25.59 (44.75)
 17 Grewal, Simrit         10 COBRA             1:27.39    1:25.64  
                 39.49      1:25.64 (46.15)
 18 Cos, Isabelle L        10 TORCH             1:29.03    1:26.28  
                 40.72      1:26.28 (45.56)
 19 McDermott, Maddie E     9 BTSC              1:27.06    1:26.34  
                 40.39      1:26.34 (45.95)
 20 Preszcator, Ainsley    10 AOA               1:28.44    1:26.42  
                 38.73      1:26.42 (47.69)
 21 Statkevicius, Sylvia    9 MSSAC             1:28.53    1:26.86  
                 39.70      1:26.86 (47.16)
 22 Wang, Rachel           10 USC               1:26.70    1:26.99  
                 41.70      1:26.99 (45.29)
 23 Macleod, Grace         10 NKB               1:30.49    1:27.43  
                 40.15      1:27.43 (47.28)
 24 Shackell, Maggie        9 NYAC              1:28.79    1:27.45  
                 40.30      1:27.45 (47.15)
 25 Shepherd, Allisyn      10 WEST              1:28.87    1:27.66  
                 39.98      1:27.66 (47.68)
 26 Allen, Claire          10 WD                1:26.88    1:27.71  
                 40.81      1:27.71 (46.90)
 27 Jankovics, Tia         10 GMAC              1:32.77    1:27.84  
                 40.99      1:27.84 (46.85)
 28 Yan, Angeline          10 GSH               1:28.21    1:27.96  
                 41.10      1:27.96 (46.86)
 29 Bowers, Sydney M       10 TORCH             1:27.91    1:27.97  
                 40.60      1:27.97 (47.37)
 30 Trottier, Laurence     10 KAP               1:29.26    1:27.99  
                 42.40      1:27.99 (45.59)
 30 Denes, Julia            9 BTSC              1:28.42    1:27.99  
                 40.22      1:27.99 (47.77)
 32 Stein-Blumberg, Mia R  10 TSC               1:28.51    1:28.18  
                 41.90      1:28.18 (46.28)
 33 Levack, Melanie         9 WAC               1:25.51    1:28.45  
                 41.85      1:28.45 (46.60)
 34 Zucchet, Mikayla       10 COBRA             1:29.13    1:28.47  
                 40.07      1:28.47 (48.40)
 35 Bernier, Coralie       10 VEW               1:27.89    1:28.55  
                 40.68      1:28.55 (47.87)
 36 Yao, Adora              9 ESWIM             1:27.50    1:28.91  
                 41.92      1:28.91 (46.99)
 37 Abid, Beatrice         10 OAK               1:28.90    1:29.13  
                 41.34      1:29.13 (47.79)
 38 Lasalle, Kaylee        10 KAP               1:27.35    1:29.25  
                 40.68      1:29.25 (48.57)
 39 Cescon, Emily I        10 TSC               1:33.23    1:29.53  
                 42.16      1:29.53 (47.37)
 -- MacDonald, Aislyn      10 WEST              1:29.17   x1:29.83  
                 43.14      1:29.83 (46.69)
 -- Danailov, Isabelle     10 RHAC              1:34.98   x1:31.36  
                 42.47      1:31.36 (48.89)
 -- Rivet, Julia           10 Titans            1:34.36   x1:31.99  
                 42.94      1:31.99 (49.05)
 -- Grubic, Maja           10 GCAC              1:28.77   x1:32.34  
                 42.88      1:32.34 (49.46)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 45                 
 
  1. Markham Aquatic Club              114   2. North York Aquatic Club          98.5
  3. Etobicoke Swimming                 97   4. Club Warriors                    94.5
  5. Cobra Swim Club                    77   6. Toronto Swim Club                71.5
  7. Ajax Aquatic Club                64.5   8. Guelph Marlin Aq Club              51
  9. Mississauga Swimming             46.5  10. Greater Ottawa Kingfish S.C.       43
 11. Ramac Aquatic Club                 39  12. Granite Gators Swim Team         37.5
 13. Carleton Place Water Dragons       32  14. Belleville Youth Swim Team         29
 15. Swim Apex Aquatic Club             27  15. Golden Horseshoe Aquatic Club      27
 15. Crescent Town Swim Club            27  18. Windsor Essex Swim Team          25.5
 19. Richmond Hill Aquatic Club         24  20. Muskoka Aquatic Club               21
 20. Wilmot Aquatic Aces                21  22. Collingwood Clippers Swim Club     20
 22. Brock Niagara Aquatics             20  24. Garden City Aquatic Club           19
 25. London Aquatic Club                18  25. Windsor Aquatic Club               18
 25. Newmarket Stingrays                18  28. Oakville Aquatic Club              17
 28. Orangeville Otters Swim Club       17  28. Upper Canada Swim Club             17
 28. Uxbridge Swim Club                 17  32. Barrie Trojan Swim Club            16
 32. Orillia Channel Cats Swim Club     16  32. Ducks Swimming                     16
 35. Scarborough Swim Club              15  36. Sudbury Laurentian Swim Club       14
 36. Whitchurch Stouffville S C         14  38. Vaughan Aquatic Club               13
 38. Chatham Y Pool Sharks              13  38. Pickering Swim Club                13
 38. Burlington Aquatic Devilrays       13  42. Perth Stingrays Aquatic Club       11
 43. Nepean Kanata Barracudas            9  43. Swim Ottawa                         9
 45. Middlesex Swimming                  8  46. W. Ross Macdonald Swimming          7
 46. The Dorado Stars Swim Club          7  46. Cornwall Sea Lions                  7
 46. Timmins Marlins Swim Club           7  46. Brantford Aquatic Club              7
 46. Hamilton Aquatic Club               7  52. Unattached-swimon                   6
 52. Whitby Dolphins Swim Club           6  54. Swimming Dragons                    5
 54. Sault Surge Aquatic Team            5  56. Lakeshore Swim Club                 4
 56. Killer Whale Swim Team              4  58. Northumberland Aquatic Club         3
 58. Clarington Swim Club                3  58. Milton Marlins Swim Team            3
 61. Cambridge Aquajets                  2  62. Region Of Waterloo Swim Club      1.5
 63. Halton Hills Blue Fins              1